Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio PEIYING PY9902 - opinie

03 Paź 2010 19:16 43874 73
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich.
    Jestem zainteresowany kupnem radia w rozmiarze 2DIN, jak w tytule.
    Szukam opinii na jego temat, może ktoś zamontował i może podzielić się wrażeniami czy działa, :) jaki plastik , ekran itd.
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Witam . własnie jestem o krok od kupienia takiego radia ,ale czy jest tam wyjscie pod suba i czy jest tuner tv ?
  • Poziom 17  
    Witam
    Tunera TV to chyba nie ma a wyjście na sub. chyba być powinno ale nie jestem pewien.
    Jeśli już kupisz to radio to proszę o opis czy warto.
    poz,
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Witam,

Również interesuję się tym modelem.
    Czy ktoś go ma?
  • Poziom 24  
    Właśnie stałem się posiadaczem tego radyjka. Jeszcze niewiele mogę powiedzieć, po testach napiszę więcej - czy jestem zadowolony to się okaże. Tuner TV oczywiście jest. Było trochę zabawy z montażem, ale sobie poradziłem. Niestety muszę jeszcze dokupić ramkę. Aha, zamontowałem je w Skodzie Octavii I. Na razie...
  • Poziom 10  
    Witam

I jak pierwsze wrażenia?

Też się przymierzam ...
  • Poziom 24  
    A więc tak - na razie wstępny opis co i jak, zaś później w miarę testowania mogę dostarczać sukcesywnie nowe informacje.
    Sprzęcik w zasadzie spełnia moje oczekiwania poza jednym. Może nie jestem wirtuozem ani akustykiem, ale w zakresie niskich czstotliwości(basy) ma słabe wzmocnienie. Jednak pocieszeniem jest fak, iż prawdopodobnie można podłączyć subwoofer (na rozpisce tego nie zanalazłem), bo w menu regulacji jest opcja sub i można ją zwiększać lub zmniejszać. W każdym bądź razie postaram się to rozgryźć.
    Opcje i ich ewentualne zalety:
    - nawigacja działa wyśmienicie (na razie testowałem na Automapie 6.6.0), w komplecie jest antena zewnętrzna, siła synału znakomita, nie gubi satelit, a jak nawet (tunel), to momentalnie je odnajduje.(chipset sirf star III) Podoba mi się opcja, która sprawia, że radio gra i tylko na czas komunikatów przełącza się na navi. Z resztą chyba można to zmieniać.
    - zestaw głośnomówiący ma bardzo dobrą jakość rozmów, wszystko słychać głośno i wyraźnie,w komplecie jest zewnętrzny mikrofon. Jest też w panelu wewnętrznym, ale nie polecam go używać,bo trzeba głośno mówić, a nawet czasem się wydzierać. Parowanie z telefonem trwa chwilę.
    Jeszcze nie sprawdziłem wszystkich opcji, bo np.nie mogę jakoś sprawić by nastąpiło samoczynne włączenie radia przy nadejściu połączenia. Ponadto spodziewałem się, że po wejściu do auta telefon samoczynnie połączy się z carkit, ale tak się nie dzieje - nie wiem dlaczego. Może
    ten sprzęt tak ma. Wkurza mnie jak za każdym razem jak wsiadam muszę łączyć się z zestawem audio.
    - radyjko jak widać na pierwszy rzut oka ma sporą moc, bo już przy ustawieiu vol na 10 jest głośno,a regulacja chyba do 50(?). Nie sprawdzałem, bo nie chciałem ogłuchnąć. Podają fabrycznie 4x50W.
    Jedyna uwaga co do basów, ale jak pisałem na wstępie powalczę z czasem nad subwooferem.
    Radio posiada 3 zakresy fm po 6 stacji co daje raze do zapamiętania 18 stacji. Strojenie intuicyjne i bezproblemowe, czułość radia przyzwoita.
    - DVD chodzi bezproblemowo, na razie odtwarzałem tylko formaty dvd oraz divx (oba bez problemu). odtwarzanie działa także niezależne, tzn. można podłączyć monitor (nawet 2) np. w zagłówkach i na nich ogladać film, a na panelu głównym wyświetlać radio lub nawigację. To i się też podoba, bo wkrótce wybieram się w dłuższą podróż, więc dzieciak będzie miał co robic i nie będzie przeszkadzał
    np. w nawigacji.
    - kamera cofania - jeszcze nie testowałem, ale za jakiś miesiąc może dwa podłączę kamerkę.
    - gniazdo usb działa ok, sprzęt rozpoznał pendrive bez problemu i wyświetlił wszystkie dostępne pliki multimedialne od jpg bmp mp3 wmv po divx. odtworzyłem wszystko bez problemu.
    - czytnik kart pamięci SD - test zdany podobnie jak wyżej, mogę tylko dodać że w instrukcji wymieniają jeszcze klka formatów, które czyta ten peiying, np .avi, vcd, a także napisy w formacie .txt.
    - tuner TV odbiera nieźle, ma przyzwoitą czułość. Testowałem krótko, ale nie było sensu się bawić, bo i po co? Z resztą podczas jazdy to niebezpieczne więc tylko na postoju...

