Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 nie widzi Realtek RTL8139

03 Paź 2010 22:34 4883 4
  • Poziom 23  
    Witam. Mam bardzo irytujący problem i brak rozwiązania w sieci. Posiadam netbooka Aristo Pico 740. Maluszek posiada kartę sieciową Realtek RTL8139/810x, która nigdy nie sprawiała problemów. Wcześniej na Win Xp nie było żadnych problemów, obecnie mam 2 systemy. Debiana, który też nie ma żadnych problemów z kartą i windows 7. Niestety w 7 system karty kompletnie nie widzi :/ Nie ma połączenia sieciowego, a w menedżerze urządzeń nie ma nawet sekcji "Sieć". Nie pomaga ponowne skanowanie urządzeń, zaznaczenie opcji "Pokarz ukryte urządzenia", po prostu jakby karta nie istniała. Za to Everest w sekcji sieć pokazuje obecność karty w systemie, tak samo wylistowanie urządzeń PCI pokazuje, że karta istnieje i ma się dobrze. Dodatkowo everest pokazuje, że karta sieciowa jest "Obsługiwana, ale wyłączona"... Niestety sytuacja jest od samego początku egzystencji Windows 7 na tym netbooku. Próbowałem instalować sterowniki ze strony producenta przewidziane pod system, i o dziwo instalacja przebiega pomyślnie co by oznaczało ze prawidłowo wykrywa obecność karty ale nic się nie zmienia po instalacji, dla systemu nadal karty nie ma.. Próbowałem też wymusić instalacje przez opcje w menedżerze "Dodaj starszy sprzęt" ale pojawia się wtedy karta z kodem błędu 31 i nadal nic.. Proszę o pomoc, reinstall nie wchodzi w grę..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Dziwne, że skoro Realtek RTL8139/810x jest wspierany w 100% przez ten system to w tym przypadku to nie działa, co innego gdyby karta była jakimś autorskim dziwadłem, ale nie jest. Chip to chip. Downgrade nie wchodzi w grę, na windows 7 maluch pracuje (po wyłączaniu wodotrysków) 2 razy lepiej jak na XP.
  • Poziom 15  
    Dziwne czy nie - wszystko i tak leży po stronie producenta sprzętu. Zawsze możesz użyć jakiejś karty wlan na usb pod windowsem albo jak mówił przedmówca - pracować na debianie.

Możesz też zajrzeć tutaj, chociaż niestety nie zauważyłem sterowników pod ten konkretny model:

ftp://ftp.comes.com.pl/sterowniki_referencyjne/Realtek/WLAN/