Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co zrobić z uszkodzonego GPS (nawigacji) ??

03 Paź 2010 15:53 4541 5
  • Poziom 10  
    Witam ! Mam urządzenie do nawigacji, jest to NAWIGACJA AY-TO-BE ATB 083, i mam z nim problem, w tym oto GPS pękła mi szybka od warstwy dotykowej, ale sam wyświetlacz-matryca jest cały/a. Niestety bez tej warstwy dotykowej niewiele mogę z nim zrobić szybkę usunąłem i teraz kombinuje jak jeszcze mogę to wskrzesić lub przerobić. Dodam że od warstwy dotykowej są 4 ścieżki. Może ma ktoś jakiś pomysł co mogę z tego zrobić np. wyświetlacz do filmów albo wykorzystać w jakiś ciekawy sposób samą antenę?

Ps. Mam wystarczające pojęcie o elektronice więc przebudowa to żaden problem.
    Proszę o odpowiedź.

Co zrobić z uszkodzonego GPS (nawigacji) ?? Co zrobić z uszkodzonego GPS (nawigacji) ?? Co zrobić z uszkodzonego GPS (nawigacji) ?? Co zrobić z uszkodzonego GPS (nawigacji) ?? Co zrobić z uszkodzonego GPS (nawigacji) ??

• Poziom 43  
    Ja bym kupił TFT i nie czarował.
    Bez dotyku to funkcjonalność tego jest żadna.

Urządzenia się tworzy/przerabia według potrzeb a nie bo leżą :)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    1. podzespoly mozna wykorzystac do naprawy podobnych urzadzen - wiekszosc elementow jest redundantna :)
    2. mozna dokupic/przelozyc podobny TFT z inaczej uszkodzonego urzadzenia
    3. moza puscic na czesci na Allegro dla bardziej potrzebujacych
    4. Mozna nasypac ziemi i obsiac rzezucha - bedziesz mial niebanalna ozdobe warsztatu elektronika :)
  • Poziom 10  
    tylko problem polega na tym że nie mogę nigdzie dostać samego TFT ani takiej samej uszkodzonej nawigacji.
  • Poziom 38  
    Model nie jest tak istotny, jak budowa samego TFT..

Inaczej, w takim wypadku pozostaje najatrakcyjniejsza opcja - wariant 4 :)
    Ew. po wykonaniu wariantu 4 nastepnie wariant 3 :)

A serio - ja mam ustawiane powiadamianie codzienne na pare modeli z Al.
    Mozna sie tez oglosic w dziale Bazar na tym Forum - a moze ktos ma popdobnego szrota..
  • Poziom 10  
    Niestety nic nie udało się z tym zrobić, sprzedałem na allegro. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim zainteresowanym moim zagadnieniem.