Sprzęt posiada zewnętrzne wejście aux (jack) a także wejście na ipoda ( w koplecie specjalny
    kabel)- nie testowałem z braku ipoda.

To na razie tyle, z czasem jeszcze coś napiszę. Jak chcecie to mogę podać poszczególne
    parametry zestawu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chcesz podłączyć suba pod radio?
  • Poziom 10  
    A jak wygląda kwestia regulacji głośności?

Są mechaniczne przyciski, czy wirtualne?
  • Poziom 24  
    Wszelkie regulacje są dotykowe. W komplecie jest ponadto pilot na podczerwień.
    A co do podłączenia sub-a nie ma problemu, bo sprawdziłem, że na kostce są 4 wyjścia RCA(cinch) także niedługo z nich skorzystam.
    Radyjko posiada także e-booka.
    Pytajcie, a postaram się odpowiedzieć. Cały czas poznaję sprzęt...
  • Poziom 10  
    Też rozmyślam nad takim sprzęcikiem. Cena nie jest zaporowa w porównaniu do topowych marek. Ja mam ciut inne pytanie. Czy da się wykorzystać wejście na kamerę cofania do założenia kamery z przodu w celu rejestracji. Tzn jak by to wyglądało software'owo o ile to w ogóle możliwe.
  • Poziom 24  
    Podłączyć to się da tylko z rejestracją będzie problem. Kto napisze soft do tego i na co chciałbyś nagrywać, na pendrive? To już wyższa szkoła jazdy i trzebaby rozmawiać z producentem...
  • Poziom 2  
    Witam.

Wlasnie zamontowalem to radio i mam kilka pytan moze ktos bedzie znal odpowiedz.
    1. Brak mozliwosci skopiowania lub wpisania recznie numerow i nazw do ksiazki telefonicznej co bardzo utrudnia zycie bo i tak trzeba grzebac za telefonem jak chce sie gdzies zadzwonic.
    2 Odtwarzacz CD/DVD oraz SD/USB w porownaniu do np wygladu radia ma sie nijak. Radio wyglada super (ale nie wyswietla nazq stacji) natomiast aplikacje ktore odtwarzaja CD/DVD i SD/USB wygladaja jak Norton Commander a regulacja glosnosci w nich to jakis horror :( Zostaje jeszcze aplikacja Music Player ale niema mozliwosci przeskoczenia do niej bez wylaczania nawigacji wiec tez porazka.

Wie ktos moze czy da sie to jakos zmienic? W manualu czytalem cos o upgradach do tych aplikacji ale nigdzie nie widze czegos takiego do sciagniecia
  • Poziom 24  
    Odnośnie książki telefonicznej to się zgadza. Też walczę z tym tematem.Niby opcja importu jest, ale nie udało mi się zrzucić kontaktów. A co do odtwarzacza to kwestia gustu - mnie nie przeszkadza, natomiast radio mnie zawiodło - odbiór wprawdzie bez zarzutu, ale nie ma RDS. Przed zakupem czytałem opisy sprzedawców i za producentem podawali niesprawdzone informacje, że jest a tu zonk.
  • Poziom 2  
    No wlasnie jak importuje ksiazke telefoniczna to wyswietla mi tylko numery a niemam nazw.

