Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio PEIYING PY9902 - opinie

jarek.w 15 Lut 2011 15:26 42710 73
  • #31 15 Lut 2011 15:26
    KorreS
    Poziom 10  

Mrozu23 napisał:
    Jesli mowa o modelu 9902 to ja dostalem w kaplecie kieszen 2 dinowa a nie katowniki. Instrukcja podlaczenia przewodow tez powinna byc w kaplecie. Ktos chyba sprzedal Ci niekapletne radio

Zapomniałem dodać że mówię o PY9903
    Moja kupa :oops:
    Tam podobno nie ma w standardzie ani ramki ani mikrofonu zewn.
    M.in. dlatego jest tańszy od PY9902 choć 9902 ma gorsze paramtery (za wyj. wzmacniacza MOSFET)

Na dodatek instrukcja obsł. różni się w opisie od wersji softu który mam

CO ciekawe na moją prośbę o wyjaśnienie ww. różnic dostałem maila (z resztą bardzo lakonicznego)
    Cytat:
    Witam
    Wejście jest możliwe tylko z pilota

Jest to oryginalna i pełna treść odpowiedzi od dystrybutora...
    lipa :(

• #32 18 Lut 2011 16:22
    Stankacz
    Poziom 11  

Jestem posiadaczem tego w sumie ciekawego "kombajnu" i chciałbym podłączyć się do sterowania z kierownicy poprzez złącze STEERING WHEEL CONTROL, ale w instrukcji obsługi brak informacji o strukturze sygnałów na tym złączu.
    Czy ktoś z szanownych kolegów wie coś więcej o tym złączu?
    Pozdrawiam

• #33 22 Lut 2011 20:47
    Stankacz
    Poziom 11  

Udało mi się rozwiązać problem. Jest to proste sterowanie rezystancyjne z przycisków kierownicy między GND a KEY1 dla sterowania dwu przewodowego lub GND i KEY1 i KEY2 dla sterowania trój przewodowego (oddzielny sygnał z lewych i prawych przycisków kierownicy).
    MOROZU23 ma rację co do dystrybutorów (serwisantów) tego sprzętu. Na moje pytanie dotyczące tego problemu odpowiedziano mi "jest firma P...., która posiada specjalne przejściówki " a jak widać w znakomitej większości przypadków żadne przejściówki nie są potrzebne.
    Pozdrawiam

• #34 10 Kwi 2011 00:00
    wierzbol79
    Poziom 2  

Czy ktoś podłączał już wzmacniacz i sub'a?
    Nie radzę sobie z rozgryzieniem sterowania SUB na wyświetlaczu - zmieniają się wartości wyświetlane a nic się nie dzieje.
    Mam urządzenie w wersji V.02 i u mnie JEST RDS i działa bez zarzutu!
    Potwierdzam wcześniejsze opinie, że radio gra płasko, nie ma basu, moim zdaniem nie posiada 4x 50 .

• #35 10 Kwi 2011 10:05
    Stankacz
    Poziom 11  

Coś mi tak chodzi po głowie (ale głowy nie dam), że jak ustawałem swoje radio to suwaki na display'u chodziły ale efektów nie było słychać przy odtwarzaniu muzyki z karty SD. Po przełączeniu na radio, efekty akustyczne odzwierciedlały położenia suwaków. Proszę sprawdzić bo nie jestem pewien.

• #36 15 Maj 2011 02:15
    KarolGT
    Poziom 9  

Witam

Zainstalował ktoś na peiyingu 9903 Automapę?
    bo ja jak włanczam to robi się biały ekran i muszę odpinać radio od zasilania.

p.s czy to radio posiada jakiś przycisk reset?

• #37 15 Maj 2011 09:40
    wierzbol79
    Poziom 2  

Malutki przycisk reset jest na przednim panelu.
    U mnie Automapa działała bez problemu,
    ale na codzień używam programu MapaMap.

• #38 20 Maj 2011 11:22
    artlik
    Poziom 9  

Ja próbowałem Peiyinga 9903 z automapą, mapąmap, oraz darmowym nawigatorem i w kazdym przypadku radyjko urywało komunikaty. Można dostać rozległej nerwicy z taką nawigacją, kiedy od czasu do czasu słyszysz ....etrów.... , ...ć w lewo....albo tego typu fragmenty.W instrukcji nie ma zadnej informacji o resecie, przy kazdym zawieszeniu mapy odłączałem akumulator.Czy komus działa Automapa na 9903 ?
    Bo po za tym radyjko naprawdę mi się podoba.

