Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit win82 ex. Podczas wirowania zatrzymuje się.

04 Paź 2010 18:28 2132 7
  • Poziom 9  
    Problem polega na ty że pralka podczas wirowania co chwię staje i zaczyna na nowo wirowac oszalała !rozpędzi się na maxa po minucie staje i znów rozpędza się na maxa tylko że odrazu z całym pędem bez uprzedniego rozłożenia wsadu i tak kilka razy (a wali jak odrzutowiec ) nigdy nie było z nią problemów ma dopiero 2 lata oczywiście niecałe 2 miesiące temu skonczyła się gwarancja :( podpowiedzcie co może się z nią dziac zanim rozleci się któregoś dnia od tego walenia przy wirowaniu :( pozdrawiam Krzyś...
  • Poziom 38  
    Sprawdź prądnice tachometryczną.
  • Poziom 9  
    a po czym poznac czy jest uszkodzona ( laik ze mnie ) :D
  • Poziom 2  
    Prawdopodobnie poluzowany lub pęknięty magnes prądniczki tachometrycznej
  • Poziom 38  
    Jeżeli podczas kręcenia silnikiem nie będzie na niej żadnego napięcia to będzie znaczyć że jest uszkodzona.
  • Poziom 9  
    a jak uszkodzone to wówczas wymienic całą prądnice czy tylko magnes ?
  • Poziom 9  
    do pradniczki dochodzi napięcie szczotki wydają sie byc wporządku jak dałem parę razy z rzędu na samo wirowanie bez wsadu to wirowała poprawnie , zauwarzyłem też coś dziwnego , że przy praniu skraca obroty i robi dłuższe przerwy nigdy nie robiła czegos takiego obroty były długie przerwy krótkie teraz zdarza się jej robic na odwrót zdarza jej się to coraz częściej czy to oznacza koniec żywotności 2 letniej pralki beznadziejnej firmy :D ?

Dodano po 8 [minuty]:

no po tych kilku sprawdzeniach i bez wsadu teraz świruje i dalej to samo ... (chwalcie tego który stworzył tą firmę ) :D
  • Poziom 7  
    Czy udało się rozwiązać problem? Moja pralka Indesit WIN102 zachowuje się tak samo i już nie wiem co robić..