Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaggio NRG 50 '96 - światła

04 Paź 2010 18:12 2373 2
 • Poziom 2  
  Dłubię w zdezelowanym NRG 50 z ~'96, większość rzeczy już wybadałem i naprawiłem, została mi w zasadzie jedna - nie działają kierunkowskazy. Żarówki są ok, według instrukcji i tego co przeczytałem w necie to przerywacz, ale nigdzie takiej kostki w skuterze nie znalazłem. Czy w nrg 50 on jest jednak zintegrowany z regulatorem napięcia? Mój ma osiem styków.
  Kolejna rzecz, już mniej ważna, ale mnie drażni - z tyłu mam wolny kabel zakończony wtyczką, taką samą jak lampa z przodu z tą różnicą, że ma dwie tuleje, a w nich styki. Podobno nie dają napięcia, tylko są zwarte Do czego to jest?
  Przyda się każda pomoc, w razie czego podaję gg: 8875441
  Z góry dzięki
 • Poziom 39  
  Widać że to jakiś składak. Regulatory napięcia 8-pin zaczęto stosować od '98 roku, posiadają one wbudowane przerywacze kierunkowskazów z wyjściem tranzystorowym które lubi się uszkodzić. Można odłączyć przewód łączący regulator z przełącznikiem kierunkowskazów i zastosować zewnętrzny przerywacz kierunkowskazów, tylko byle nie bimetalowy 2x21W (bo to przeżytek), tylko elektroniczny 2x10W.

  Nie pomogę w sprawie wolnej wtyczki, należałoby spojrzeć do schematów. Jeśli wtyczka 3 pin to strzelam, czujnik poziomu paliwa?
 • Poziom 2  
  Na pewno nie czujnik paliwa, czujnik jest podłączony, poza tym to są dwa piny. Wykopałem w necie schemat i wygląda raczej na światełko do rejestracji. Dzięki za info z przerywaczem :)

  W sklepie mieli tylko bimetalowe, więc zamontowałem taki i elegancko działa. Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.