Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo - dorobienie AUX w seryjnym radiu.

asgg 03 Paź 2010 22:43 22223 13
  • #1 03 Paź 2010 22:43
    asgg
    Poziom 1  

Witam,

Chciałbym w swoim stilo w seryjnym radiu dodac wejscie AUX z jackiem 3,5.

O ile dobrze sie orientuje bede potrzebowal kabel z taką koncowka..

a z drugiej strony taka..

Teraz 1. pytanie. Czy dostane cos takiego w sklepie?
    Pyt. 2. czy po podłączeniu tego i podłączeniu przez jacka np. PSP muzyka bedzie normalnie odtwarzana?

Pozdrawiam.

0 13
  • #2 05 Paź 2010 18:21
    Ireneo
    Poziom 40  

Te radio ma możliwość włączenia aux?

0
  • #3 05 Lis 2010 15:37
    Fakir999
    Poziom 11  

Witam posiadam również to radio, jest to Visteon jego model OA (wersja kasetowa) , i z tego co znalazłem w sieci nie ma ono seryjnego aux-a
    ma natomiast możliwość podłączenia zmieniarki ( niestety odczyt tylko Cd) i ewentualnie telefonu–dźwięk tylko mono ,wiec łatwych sposobów na aux nie ma !
    Natomiast jest możliwość wlutowania się zamiast głowicy bo i tak raczej nikt nie używa tego „dobrodziejstwa „ i tu zaczyna się problem ponieważ wpięcie się bezpośrednio zamiast głowicy jest nie do przyjęcia – dźwięk przesterowany, wiec powinniśmy wpiąć się wcześniej i tu moja prośba do bardziej doświadczonych kolegów , czy była by możliwość by ktoś pomógł mi w ustaleniu miejsc gdzie się wlutować kanał L , kanał P i masa ??
    Oto układy które znajdują się w tym radiu:
    ST92F120V1Q7 - procesor
    TDA3613T - najprawdopodobniej steruje silniczkiem kasety
    70670FS- ??
    N7500380FFCWC- ??
    AN82527 – kontroler CAN
    TJA1054T –mikrokontroler
    70886FB - zespolony stabilizator
    TDA7562 –koncówka mocy

a oto fotki

po lewej stronie widać złącze sterowania magnetofonu

pozdrawiam

0
  • #4 06 Lis 2010 15:14
    Ireneo
    Poziom 40  

Głowica odpada ze względu na to iż jest po niej wzmacniacz korekcyjny czyli krótko mówiąc zmiana barwy i to duuuża.Trzeba by wpiąć się za tym wzmacniaczem a jeżeli jest system redukcji szumów to za nim dopiero

0
  • #5 07 Lis 2010 01:22
    Fakir999
    Poziom 11  

Tak właśnie o tym napisałem wyżej " wpięcie się bezpośrednio zamiast głowicy jest nie do przyjęcia – dźwięk przesterowany" przeczytałem gdzieś na forum ze wlutować powinienem się między procesor a kondensatory ale 100% pewności nie mam . Znalazłem dokumentacje dotyczącą ST92F120V1Q7 czyli najprawdopodobniej procesora ale ona mi nic nie mówi i w tym cały problem dodaje opis:
    a dokładny opis w pdf znajduje się pod tym linkiem :
    http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/23843/STMICROELECTRONICS/ST92F120.html

0
  • #6 14 Lis 2010 11:19
    Bobiś
    Poziom 1  

Witam, pytanie trochę obok tego tematu, a mianowicie mam taki problem z fabrycznym radiem w Stilo a dokładnie z odtwarzaczem CD.

Płyta gdy jest w środku nie chce się włączyć i wyskakuje error 25, czasami się włączy ale nie ma dźwięku ale czas utworu płynie. A czasami się włączy i gra normalnie tylko słychać takie dziwne tykanie w głośnikach.

Pomóżcie jeśli ktoś się orientuje w temacie.