• #39 26 Maj 2011 22:47
    artlik
    Poziom 9  

Jakoś nie ma zainteresowania tematem, dziś radyjko wróciło z serwisu z informacją, że na Igo chodzi idealnie. Oczywiście spróbowałem. Albo ja jestem ciemny, albo ktoś mnie ściemnia. Na Igo nie da się w ogóle nic zrobić, bo nie da się skalibrować ekranu - porażka. Wypróbowana Automapa, Mapamap, Igo i Nawigator - żadna z nich nie działa poprawnie.

• #40 23 Cze 2011 16:11
    artlik
    Poziom 9  

Ja mam podłaczone prawidłowo, wogule nie używam wzmacniacza.Podczas dalszej eksploatacji odkryłem jeszcze jeden mankament, otóż wpisy w ksiązkę telefoniczną znikają sobie kiedy chcą, monitowałem w serwisie ale twierdzą, że to wina podłączenia.Zółty kabelek pamięci mam podpiety do plusa tak jak trzeba i mimo to taka przypadłosc ma miejsce. Po za tym wszystko o czym pisałem, przycinanie, zawieszanie , urwane komunukaty w czterech wypróbowanych mapach, oczywiści piszę o modelu 9903

• #41 17 Lip 2011 21:37
    sancho
    Poziom 10  

Dzięki artlik, na razie wyleczyłem się z Peiyinga.

• #42 12 Sie 2011 19:23
    wawjan
    Poziom 2  

Możecie opisać jak instalowaliście programy do nawigacji (automaoa, igo i inne) na PY 9903
    dzieki za pomoc

• #43 12 Sie 2011 20:07
    artlik
    Poziom 9  

Program wgrywam na kartę SD, po czym umieszczam, ją w urządzeniu, wybieram ścieżkę exe (dla każdej mapy inna) i mapka powinna działać. Ja w tej chwili pracuję na IGO 8 jedynej w której działają poprawnie komunikaty ale za to ma stare mapy 2010 r.A tak wogóle to o co konkretnie chodzi ?

• #44 13 Sie 2011 15:09
    wawjan
    Poziom 2  

Kolega kupił sobie takie radio i teraz ja mam zobaczyć jaki program będzie najlepszy.
    Chce wgrać te programy na karty i zobaczyć który lepszy.

• #45 13 Sie 2011 16:07
    artlik
    Poziom 9  

Ogólnie działaja wszystkie mapy, najdokładniejsza na nasz kraj jest Automapa, niestety nie działaja komunikaty nawigacyjne, słychać tylko urywki.Bardzo dobra jest IGO ale Polska mniej aktualna, jednak działaja komunikaty głosowe.Ogólnie po pół roku eksploatacji radyjka oceniam je nie najgorzej, rewelacyjny jest telefon na głosnikach radiowych, można swobodnie rozmawiać podczas jazdy.

• #46 14 Sie 2011 14:41
    wawjan
    Poziom 2  

Czy IGO instaluje się jak Automape bezpośrednio na karte z peceta ??

• #47 06 Wrz 2011 14:56
    artlik
    Poziom 9  

Myślę, że nie ma takiej możliwości, nie ma takiego gniazda przy radyjku, no chyba, że ktoś siedzi głębiej w elektronice i potrafi to jakimś domorosłym sposobem zrobić.

• #48 07 Wrz 2011 22:10
    alarm220
    Poziom 9  

Dołączam do grona niezadowolonych , moje radio PY9903 w ciągu pół roku już jest 3 raz w serwisie. Zanikający obraz, urywanie komunikatów w navi , zawieszanie itp. PORAŻKA.

• #49 09 Wrz 2011 09:30
    artlik
    Poziom 9  

No tak , rzeczywiście ja również oczekiwałem coś wiecej po tym radyjku, a co do gaśnięcia ekranu, to też mi się tak robiło ale okazalo się że mialem ustawioną taką funkcję BACK LIGHT czy coś takiego i po zmienie ustawienia uspokoiło się.

• #50 11 Wrz 2011 22:16
    endialdi
    Poziom 2  

Witam

no i ja sie stałem nieszczęśliwym posiadaczem tego (9903) radia. Zanim go wyrzucę przez okno mam pare pytań:
    1. Po włączeniu filmu (avi) z karty SDHC na ekranie pojawia mi sie informacja, że ta funkcja nie jest dostępna podczas prowadzenia. A dźwięk filmu słychać. Czy Wy też tak macie czy coś u mnie jest skopane?
    2. Także czasami przycisk pochyłu ekranu/wysuwania płyty działa jako wyszukiwacz częstotliwości radia i jest kicha. O co z tym szajsem chodzi :(
    3. Chce podłączyć dodatkowe monitory. Do jakich kabli mam podłączyć audio: REAR czy DUAL?
    4. Czy da sie (może ktoś sie spotkał) wgrać jakieś nowsze GUI?

Pozdrawiam

• #51 11 Wrz 2011 22:23
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Żeby oglądać podczas jazdy trzeba zewrzeć masę tą która idzie

do hamulca ręcznego.

