Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana dowodu rejestracyjnego

adamuss34 03 Paź 2010 20:02 5544 17
  • #1 03 Paź 2010 20:02
    adamuss34
    Poziom 8  

witam!
    Mam pytanie dotyczące wymiany dowodu rejestracyjnego.
    Kupiłem samochód i chcę go teraz przerejestrować.
    Problem polega na tym, ze będę mógł go przerejestrować dopiero 26 października a przegląd mam do 27 października.
    W dniu składania wniosku o dowód dostanę tymczasowy z wbitym przeglądem do 27 października.
    A jak będę odbierał nowy po miesiącu "twardy" to będzie wpisana data także 27. Wówczas będę musiał jechać z nowym "twardym" dowodem, gdyż przegląd będę miał już wtedy nowy z nowa data.
    Tak to rozumiem...
    Czy się mylę?

0 17
  • #2 03 Paź 2010 20:13
    yamakashi1
    Poziom 10  

Dobrze rozumiesz :) Tylko wszystko zależy od osoby która będzie Cię obsługiwać w wydziale komunikacji,bo w najgorszym wypadku niewyda Ci dowodu i każe pierwsze zrobić przegląd a potem odebrać dowód. Miałem podobnie i dopiero jak zrobiłem przegląd to wtedy mi oddali dowód .

0
  • #3 03 Paź 2010 20:20
    Qbuś
    Poziom 38  

Zrób badanie techniczne wcześniej, lub ktoś inny jeżeli ty nie możesz, lub 27 i dostaniesz zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu, przy odbiorze "twardego" dołącz zaświadczenie, wtedy zostanie dokonany właściwy wpis, proste- nie możesz jeździć bez ważnego "przeglądu".

0
  • #4 03 Paź 2010 20:24
    adamuss34
    Poziom 8  

.....ale jak pojade po twardy to wpis jest drukowany i w wydziale nie moga przeciez recznie wpisac nowej daty przegladu....a moge wczesniej zrobic przegld np. 25????

0
  • #5 03 Paź 2010 20:32
    Cregen
    Poziom 11  

Przegląd możesz zrobić w każdej chwili. Jak ja chciałem zarejestrować auto to mi powiedzieli że muszę zrobić przegląd(w umowie auto do remontu) a przegląd mi wychodził dopiero za miesiąc od daty kiedy zrobiłem przegląd. Podbili mi stary dowód i wtedy do wydziału komunikacji.

0
  • #6 03 Paź 2010 20:34
    Qbuś
    Poziom 38  

Przegląd możesz zrobić nawet miesiąc wcześniej (twoja strata i tyle) nikt tego nie będzie "kwestionował", a urząd jest zobowiązany do dokonania właściwego wpisu (w dowodzie jest dużo kratek do wpisywania przeglądów i mogą to zrobić "ręcznie" ) :D

0
  • #7 03 Paź 2010 20:35
    andk1eltd
    Poziom 35  

A co się martwisz jak oni to wpiszą:D. Wpisują na podstawie zaświadczenia od diagnosty i wydany twardy dowód na pewno jest w porządku.

0
  • #8 03 Paź 2010 20:41
    adamuss34
    Poziom 8  

czyli najlepiej jak zrobię przegląd np 25 października i normalnie oddam dokumenty do WK.

0
  • #9 03 Paź 2010 20:43
    Qbuś
    Poziom 38  

Tak! :D by było najrozsądniej. (wpis o przeglądzie będziesz miał w starym dowodzie i to jest normalne postępowanie)

0
  • #10 03 Paź 2010 20:49
    adamuss34
    Poziom 8  

dziękuje za rady ....tak uczynię

0
  • #11 18 Lut 2011 13:45
    kocur6
    Poziom 1  

Mam troche podobny problem.
    Sprzedalem auto juz z rok temu ale ciagle nie maialem odebranego dowodu rejestracyjnego (twardego). Dzisiaj chcialem cos zalatwic w tej sprawie i sie dowiedzialem ze bez oc i przegladu nic nie zalatwie a bez dowodu ciagle jestem wlascicielem i w sumie niewiem czy jest mozliwosc odebrania dowodu bez przegladu bo koszt naprawy tego czegos zwanego autem jest zbyt wyskoki i przekracza jego wartosc. Osoba ktorej sprzedalem auto nie jest nim zainteresowana mozna powiedziec ze jest porzucony a ona jest w innym miescie do tego stoi na prywatnej posesji i nawet gdybym chcial to nie moge go z tamtad zabrac bo jest pod kluczem.... Tak to jest sprzedawac auto znajomym ktorzy pozniej znikaja....
    Prawnie auto jest moje i niechce miec znim nic do czynienia a oc itp ciagle musze placic..
    Jak ktos cos wie jak wybrnac z tej niemilej sytuacji to pomozcie

