Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KYOCERA FS 3800

20 Wrz 2004 23:28 894 2
  • Poziom 12  
    Witam ,mam pytanie dla doświadczonych .Drukarka rzuca tło-tak jakby pylenie tonera.Klient twierdzi że toner oryginalny.Mam pytanie toner wadliwy czy wywoływaczka.POZDRAWIAM
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Oto co nasunelo mi sie...po przeczytaniu Panskiego listu :

1. Jaki jest licznik kopii drukarki....jesli powyzej 300 tys...konieczna wymiana maintenace kit'a....i najwazniejsze czy drukarka jest na gwarancji?

2. toner.....dokladnie prosze obejrzec pojemnik z tonerem...szczegolnie korek z boku pojemnika...jesli jest lekko uszkodzony...stawiam na nieoryginalnosc tonera :)

3. moze byc rowniez modul DV....tzw. modul developera...po pierwsze jesli jest nieorginalny toner....trzeba caly modul dokladnie oczyscic z toneru....ale moze byc rowniez sprawa nierownomiernego rozkladania ladunkow w module....w tym przypadku....radze zwrocic sie do....serwisu :)

4. moze byc rowniez beben....moze przepuszczac listwa zbierajaca toner...moze byc zabrudzona linijka ledowa....rozladowujaca beben....lub co najprawdopodobniejsze....moga byc problemy z elektornika...zarowno w samym bebnie...jak i "zasilaczem wysokiego napiecia".....takze polecalbym wizyte w autoryzowanym serwisie.

5. co najmiejprawdopodobne....zabrudzone walki w module utrwalacza....konieczne wiec jest ich wyczyszczenie....lub wymiana.

Osobiscie stawialbym na.....wywolywaczke i beben....ale to Pan ma urzadzenie przed soba ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Dzięki zaodpowiedż ,wada jest na pewno w stacji wywołującej .podstawiłem zespół z innej i jest OK .Maszynę dokładnie wyczyściłem.Przebieg jest 160k.Tylko nie chciałem czyścić wywoływaczki z tonera,pewnie trzeba by bylo go jakoś rozebrac ,a nie chciałem tego robić ,wolałem zapytać doświadczonych facowców.Jeszcze raz DZIEKI