Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlicznik prądu buczy (3-fazowy)

04 Paź 2010 21:40 3650 4
 • Poziom 9  
  Witam,
  Zainstalowałem jako podlicznik prądu do zasobnika wodnego licznik prądu. Wszystko ładnie podłączyłem (nie jest to wielka filozofia), włączam prąd, a on pięknie do mnie buczy. Hałas porównywalny do transformatora sporych rozmiarów. Prąd zlicza prawidłowo, jak nie ma poboru to stoi w miejscu. Jaka może być tego przyczyna?

  Zastanawiałem się czy powodem nie może być "zamienienie faz", ale spróbowałem wszystkich możliwych układów podłączenia przewodów fazowych i nic... bez zmian.

  Jakieś pomysły?
 • Poziom 13  
  ha ha to przypomniałeś mi pewien dowcip ,a brzmi on tak:
  Pewna Pani która chodziła zwiedzać politechnikę zapytała jednego mądrego inżyniera dlaczego pod jej blokiem stojący transformator ciągle buczy (to o co ty się teraz pytasz) na to jej ten mądry inżynier odpowiedział: - jakby Pani miała tyle "okresów" na sekundę to też by pani tak buczała.

  Czy już, a więc wiesz dlaczego tak jest? Wo gule się tym raczej nie przejmuj bo to poprostu najzwyklejsza 50hzowa częstotliwość.
 • Poziom 9  
  Dowcip dobry ;)

  Ale nietrafiony w tym przypadku ;) Mam w domu inny podlicznik zamontowany parę lat temu i on też buczy, ale ciszej niż wibracja w komórce. Powiedzmy że bardziej mruczy, niż buczy ;)

  A ten wali po uszach, tak że jest aż nieprzyjemnie :/
 • Poziom 35  
  Witam!
  Normalnie te liczniki są spokojne, bo mają liczyć zużycie energii, a nie energicznie wyżywać się na uszach właścicieli. Sądzę, że ten egzemplarz jest uszkodzony, albo w strefie niedostępnej dla użytkownika ma coś niedokręconego, co podlega wibracjom w takt 50 Hz. Jest jeszcze opcja , że wcześniej licznik miał za "towarzystwo" duże magnesy neodymowe, które spowodowały pewne problemy.
  Pozdrawiam
 • Poziom 32  
  kreslarz napisał:
  że wcześniej licznik miał za "towarzystwo" duże magnesy neodymowe, które spowodowały pewne problemy.
  Pozdrawiam


  Co byście ludzie wymyślali jak by nie było magnesów neodymowych??
  Osobiście mam zamontowany licznik 3faz który tez buczy, może nie aż tak uciążliwie ale jak się obok niego przechodzi na korytarzu to go słychać a nie miał robionych żadnych okładów ;P