0
  • #12 18 Lut 2011 18:04
    Pemok
    Poziom 12  

A masz umowę kupna-sprzedaży? Z umową trzeba iść do wydziału komunikacji, że się zbyło auto.

0
  • #13 22 Lut 2011 15:00
    Rafał33
    Poziom 9  

Witam. Mam pytanie o troche innym charakterze kupiłem jakis czas temu auto do remontu narazie stoi w garażu blacharka w trakcie. Jednak za parę dni zamierzałem nim wyjechać a przegląd skończył się 3 miesiące temu, razem z przeglądem minęło 30 dni na przerejestrowanie auta. Czy w takim układzie chcąc teraz zrobić przegląd mogę go zrobić jeżdząc dalej na starych krajowych blachach?

0
  • #14 22 Lut 2011 17:38
    tzok
    Moderator Samochody

Albo laweta albo można wykupić w Wydziale Komunikacji tymczasowe tablice właśnie do takich sytuacji, koszt nie jest wielki, chyba 30zł.

0
  • #15 22 Lut 2011 19:54
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Rafał33 napisał:
    Witam. Mam pytanie o troche innym charakterze kupiłem jakis czas temu auto do remontu narazie stoi w garażu blacharka w trakcie. Jednak za parę dni zamierzałem nim wyjechać a przegląd skończył się 3 miesiące temu, razem z przeglądem minęło 30 dni na przerejestrowanie auta. Czy w takim układzie chcąc teraz zrobić przegląd mogę go zrobić jeżdząc dalej na starych krajowych blachach?

O ile wiem to badanie możesz spokojnie zrobić na kazdej stacji diagnostycznej i diagnosta do tego się czepiać nie ma prawa ,Ty po prostu jedziesz na kontrole stanu tech pojazdu ,dla diagnosty nie ma znaczenia kto jest jego włascicielem ,a kto nim przyjechał do kontroli .To oczywiste że pojazd na stacji kontroli pojadów musi mieć dowód rej i tablice rejestracyjne od pojazdu .jak sam piszesz auto jest po naprawie ,i tu jest uwaga mała pułapka :idea::idea:,Diagnosta może spytać albo sam rozpozna ,że auto było po naprawie :!::!::cry: ,To może to się skonczyć dodatkowymi kosztami i dodatkowym badaniem specjalistycznym :idea::cry:,więc naprawa musi być dobrze zrobiona i lepiej się do tego nie p...........ć :idea::D

0
  • #16 13 Maj 2012 18:10
    abckonto
    Poziom 9  

Witam!
    Wiem, że temat długo już był nieaktywny, ale może znajdzie się pomocna dłoń :)

Mam tymczasowy dowód rejestracyjny (miękki) i teoretycznie mogę już odebrać dowód w twardej okładce.
    Problem jest następujący: dział rekalkulacji nie zdążył mi podesłać jeszcze polisy OC wypisanej na mnie, więc mam polisę na poprzedniego właściciela (inne nazwisko, inne numery tablicy rejestracyjnej itd)
    Czy mając starą polisę mogę odebrać dowód rejestracyjny? Chciałbym zaznaczyć, że kontynuuję ubezpieczenie poprzedniego właściciela, tyle że nie dostałem jeszcze kwitów z dopłatą i nowej polisy.

0
  • #17 13 Maj 2012 21:32
    Qbuś
    Poziom 38  

Z tego "co się orientuję" nie jest ważne na kogo jest wypisana polisa, ważne jest, aby była aktualna i na właściwy pojazd. Najlepiej zapytaj ubezpieczyciela , jak w takiej sytuacji postąpić.

0
  • #18 14 Maj 2012 14:07
    sebastuss
    Poziom 10  

Polisę masz wypełnioną z odpowiednim dla tego pojazdu numerem nadwozia więc nie będzie problemu.

0