Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TERMET GCO-DP23-37 nie zapala

mcy 04 Oct 2010 11:39 2501 1
    mcy
    Level 15  
    Pomocy
    Mam problem z piecykiem termet GCO-23-37. Wymieniłem wyłącznik krańcowy cwu i przez pomyłkę przyłączyłem styki na normalnie zamknięte zamiast otwarte. Po podłączeniu do zasilania piec grzał cały czas i wyłączył się. Teraz mam objaw:
    po włączeniu pieca w trybie zimowym lub letnim nie uruchamia się iskrownik. Sprawdzałem zabezpieczenia 65 i 95 i są ok (zwarte). Sprawdziłem termistory i też są ok. (zgodne z tabelą). Przy uruchamianiu zawór gazowy jest otwarty (słychać jak piec wypuszcza gaz na palniki). Ale nie ma iskry a potem świeci się czerwona dioda - awaryjne wyłączenie kotła. Czy to możliwe że przez błędne przyłączenie krańcówki padł moduł iskrownika?
    Czy mogą być inne przyczyny? Czujnik przepływu wody działa ok. - sprawdzałem.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mcy
    Level 15  
    Sprawdziłem kable wysokiego napięcia są ok. kontroler płomienia i generator iskry dostaje w momencie uruchomienia 230V, więc sterowanie jest ok. Faza jest na kablu brązowym i jest ok. Neutral jest podłączony prawidłowo. W momencie włączenia generator iskry wydaje jeden trzask i koniec. Wymontowałem iskrownik i próbowałem zobaczyć czy po zbliżeniu końcówki wygeneruje się iskra i nic.
    Jeden z fachowców poradził abym sprawdził czy kable wysokiego napięcia nie są przebite: w ciemnym pomieszczeniu podobno widać przeskok iskry. nic takiego nie zaobserwowałem.
    Z tymi informacjami podzieliłem się z autoryzowanymi serwisami. W jednym powiedzieli że to płyta generatora iskry, a ze nie mają jej pod ręką ich wizyta nie ma sensu (przynajmniej fachowcy). W innym gość chętnie by przyjechał ale na konkretne informacje z mojej strony zrezygnował i powiedział że wiem więcej od niego!
    Dzisiaj odpaliłem piec "ręcznie" - zanim uruchomił się czujnik przeciwwypływowy zapaliłem gaz od ręcznej zapalarki do kuchenki gazowej. Potem przełączyłem go na tryb zimowy i działał bez zarzutu - widać było modulację płomienia palnika.

Zanim kupię płytę generatora chciałbym wyeliminować wszystkie inne czynniki.
    Czy ktoś naprawiał płytę generatora iskry i czy ma schemat? Na płycie są tak stare części elektroniczne, że wszystkie mam pod ręką (oprócz trafa wn).
    Proszę o podpowiedź.