Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento z silnikiem 1.2 8v - ciśnienie paliwa?

mario_kce 03 Paź 2010 23:53 4338 1
  • #1 03 Paź 2010 23:53
    mario_kce
    Poziom 1  

Witam
    Mam Seicento z silnikiem z Punto 1.2 8v. Auto szarpie i ciężko wkręca się na obroty. Kiedy dodaje powoli gazu wchodzi na obroty w miarę płynnie lecz kiedy dodam gazu gwałtownie to muli, dusi się, przerywa i tak jak pisałem wyżej ciężko wchodzi na obroty. Acha co najdziwniejsze, że auto na zimnym silniku chodzi całkiem dobrze (raczej bez problemów), dopiero jak osiągnie wyższą temp. to dzieje się tak jak pisałem wyżej.

Sprawdziłem już dużo rzeczy m.in.
    -świece
    -kable wys. nap.
    -cewki
    -rozrząd
    -wtryski
    -regulator ciśń.
    -komputer (tzn podmieniałem z innego auta)
    -luzy zaworowe
    -oglądałem wtryski czy nie są zabrudzone
    -Map Sensor też wydaje się w porządku

Najbardziej jednak zaciekawiła mnie pompa paliwa, podobno w takim silniku (1.2 8v MPI) powinna podawać ok 3,5 bara. Moja niestety podaje tylko 2,5 bara. Ok to może być właśnie przyczyna ale wymieniłem już na dwie inne pompy. Jedną miałem używaną a drugą nową (Bosch). To chyba nie możliwe żeby obie były zepsute.....? A poza tym właśnie dlaczego to ciśnienie jest dziwnie słabe?

Panowie pomóżcie bo już brak pomysłów... Z góry dzięki. Pozdrawiam.

0 1
  • #2 04 Paź 2010 07:16
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Kolego mam dla ciebie pomysł! Wiesz bez urazy ale z taką wiedzą i podejściem do tematu jaka wyłania się z twojej wiad. (np. podmiana sterownika silnika ,oglądanie wtrysków) to namawiam "gorąco" na wizyte w warsztacie samochodowym lub serwisie! O wiele szybciej bedziesz miał usuniętą tą usterke niż samemu ją "znajdziesz" i usumiesz! Pozdrawiam!

0