Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metoda nanoszenia napisów na plastik - kalkomania

03 Paź 2010 18:27 3686 5
 • Poziom 14  
  Witam wszystkich,

  Temat był niejednokrotnie poruszany na elektrodzie, jednak wszystkie posty kręcą się wokół tego samego: naklejki, sitodruk, termo transfer.

  Chciałbym zapytać kolegów bardziej modelarzy niż elektroników.

  Jak to jest z tą całą kalkomanią? - co to jest? Czy to są naklejki przenoszone na modele, zamaczane uprzednio w wodzie? Pamiętam takie coś z dzieciństwa kiedy kleiłem modele. Powiem szczerze, że taka metoda jest bardzo estetyczna i nie widać naklejonego materiału gdyż przezroczysty materiał jest wystarczająco cienki.

  Czy można zakupić gdzieś takie arkusze, samemu drukować i nanosić cokolwiek się zechce na plastik w taki sposób jak na modele kupowane w sklepie modelarskim?
  Powiem szczerze, że niektóre klawiatury właśnie tak wyglądają, jakby miały naniesione cieniusieńkie naklejki z literkami i cyferkami.

  Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie,
  WE
 • Poziom 27  
  Po naniesieniu kalkomanii dobrze jest ją jakoś zabezpieczyć np.: lakierem.
 • Poziom 14  
  Zgadzam się, najlepiej wydaje się lakierem bezbarwnym, ale jak wykonać taką kalkomanię? Gdzie kupić folię i na czym drukować?
 • Poziom 14  
  Cały arkusz gotowej kalkomani można kupić kilka złotych, a czysty arkusz za ponad 30zł :/ , będzie trzeba poszukać tańszego dystrybutora. Koledzy drukowaliście kiedyś na tym?
 • Poziom 11  
  Mam pytanie gdzie zakupię kalkomanię do wykonania opisów na obudowie ale taka już gotową ze znakami skali np. potencjometru