Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wilgoć - GOLF V - Hatchback 1.6 102km

Mit0s 04 Paź 2010 02:48 5854 8
  • #1 04 Paź 2010 02:48
    Mit0s
    Poziom 8  

Witam ponownie i proszę o pomoc (nim mnie szlag trafi)

Golf kupiony i wilgoć w środku.

Objawy - wilgoć pod nogami kierowcy i nogami pasażera za nim, ciężko stwierdzić czy po myjni się nasila ale raczej nie.

Moje teorie -

1) Pęknięty przewód spryskiwaczy ? (nie wiem czy jest z lewej czy z prawej strony), cisnienia na szybach wody chyba są ok...

2) Klimatyzacja - nie odprowadza wilgoci na zewnątrz tylko skrapla się w środku - nie mam pojęcia gdzie powinna wychodzić rurka od klimy, kałuży nie znalazłem. W samochodzie jest Climatronic

3) Filtr kabinowy ? - jest po przeciwnej stronie...(miejsce pasażera z przodu)

Co sprawdziłem,
    1) Uszczelki drzwi/klapy wyglądają na cale - uważnie sledze po zmoczeniu - moim zdaniem ok.
    2) Syf pod podszybiem - wyglada czysto, samochód z 2005 roku zadbany. Żadnych śmieci. Przy zakładanym alarmie wszystko czyste, suche i żadnej wilgoci od strony kierowcy - rozbierane pod kolumną kierownicy.
    3) Uszczelka szyby...ciężko powiedzieć ale wygląda ok. Szyba oryginalna i chyba nie była "przeklejana" - punkt 2 raczej ją wyklucza.
    4) Uszczelki od dołu - Woda zbiera się bez jazdy po wodze - dostaje się albo z góry (mycie) albo z samego samochodu (instalacje)
    5) auto nie ma szyberdachu

I teraz ciekawostka... wczoraj dojrzałem wilgoć w bagażniku!!! A co ciekawe to na środku dywanika (był mokry!) i co ciekawe boki dywanika suche - dół (miejsce na koło) suche - góra sucha...nie umiem wytłumaczyć. Woda nie była przewożona żadna! Może zassał z boku i skropliła się na środku ? Ale czy dałby radę tak dokładnie ? Boki (okolice nadkoli tylnych) suche

POMOCY.
    PS. Ilość forów jakie przeczytałem jest masakryczna. Nigdzie nic nie ma. Chociaż zdjęcie układu podłogi bez dywaników by się przydało. Nie znalazłem też żadnych danych gdzie idzie spryskiwacz ani którędy klima wyrzuca wodę.

Z góry bardzo dziękuję
    Pozdrawiam
    Piotrek

0 8
  • Pomocny post
    #2 04 Paź 2010 09:19
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Mówisz,że syfy wyciągnąłeś z podszybia,a spływy są drożne?A jeżeli chodzi o bagażnik to po bokach pod zderzakiem są odpowietrzniki,albo są podniesione lub był bity z tyłu i ktoś nie założył.A klimatyzację jak włączysz to z pod nóg pasażera ma kapać woda,sprawdź czy kanał jest drożny.

0
  • #3 04 Paź 2010 09:31
    Mit0s
    Poziom 8  

witam!, bardzo dziękuje za odpowiedź,

Mam kilka pytań - GOLFA V mam od niedawna (niecały miesiąc..)

Jak mogę z przodu przeczyścić w środku kanały ? Mogę coś w nie wsadzić? Drut czy coś takiego?

Jak wyglądają te odpowietrzniki ? w którym dokładnie miejscu ich szukać? Był z tyłu bity;( (dostał lewy tył pod lampę)

Nic nie leci z klimatyzacji , nic przynajmniej nie widziałem - gdzie dokładnie ta rurka wychodzi? PS. Cały dół jest w osłonach - to możliwe , że leci w osłonę a podczas jazdy dopiero na jezdnie ?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi,

0
  • #4 04 Paź 2010 09:53
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Spływy masz pod podszybiem są gumowe lub są po bokach,idą do słupków a potem na ziemie,być może ktoś zatkał je malując barankiem.Będziesz musiał po ściągać osłony z pod podłogi i dobrze patrzyć,ale raczej do tego podglądu zalecam podnośnik kolumnowy bo z kanału będzie problem.

1
  • #5 04 Paź 2010 10:53
    Mit0s
    Poziom 8  

Zaintrygowały mnie te odpowietrzniki z tyłu. Jak to powinno wyglądać?
    I w którym miejscu dokładnie kończy się w piątkach ten wężyk od klimy. Po stronie pasażera ale szukać w okolicach koła ? głębiej w stronę silnika ?

0
  • Pomocny post
    #6 04 Paź 2010 19:46
    jurekk55
    Poziom 35  

Przyczyną zawilgocenia może też być zamknięta klapa obiegu zewnętrzny/wewnętrzny(np.uszkodzony silniczek)

0
  • #7 04 Paź 2010 23:22
    Mit0s
    Poziom 8  

Dzisiaj zrobiłem pierwszy test - dotyczył odpływów z przodu. No i teraz efekty.

Nalałem wody w dwa pojemniki , mniej więcej po 0,5l. otworzyłem maskę. zacząłem od strony kierowcy (tam gdzie wilgoć). Dodam, bo to ważne, że robiłem to przy otwartych drzwiach kierowcy. i LEJE....! (lałem na podszybie - tak by spływało kanałem który widać)

EFEKT - woda ciekła przez szczelinę między plastikowym nadkolem a progiem (trzy-cztery strumienie) DODATKOWO zaczęła się przelewać przez próg (między otwartymi drzwiami a progiem - od błotnika). Domyślam się, że tak być nie powinno. Czy mam rację? Czy to znaczy , że odpływ jest zatkany ?

Zrobiłem to samo z drugiej strony - tutaj było inaczej - woda leciała jakoś z pod spodu, dokładnie nie wiem bo nie da rady lać i patrzeć a miałem tylko 0,5l wody. Na pewno nie leciała progiem drzwi - specjalnie zostawiłem je też otwarte.

Jeśli Wasz werdykt będzie , że to zapchany odpływ to jak go odetkać ? Cały dół w osłonach - łatwo ich zdjąć nie będzie - kłania się warsztat. Czy po zdjęciu osłon ten odpływ widać ? Czy ma ktoś z Was może jakieś zdjęcia od dołu gdzie on powinien być? Byłbym bardzo zobowiązany za pomoc.

0
  • #8 05 Paź 2010 18:11
    jurekk55
    Poziom 35  

Lód mógł wysunąć plastikową rurkę z elementu gumowego wtedy woda leje się na zewnątrz i do progu

0
  • #9 05 Paź 2010 19:04
    Mit0s
    Poziom 8  

Narzuca mi się parę pytań...

Gdzie ta rurka , gdzie wężyk i jak do tego ustrojstwa dotrzeć bez rozbierania połowy samochodu. Od środka ? od zewnątrz ? Proszę o bardziej szczegółowe informacje

Z góry bardzo dziękuję.

0