Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antynoble 2010 rozdane, pomysły głupie czy genialne

Urgon 04 Paź 2010 13:50 2096 1
 • Antynoble 2010 rozdane, pomysły głupie czy genialne30 września na amerykańskim uniwersytecie Harvarda rozdano Antynoble - "Ig Nobel", przyznawane za naukowe badania, które prawdę mówiąc niekoniecznie są potrzebne ludzkości do jej dalszego rozwoju.

  * W dziedzinie inżynierii: Karina Acevedo-Whitehouse i Agnes Rocha-Gosselin z Londyńskiego Towarzystwa Zoologicznego w Wielkiej Brytanii oraz Diane Gendron z Instituto Politecnico Nacional w Baja California Sur w Meksyku, za opracowanie metody pobierania próbek smarków wielorybów przy użyciu zdalnie sterowanego helikoptera. W uroczystości brały udział: Karina Acevedo-Whitehouse, Agnes Rocha-Gosselin i Diane Gendron.

  * W dziedzinie medycyny: Simon Rietveld z Uniwersytetu w Amsterdamie w Holandii i Ilja van Beest z Uniwersytetu w Tilburgu w Holandii, za odkrycie, że objawy astmy można leczyć jazdą na kolejce górskiej. W ceremonii uczestniczyli Simon Rietveld i Ilja van Beest.
  * W dziedzinie planowania transportu: Toshiyuki Nakagaki, Atsushi Tero, Seiji Takagi, Tetsu Saigusa, Kentaro Ito, Kenji Yumiki, Ryo Kobayashi z Japonii oraz Dan Bebber, Mark Fricker z Wielkiej Brytanii za użycie porostów do opracowania optymalnego rozmieszczenia torów kolejowych. Na uroczystości obecni byli: Toshiyuki Nakagaki, Kentaro Ito, Atsushi Tero, Mark Fricker, Dan Bebber.

  * W dziedzinie fizyki: Lianne Parkin, Sheila Williams i Patricia Priest z Uniwersytetu w Otago w Nowej Zelandii za wykazanie, że kiedy zimą chodniki są oblodzone, to ludzie ślizgają się na nich i upadają o wiele rzadziej, jeśli mają skarpety założone na buty. Na ceremonii była obecna Lianne Parkin.

  * Nagroda pokojowa: Richard Stephens, John Atkins, i Andrew Kingston z Uniwersytetu Keele w Wielkiej Brytanii za potwierdzenie powszechnego przekonania, że przeklinanie łagodzi ból. Na uroczystości był Richard Stephens.

  * W dziedzinie zdrowia publicznego: Manuel Barbeito, Charles Mathews i Larry Taylor z Urzędu ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Fort Detrick w Maryland w USA za wykazanie, że zarazki lgną do naukowców z zarostem. Manuel S. Barbeito z powodów zdrowotnych nie mógł przyjechać, nagrodę odebrał jego przedstawiciel.

  * W dziedzinie ekonomii: Zarządy i rady nadzorcze instytucji finansowych: Goldman Sachs, AIG, Lehman Brothers, Bear Stearns, Merrill Lynch i Magnetar za stworzenie i upowszechnienie nowych sposobów inwestowania pieniędzy - takich, które pozwalają zmaksymalizować zysk i zminimalizować ryzyko dla światowej gospodarki (a raczej dla jej bardzo małej części). Przedstawiciele tych instytucji nie zjawili się na uroczystości.

  * W dziedzinie chemii: Eric Adams z MIT, Scott Socolofsky z Uniwersytetu A&M w Teksasie, Stephen Masutani z Uniwersytetu Hawajskiego oraz firma BP (British Petroleum) za obalenie powszechnego przekonania, że olej i woda się nie mieszają. Nagrodę odebrali: Eric Adams, Scott Socolofsky i Stephen Masutani, przedstawiciela BP nie było.

  * W dziedzinie zarządzania: Alessandro Pluchino, Andrea Rapisarda i Cesare Garofalo z Uniwersytetu w Katanii we Włoszech za matematyczne wykazanie, że korporacje działałyby wydajniej, gdyby losowo awansowały swoich pracowników. Obecni byli: Alessandro Pluchino, Andrea Rapisarda i Cesare Garofalo.

  * W dziedzinie biologii: Libiao Zhang, Min Tan, Guangjian Zhu, Jianping Ye, Tiyu Hong, Shanyi Zhou i Shuyi Zhang z Chin oraz Gareth Jones z Uniwersytetu w Bristolu w Wielkiej Brytanii za naukowe udokumentowanie przypadków seksu oralnego u owocożernych nietoperzy. W ceremonii uczestniczył Gareth Jones.

  Źródło:
  Joemonster.org

 • #2 04 Paź 2010 21:01
  necavi
  Poziom 16  

  Dziwić może tak gremialne zjawienie się nagrodzonych. Z drugiej strony to pewnie tylko goście od Antynobli zainteresowali się ich pracą...
  Interesujące było by przyglądnąć się polskim uczelniom.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME