Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak rozkleić reflektory w aucie i jak polerowac klosze?

03 Oct 2010 18:36 17472 8
 • Level 37  
  Witam.
  Mam problem z rozklejeniem reflektorów w aucie.
  Od razu wspomnę, że nie jest to klej który pod wpływem temperatury puszcza i jest ok. Takie kleje to nie problem, mój jest inny.
  Klej szary, trzyma bardzo mocno. Temperatura na niego nie działa. Wyciąłem kawałek kleju z klosza (nadmiar na łączeniu) traktowałem opalarką ustawioną na 1700W - klej puchł, ale nie zmieniał konsystencji, wciąż był twardy i nierozciągliwy.

  Traktowałem klej zmywaczem do paznokci - nic to nie pomogło.

  Pociąć kleju się nie da. Klosz wchodzi w wypust z tworzywa, więc musiał bym mono okaleczyć reflektor aby cokolwiek podciąć...

  Dodatkowe pytanie tyczy się kloszy i ich polerowania.
  Klosze szklane, nieco piaskowane, ale nie głęboko itp.
  Czym warto polerować klosze?
  Zastanawiałem się nad użyciem tlenku ceru, ale obawiam się, że po polerce klosz będzie rozszczepiał światło i klosz będzie już nie do użytku.
  Klosz ma za sobą soczewkę.

  Jakieś rady?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • TermopastyTermopasty
 • Level 27  
  A nie traci się przypadkiem homologacji na taki klosz?
 • TermopastyTermopasty
 • Level 32  
  witam, pewnie to klej typu do szyb samochodowych, jego tylko mozna wyciać, będzie ci trudno wypolerowac te szklane klosze ,plastykowe polerowałem papier ścierny zacząłem od gradacji 800-do3000, potem pasty polerskie jak do lakieru a nakoniec pasta do zebów najzwyklejsza, udało sie, ale to robiłem dla siebie z nudów :D , powodzenia
 • Level 10  
  Klej w lampach jedynie wytniesz ,ja miałem podobnie w mojej włoszce...Pracowałem nad lampą ze 2 godziny i nieobeszło się bez wycięcia troszke plastiku.Słyszałem o benzynie ekstrakcyjnej że może pomóc ale osobiście niepróbowałem.
  Każde polerowanie pastami zmienia Ci grubość szkła więc co za tym idzie rozszczepiać może w innym niż zamierzony kierunku :) Ale niewiem czy nielepiej będzie Ci kupić nową lampę niż bawić się z kupnem pasty polerskiej(bo dobra do polerowania szkła to spory wydatek ) a potem jeszcze czeka Cię kupno kleju do sklejenia lampy(ja korzystałem z produktu firmy TEchnicol do klejenia akwarium ale trzyma już 2-gi rok ) :)
 • Level 37  
  Klosz jest gładki, tzn przeźroczysty, za nim soczewka, jego chciałem wypolerować.

  Znaki homo nie spoleruję - są po drugiej stronie klosza.

  Klosza nie kupie, niestety.
 • User removed account  
 • Level 37  
  Lampy do golfa 3, Hella Projektor. Polerowanie klosza - usuwanie rys, zadrapań i odprysków po kamieniach itp, celem pozbycia się zmatowienia.

  Coś jeszcze wyjaśniać ? Myślę że wszystko jest dobrze opisane.
 • Level 31  
  mogę poradzić jedynie w temacie polerowania klosza: pył z pumeksu zmieszany z wodą, ale jak wcześniej pisali zmiana polaryzacji reflektora. zresztą coś mi się zdaje, że jakiekolwiek polerowanie klosza zmieni polaryzację.
 • Level 37  
  Również się tego obawiam...Z kolei ludzie polerują plastiki i jest ok... Sam nie wiem.

  Co ważne - klosz jest niewielki, więc można polerować cały jednym kawałkiem filcu bez konieczności "jazdy" po całym kloszu...Przyłożyć duży kawałek filcu i już.