Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schmitz Wabco Ebs komunikacja przez złącze ISO

03 Paź 2010 16:59 6808 8
  • Poziom 17  
    Mam Dafa 95XF z naczepą Schmitz system EBS Wabco.

Daf ma gniazdo 5pin, a naczepa 7pin.
    Muszę ją zdiagnozować przez złęcze ISO ale nie mam komunikacji.

Czy problem rozwiąże podstawienie ciągnika z gniazdem 7pin ?
  • Poziom 16  
    w koniu masz tylko abs gniazdo 5pin a naczepa posiada ebs gniazdo 7 pin
  • Poziom 17  
    Dokładnie o tym piszę.

Tylko nie wiem czy problem z brakiem komunikacji z testerem diagnostycznym jest z tym związany.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Napisz jakim testerem chcesz to diagnozować, oraz najlepiej nr Wabco jeśli dobrze myślę to chcesz zdiagnozować naczepę poprzez złącze diagnostyczne Dafa... to podstaw dafa z EBS czyli wtyczką z 7 pinami posiadającą CAN-a,
    jeszcze jedno tylko pytanie ale to się rozwiąże jak napiszesz o testerze .....ma w sobie ten tester oprogramowanie do diagnozowania układów Wabco ? bo jeśli ma to czemu nie podepniesz się bezpośrednio do naczepy ?
  • Poziom 17  
    Podłaczam się do naczepy testerem Texa mobile. Ebs naczepy chcę zdiagnozować przez złącze 7pinowe EBS, nie przez gniazdo diagnostyczne dafa.

Na tą chwilę naczepa ma podpięty ciągnik z gniazdem 5pin bez EBS tylko ABS.
    Natomiast naczepa ma EBS i nie ma na panelu sterującym gniazda diagnostycznego,
    więc pozostaje diagnaza przez przewód EBS 7 pin.

W związku z tym pytanie czy brak komunikacji z testerem związany jest ciągnikiem bez EBSu.
  • Poziom 18  
    Nie ma to wpływu na komunikację z naczepą . Teoretycznie to można diagnozować samą naczępę (bez ciągnika) po podaniu napięcia 24 V na piny 1-4 , 2-3 . Być może w Twoim przypadku nie ma wyżej wspomnianych zasilań i stąd ten problem z komunikacją .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    boss130 napisał:
    Nie ma to wpływu na komunikację z naczepą . Teoretycznie to można diagnozować samą naczępę (bez ciągnika) po podaniu napięcia 24 V na piny 1-4 , 2-3 . Być może w Twoim przypadku nie ma wyżej wspomnianych zasilań i stąd ten problem z komunikacją .

Dokładnie jak wypowiedz Kol. "boss130" musisz mieć zasilanie na naczepie (elektronika ,zawory) wtedy CAN-em zdiagnozujesz albo nie masz zasilania jak sugeruje kolega wyżej albo masz uszkodzona wiązkę szyny CAN od gniazda do kasety EBS.
  • Poziom 17  
    Dziś miałem naczepę.

Zasilania do modulatora OK.
    Czujniki prędkości kół obydwa mają po 1,8 kOhm, to czujniki Wabco ale dziwne że mają obydwa po tyle.

Modulator Knorr,
    Spotkałem się z modulatorem który nie miał diagnozy, przez złącze ISO i nie miał też gniazda na panelu kontrolnym naczepy. Nie pamiętam tylko jakiej firmy on był.

W następną sobotę podmienię modulator, ale zastanawiają mnie rezystancje czujników.

Właściciel mówił że kiedyś regulowali mu siłę hamowania, podłączali się wtedy do samego modulatora.
    Jest tam kilkunasto pinowa wtyczka z dwoma czujnikami ciśnienia, może tą wtyczką się diagnozuje ten modulator?