• #52 12 Wrz 2011 14:46
    artlik
    Poziom 9  

To prawda musisz podlączyć ten kabelek, bo podczas jazdy Ci nie pójdzi, kabel memory do plusa bo wszystko będzie ginelo z pamięci, z tego co wiem nie ma chyba szans na wgranie jakiegoś normalnego softu tez o tym myslałem, ale ktos pisal na forum, że po takim zabiegu radyjko jedynie jako cegła może służyć.Ale może ktoś coś w tym względzie już wymyslił.

• #53 13 Wrz 2011 22:54
    endialdi
    Poziom 2  

Witam

dzieki Wszystkim za szybkie odpowiedzi. Z tym oglądaniem filmów to faktycznie da rade mój problem rozwiązać.
    Ale punkt 2 był nie do zniesienia. Generalnie przyciski EJECT, PWR i inne nie działały tak jak powinny. Co skutkowało tym, że nie mozna było np włączyć MUTE czy wyłączyć radia. Jakaś chora sprawa.

Finalnie znalazlem sposób i oddałem radio do sklepu a oni zwrócili mi kasę. Na razie jestem szczęśliwy, że sie pozbyłem tego radia ale przede mną kolejny dylemat: które wybrać teraz?

• #54 29 Wrz 2011 22:39
    artlik
    Poziom 9  

Muszę jeszcze dorzucić trzy grosze ponieważ ukazala się Atomapa 6.9 w której poprawiono kilka rzeczy min.współpracę z moim Peiyingiem 9903. Teraz mapa bryka aż miło a Chołek gada po calości, tak, że cierpliwośc się opłacała w sumie teraz jestem z radyjka zadowolony. Mam je już ponad poł roku i nic się w nim nie zepsulo, tak że może nie jest z tym sprzętem aż tak źle.

• #55 01 Paź 2011 20:34
    Kiko_1
    Poziom 17  

Kolego artlik, powiedz mi w jaki sposób poradziłeś sobie z migającym obrazem? Dziś zamontowałem PY9903 w swoim aucie (laguna 1) i z początku nie występowały takie objwy, natomiast pod koniec pracy przy składaniu wszystkiego w całość ekran zaczął regularnie migać.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Co do nawigacji bez problemu działa automapa 6.9. Ten sprzęt ma funkcję sterowania głosem, czyli robi płynny przeskok pomiędzy radiem/SD/USB a nawigacją i zanim ten przeskok się wykona, przeważnie pół komunikatu nam umyka.

• #56 06 Paź 2011 09:48
    misiek1111
    Poziom 23  

Mrozu23 napisał:
    No wlasnie jak importuje ksiazke telefoniczna to wyswietla mi tylko numery a niemam nazw.

W pierwszej kolejności Twój tel. musi mieć opcje wysyłania nazw. Większość fonów wysyła tylko numery. Ja mam SE W850 i ten wysyła nr+nazwę.

• #57 07 Lis 2011 13:59
    konradmc
    Poziom 9  

Witam chciałbym zmienic radio fabryczne na model Py9902 w aucie Renault Laguna 2 .
    Dokladnie interesuje mnie sterowanie z kierownicy czy potrzebny jest przetwornik sygnalu czy nie ? W instrukcji jest napisane na stronie 27 możliwość zaprogramowania sterowania z kierownicy
    link do instrukcji http://www.peiying.pl/sites/default/files/peiying/manual/PY9902_manual_pl.pdf ,

Moje drugie pytanie to czy potrzebuje dodatkowej przejściówki z fabrycznego radia renault na iso by podłączyć ów radio.

• #58 07 Lis 2011 14:08
    Kiko_1
    Poziom 17  

Co do sygnału z kierownicy, przeczytaj cały wątek, w którym piszesz. Jest tam poruszony i wyjaśniony ten temat.
    Co do podłączenia reszty "bajerów" jeśli Twoja lalka ma fabrycznie ISO (moja L1PH2 posiada) to nie potrzebujesz żadnej przejściówki. Jesli nie ma, to poszukaj na aledrogo przejściówki RENAULT => ISO.

• #59 07 Lis 2011 14:14
    konradmc
    Poziom 9  

Kiko_1 własnie pisze ze sterowanie jest rezystancyjne , ale ja nie wiem jakie jest w lagunie 2 jest to rok 2001 wiec chyba magistrali CAN nie ma , ale nie jestem pewny.

• #60 07 Lis 2011 14:17
    Kiko_1
    Poziom 17  

Napisz może pw do kolego Stankacz. On jakimś patentem rozwiązał to sterowanie. Więc może Ci coś więcej podpowie w tej materii. (btw. ostatnio na elektrodzie straszne pustki się zrobiły) :)