Z góry dziękuje :)

0
  • #7 06 Mar 2011 10:21
    marcin_wrocek
    Poziom 10  

Czesc Fakir999,
    Czy udalo Ci sie moze przerobic radio w Stilo, aby miec wejscie AUX?
    Pozdrawiam,
    Marcin

0
  • #8 16 Mar 2011 18:49
    jou123
    Poziom 8  

Witam, bawiłem się dzisiaj u siebie próbując dorobić wejście AUX, moje radyjko to wersja na płytki plus zmieniarka, czyta tylko Audio bez mp3. Sprawa była banalna bo jeden wspólny przewód był ewidentnie sygnałowy od zmieniarki do radia kwestia tylko rozcięcia i w to moiejsce podłaczenia gniazda Jack. Płytka musi chodzic ale to nie przeszkadza, poprostu oszukujemy troszkę radio;-) Problem polega na tym że gra to z odtwarzacza mp3 strasznie cicho i nie ma tego "kopa" przypuszczam że poziom sygnału audio był znacznie wyższy niż mp3 i stąd tak wyszło ale co z tym zrobić??

0
  • #9 29 Wrz 2012 10:24
    marcin_wrocek
    Poziom 10  

Witam serdecznie,
    W związku z tym, iż jakiś czas temu udało mi się dodać wyjście AUX w naszym Stilowym radiu, postanowiłem napisać to dla potomnych. :D Z góry przepraszam za całkowity brak profesjonalizmu w tej przeróbce, ale nie jestem elektronikiem i jedynie to przyszło mi do głowy.

Krotki Opis:
    - Wejście AUX (zółty - masa, czerwony/biały - kanały P/L) przylutowałem przed procesorem bezpośrednio za końcówką mocy. W tym momencie sygnał będzie podawany tylko na przednie głośniki.

Jeżeli chcemy, aby grały również tylne, należy dodatkowo:
    - przeciąć ścieżki prowadzące do procesora
    - połączyć przód P z tyłem P, oraz przód L z tyłem L

Należy pamiętać, że poprzez tą operację stracimy możliwość sterowania sygnałem przód vs tył w radiu.

Plusy:
    - tanio, szybko
    - po podłączeniu odtwarzacza należy tylko ściszyć radio (brak wyłączników)

Minusy:
    - brak sterowania w radiu, wszystko zmieniamy zewnętrznym odtwarzaczem
    - brak sterowania sygnałem przód/tył, po tej przeróbce balans będzie 0/0

Dodatkowo dołączyłem zdjęcie poglądowe, ale gdyby były jakieś pytanie, proszę o kontakt.

Pozdrawiam, Marcin.

2
  • #10 25 Paź 2013 16:03
    ghjkl123
    Poziom 1  

Na Allegro można kupić kabel który imituje zmieniarkę CD i kosztuje on 15-20 zł - to jest kabel z niebieską wtyczką a nie żółtą jak w pierwszym poście, . Zawiera on wtyczkę jack i rezystorek, za pomocą którego radio widzi jako zmieniarkę. Można go sobie zrobić samemu za pomocą tej instrukcji: homepage.eircom.net/~digitalreilly/bravo/AD182_aux_input.html
    Trochę czytałem na ten temat i zakup takiego kabelka znacznie umilił by życie :)

-2
  • #11 19 Sty 2016 15:18
    ajdol
    Poziom 1  

witam,
    kupiłem oba kabelki (żółty i niebieski) podłączyłem i z żadnego nie płynie muzyka, a naciskając SRC pojawia sie tylko napis "no tape"
    radyjko to oryginalny 2 dinowy kaseciak w stilo

0
  • #12 06 Lut 2016 12:14
    Fakir999
    Poziom 11  

Dawno tu nie zaglądałem , udało mi się już dawno wyprowadzić AUX i wszystko działa jak należy. Jak znajdę chwilę to opiszę dokładnie co i jak .

4
  • #13 15 Lut 2016 22:26
    banita_1
    Poziom 9  

Fakir, jeśli byłbyś tak uprzejmy... siedzę nad tym od kilku dni. Chciałbym dodać obsługę USB. Widziałem na YT, że się komuś udało... Wprawdzie łatwiej byłoby zmienić radio, ale ten "kaseciak" się idealnie komponuje :(

Pozdrawiam

2
  • #14 03 Kwi 2016 14:33
    GICHU78
    Poziom 2  

Witam. Zrobiłem wszystko tak jak opisałes marcin wrocek.Wszystko smiga w klasie .Wielkie dzieki za porządny opis.JEstes WIELKI marcin wrocek .Pa pozdrawiam
    :D

0
  Szukaj w 5mln produktów