Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usunięte partycje, jak odzyskać?

03 Paź 2010 15:48 2265 3
  • Poziom 14  
    Sprawa wygląda następująco:

Miałem partycje:
    100MB - jakaś startowa stworzona przez instalator win7
    15GB - system
    65GB - dane
    20GB - dane
    10GB - dane

Chciałem sobie zreinstalować win7, bootuje z płytki i oto moim oczom ukazuje sie menager partycji w instalatorze win7 informujący mnie ze nie moge sobie zainstalować nowej instalacji win7 na partycji 15gb bo cos tam cos tam, a znowu ta 100MB'owa jest za mała. Nie moge usunąc ani tej ani tej i swtorzyć nowej. Poprostu w tym instalatorze siódemki nie mozna zrobic nic.

Wiec odpalam instalator windows xp, wczesniej przestawilem sobie Sata na tryb natywny. Najpierw chciałem usunąć partycje która przedstawiala sie jako jakas 90MB usunąłem ja. I co? I nagle nie mam żadnej partycji. Ciśnienie mi skoczyło.

Teraz próbuje zdziałać coś programami na Hirens Boot CD - skanuje ten dysk Active Partition Recovery - wolno idzie ale jakas 5GB wykrył - jakas stara jak mialem tylko winxp zamiast 7.

Spotkał sie ktos z czymś takim???
  • Poziom 33  
    laciaty1990 napisał:
    bo cos tam cos tam

Nie spotkałem się nigdy z takim komunikatem. Na jakiej podstawie mam wywnioskować o co chodzi jak kolega nie raczy czytać? Ma kolega jakieś problemy z językiem polskim?

Odzyskiwanie partycji tylko programem DMDE. Nie podam linku, gdyż jest podany w co drugim temacie w tym dziale.
  • Poziom 14  
    instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu Windows"

Rzeczywiscie Active Partition Recovery nie chce za bardzo działać...

DMDE jest bootowalny?

Dodano po 42 [minuty]:

ok, przypomnialem sobie ze ostatnio pomógł mi TestDisk, poszło gładko :D