Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pliki z komputera na drugi przez LAN

21 Wrz 2004 01:07 2181 10
  • Poziom 12  
    Co musze zrobic, zeby sciagnac pliki z jednego komputera na drugi przez LAN?
  • Poziom 15  
    Najprostszym sposobem jest udostępnienie katalogu w którym są pliki. PS. W jaki system operacyjny mają komputery? W win XP jest to opcja dostępna w menu podręczym przy zaznaczeniu katalogu: "Udostępnianie i zabezpieczenia". Poza tym w pomocy systemu WinXP znajdziesz na ten temat informacje.
  • Poziom 42  
    Udostępnić dyski/katalogi przez windows, albo postawić serwer ftp.
  • Poziom 26  
    Niedawno zainstalowałem zdalny pulpit na XP.
    Moim zdaniem rewelacja.
    Komputery są w tej samej sieci (klient to stare Pentium 233) i kopiuj-wklej przebiega z szybkością ponad 400 KB/s.

Poprawka:
    transfer 1, 4 MB/s - słownie 1400 kilobajtów/s (nie kilobitów)
  • Poziom 11  
    Osobiście polecam najprostsze rozwiązanie czyli udostępnianie w windows od 98 funkcjonuje to całkiem dobrze i bez większych kłopotów, aczkolwiek nie wiem dlaczego le na obu kompach w szczegołności przy połączenie XP z 98 musi być użytkownik o tej samej nazwie co w XP i dobrze by w XP miał odpowiednie uprawnienia nadane, bo inaczej w 98 nie będzie widać xp. No i na koniec propozycja by autor napisał kilka szczegółow do pytania bo tak można tylko gdybać co ma i co z tym zrobić.
  • Poziom 12  
    W systemie jakim pracuja oby dwa komputery, to XP. Chcialbym to zrobic w jak najprostrzy sposob. Czytalem cos. Podobno komputery musza sie jakos widziec? Ale jak to zrobic? Nie mam zielonego pojecia.
  • Poziom 15  
    Pytanie podstawowe: czy te komputery są juz wpięte do sieci? A co do tego ze powinny się widzeć, to tak powinienes widzeć komputer kolegi (jak sie domyslam) w otoczeniu sieciowym (Moje miejsca sieciowe), ale to bedzie mozliwe dopiero po właczeniu udostępniania. Udostępnianie mozesz wączyc tez we własciwościach połączenia (Panel sterowania > Połączenia sieciowe) konkretnie to powinna byc tam opcja "udostępnianie plików i drukarek" lub jakos tak. Przy ustawieniu tego system moze poprosic o włozenie płyty instalacyjnej systemu. Abyście mogli widziec sie na wzajem obaj powinniscie to zrobic. Powodzenia
  • Poziom 26  
    Zdalny pulpit najłatwiej uruchomić na XP.
    Komputer-klient może mieć dowolny Windows (nawet 95) konieczne jest zainstalowanie z płytki XP programu mstsc.exe.
    W oknie połączenia zdalnego pulpitu wpisujemy IP, nazwę użytkownika i hasło. W XP musi być taki profil z uprawnieniami administratora.
    Podczas zdalnego logowania następuje automatyczne wylogowanie aktualnego użytkownika.
    Można normalnie poruszać się po komputerze, niezły bajer to możliwość np. słuchania muzyki.

Miałem gdzieś dokładny opis.
  • Poziom 10  
    oczywiście że najłatwiejszym sposobem jest poprostu udostępnić dany katalog z plikami. taką operację najwygodniej jest zrobić klikając prawym przyciskiem mysz na danym katalogu kturego chceny udostępnić, najeżdzamy na polecenie (udostępnienie i zabezpieczenia ) tam jeżeli robimy to pierwszy raz włączamy (poprostu włącz udostępnienie ) nie bawimy się w żadne czytanie pierdołek . po takiej operacji powinna pojawić się ręka pod katalogiem kturego udostępniałeś i to na tyle u ciebie , a na tym drugim kompie najprosciej jest poprostu kliknąć prawym na wolnym miejscu pulpitu i w menu najechać na nowy / skrut i wyskocz okno w kturym podajemy adres IP pierwszego kompa np. piszemy: \\192.168.0.1 potwierdzamy enterem i skrut gotowy w ten sposób mamy niezawodny sposób udostępniania (Życzymy miłej zabawy MICROSOFT :))
  • Poziom 12  
    Udostepnilem katalogi przez windows i wszystko dziala jak nalezy! 8)
    Dzieki za pomoc! Pozdrawiam! :)