Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzone zawieszenie w Citroen Xantia 1.9 tdi

04 Oct 2010 21:02 4652 7
  • Level 2  
    Witam, mam problem z Xantią a konkretnie z jej zawieszeniem, u mnie jak w poprzednich postach też jest twarda, kolejny problem jest taki, że jak samochód stoi już wyłączony to przednia strona od kierowcy jest wyżej od strony pasażera, w czym tkwi problem?:D :D
  • Level 13  
    Przede wszystkim to TD a nie tdi :).
    A po drugie. Napisz jakie masz zawieszenie, bo jeśli masz zawieszenie z active, to może być winna czujników przechyłu. Podaj więcej informacji o aucie.
  • Level 2  
    Przepraszam, od nowa, To jest Xantia z 1998 roku i ma silnik 2.1 TD AKTIVA. Strona przednia od pasażera się nie podnosi, to znaczy jak sie citroena podniesie na samą górę, to strona przednia od pasażera ruszy sie ale zawsze bedzie stala nizej niz przednia strona od kierowcy. Proszę o jakąś podpowiedź.
  • Level 14  
    Gruszka do wymiany.

Dodano po 1 [minuty]:

Gruszka do wymiany lub do regeneracji.
  • Level 10  
    Sorry ale to nie sfera (gruszka), nawet gdy byłaby uszkodzona samochód podniósł by się ponieważ reguluje to odpowiedni zawór - poprostu pompa wtłoczy tyle LHMu do sfery by samochód usyskał żądane położenie.
    Sfera (na kole) jest tylko elementem amortyzującym !!!!
    Kolega ma zamochód z sysyemem ACTIVA, sprawdziłbym więc w pierwszej kolejności czujnik przechyłu oraz pozostałe elementy układu ACTIVA (system odpowiada za poziomowanie pojazdu w osi poprzecznej i wzdłużnej) a na końcu brał się za elementy hudrauliki pojazdu. Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Witam.
    Prosze o rade, gdyż mam Xantie 1.9 td. Problem jest taki, że samochód zaczął mi skakać na każdej dziurze, okazało się, że zawieszenie z przodu leży w najniższej pozycji. Kiedy podniosłem na serwisowe, to sie normalnie podniósł, ale juz nie chce z powrotem zejść na inne położenie. Wajcha zawieszenia jest na normalnym trybie, a przód samochodu stoi nadal na serwisowym. Natomiast tył normalnie chodzi. Jaka może być przyczyna?
  • Level 14  
    Spadł łącznik korektora wysokości z przodu. Wejdz pod auto i znajdź obok drążka stabilizatora taki plastikowy dzyndzelek. Powinien być założony na dwa pręciki. I nie jeździj z takim zawieszeniem bez amortyzacji, bo ci siłownik wyskoczy maską, jak jest w złym stanie poducha. Nie wspomnę jak cierpią elementy gumowe itd...