A powiedz mi bo moze ja cos zla robie. Jak uzywasz czytnika kart to jak regulujesz glosnosc? bo u mnie dziala to tak ze jak dotkniesz ekran na gorze przy BT to wyswietla sie menu na dole i dopiero wtedy jak dotkniesz srodek ekranu to da sie zmienic glosnosc.
  • Poziom 24  
    Trzeba dotknąć w środek ekranu, czasem 2 razy i pojawia się wtedy pasek regulacji głośności. Trochę mnie to wkurza, więc staram sie używać najczęściej pilota. Biorąc pod uwagę plusy i minusy generalnie za tą cenę jest to niezłe radyjko, a w zasadzie centrum multimedialne. Dzieciak jest również zachwycony możliwością oglądania bajek w aucie.
  • Poziom 23  
    Skoro tytułem tematu są opinie, więc wypowiem swoją.
    Miałem z tą firmą do czynienia i nie pozostawiła ona miłego wrażenia.
    Bardzo kiepski budżetowy sprzęt.
    Ja omijam ją z daleka. :!::!::!:
  • Poziom 9  
    Witam, rowniez rozwazam zakup tego typu radyjka lub nowszego modelu PY9903 , ma wiekszy wyswietlacz ale cena jest nizsza ( ciekawe czemu) Bardzo duzo jezdze po Polsce wiec dla mnie najwazniejsza funkcja tego typu radja to nawigacja i instalowanie jak dla mnie na dzien dzisiejszy AUTOMAPY , ktora spelnia moje oczekiwania. Denerwuje mnie ciagle jak musze chowac i wyciagac nawigacje co chwile by przypadkeim nie zmienila wlasciciela. Interesuje mnie pare kwesti odnosnie tego typu sprzetu a producent niestety nie byul w stanie mi odpowiedz na te pytanie ( w ogóle nie odpisali na mojegpo emaila)
    - jaki procesor ma to urzadzenie w sobie?
    Obawiam sie ze przy wlaczeniu nawigacji do tego filmu ( wyczytalem ze mozna jednoczesnie tak zrobic czy to prawda?) oraz bluetotha czy nie bedzie sie zacinal film czy tez nawigacja?
    Czy jest mozliwosc by ktorys z wlascicieli mogl na zywo mi pokazac jak sprawuje si ete radyjko? jestem z Bydgoszczy ale jak wspomnialem jezdze po Polsce wiec kwestia dogadania sie.
  • Poziom 2  
    Mam model PY 9902. Automapa dziala ogolnie bez problemu. Nie wiem jak sprawa wyglada podczas ogladania filmu ale uzywalem nawigacji miedzy czasie sluchalem radia (lub CD czy USB/SD bez roznicy) oraz bluetooth aktywny i nic mi sie nie przycinalo. Jestem z Kielc jak kiedys bedziesz w poblizu to zapraszam. Zasatanawiam sie nawet czy nie bede chcial sprzedac tego radia bo przyszlo mi OC i AC prawie 2000zl zaplacic ;(
  • Poziom 24  
    Ja również katowałem ostatnio sprzęt i nic niepokojącego nie zauważyłem.Co do nawigacji to chodzi lepiej niż te z wbudowaną anteną. Testowałem ostatnio i automapę i tomtoma - test ok. Co do procesora to siedzi tam chyba samsung o częstotliwości 400Mhz.
  • Poziom 10  
    Witam mam to radyjko działa bez zarzutu, choć mam problem z importem kontaktów, może ktoś go rozwiazał?.
  • Poziom 2  
    Powiedzcie jednoznacznie czy ono posiada RDS?
    I czy jest taka funkcja że jeśli słuchamy radia (bądź czegokolwiek) na postoju i ruszamy cały czas przyśpieszając to czy w miarę jak zwiększają się decybele we wnętrzu, to radio również będzie się automatycznie pod głaśniać?
    I co z tym automatycznym łączeniem się BT z telefonem, czy trzeba za każdym razem ręcznie łączyć?

Właściwie te odpowiedzi na pytania zadecydują czy je kupie a mam montować w czwartek.
  • Poziom 10  
    RDS nie posiada, odnośnie BT wystarczy miec włączony w telefonie i urzadzenia same się połączą
  • Poziom 2  
    No to trochę lipa z tym RDS-sem, więc mam zapamiętywać na jakich falach są stacje?.
  • Poziom 24  
    Jeżeli chodzi o głośność to można podłączyć radyjko do prędkościomerza i ta funkcja będzie działać.
  • Poziom 9  
    a co sadzicie o modelu PY 9903 ?
    http://www.peiying.pl/content_pl/py9903
    z parametrami jest porównywalny natomiast widze tutaj RDS no i wiekszy wyswietlacz bo 7 cali.
    Wydaje mi sie ze jest nowszym modelem i moze jakies nie doskonalosci z radia PY 9902 zostaly tutaj usuniete. Czy mial juz ktos stycznosc z tym modelem?
  • Poziom 10  
    Witam,

I jak, czy ktoś posiada model PY9903?
    Jeśli tak, to proszę o jakieś info jak się sprawuje.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Mam takie pytanie do tych co już zamontowali.
    Do radia nie jest dodawana żadna półkieszeń a tylko 2 kątowniki i kilka wkrętów.
    Pytanie jest z tych laicki pewnie ale nie znalzałem żadnego patentu na:
    - zamocowanie tych kątowników do radia
    - zamocowania samego radia (auto to Volvo V70 Igeneracji)
    Instrukcji montażu też nigdzie nie widziałem.

Pomoże ktoś?
  • Poziom 2  
    Jesli mowa o modelu 9902 to ja dostalem w kaplecie kieszen 2 dinowa a nie katowniki. Instrukcja podlaczenia przewodow tez powinna byc w kaplecie. Ktos chyba sprzedal Ci niekapletne radio
  • Poziom 9  
    Ogólnie można powiedzieć o tym sprzęcie:(((( mam już go 4 miesiąc ze jesli chodzi o gps jest oki dzwięk kicha totalna, książka adresowa porażka zupełna. Ogólnie oczekiwałem czegoś innego totalna porażka. Jesli bym miał jeszcze raz wybierać nigdy wiecej tej firmy