Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa problem-uszkodzona?

04 Paź 2010 21:56 2490 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam następujący problem: jakiś czas temu podczas intensywnego grania, laptop nagrzał się bardzo i sam się wyłączył. Po chwili oddechu zaczął pracować dalej.
    Od tego czasu przy próbie połączenia Internetu przez kartę sieciową występuje problem zidentyfikowania sieci.

Ściągnąłem nowe sterowniki, mimo że wcześniej instalowane automatycznie (Windows 7) działały poprawnie, niestety nic nie pomogło.

Zrobiłem reinstalację systemu i w oknie Zarządzania Komputerem karta siecowa świeciła się na żółto, po ściągnięciu sterowników ze strony producenta i zainstalowaniu ich karta sieciowa wykrywana jest prawidłowo, jednak połączenie z Internetem nie jest możliwe.

Poniżej kilka zrzutów ekranu pokazujących działanie karty i jej połączenia:

Myślę że karta się uszkodziła, w połączeniu sieciowym nie wyświetla adres MAC
    nie mogę połączyć się z routerem.

Parametry laptopa:
    Model: HP Pavilion DV9000
    Procesor: AMD Turion 1,8 GhZ x2
    Grafika: Geforce 8400M GS
    Karta sieciowa: NVIDIA nForce
    Ram: 2 GB

Karta w tym modelu jest zintegrowana także wymiana nie wchodzi w grę. Bo musiałbym wymienić całą płytę główną. Czy się mylę? Pozostaje mi WI-FI. Jednak nie wiem czy moje obserwacje potwierdzają uszkodzenie kart sieciowej.
    Co o tym sądzicie?
  • Poziom 17  
    Adres IP na tej karcie sugeruje ze Twoj komputer ma problem z pobraniem adresu IP z rutera przez DHCP. Upewnij sie ze kabel jest podlaczony prawidlowo, odlacz ruter od zasilania na 30 sekund i podlacz ponownie, wykonaj w windows komende w lini polecen ipconfig /renew.

Pozdrawiam,
  • Poziom 11  
    Niech was nie zmyli nazwa użytkownika, niechcąco głowny temat napisałem z konta brata.
    Podłączałem laptopa przy użyciu kabla który łączy router i PC (sprawny) i problem jest taki sam. Więc wina kabla odpada.

C:\Users\konek>ipconfig /renew

Nie można przeprowadzić żadnej operacji na karcie Połączenie sieciowe Bluetooth,
    ponieważ nośnik/kabel
    tej karty jest odłączony.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jeżeli znasz adres mac tej karty bo w opcjach widnieje 00-00-00-00-00-00 to możesz go ręcznie wpisać nie wiem czy w ogóle jest jakaś komunikacja z ta kartą. Spróbuj w evereście lub w urządzeniach w panelu sterowania odczytać jej adres mac. Wtedy można by spróbować ręcznie konfigurować połączenie.Jeżeli nie wpiszesz tego adresu to nie zadziała. Być może masz gdzieś zapisany ten adres w umowie internetowej.
  • Poziom 11  
    No właśnie że nie mogę tego Adresu MAC w żaden sposób sprawdzić,
    W Evereście jak i cmd ipconfig/all wyświetlana nazwa to 00-00-00-00-00-00.
    Adresu wcześniej nigdzie nie zapisywałem ;/ ani nie ma go na umowie.
    Dziwne trochę bo karta niby działa, ale nie tak jak należy.
    Ma ktoś jakiś pomysł aby zdefiniować adres MAC?
    Jak nie masz adresu to niech ci go usługodawca poda lub przypisze nowy.Czy ta karta działała niedawno?
  • Poziom 11  
    KArta sieciowa nie działa około 4 tygodni, używałem jej mimo że mam w domu WI-FI. Nie do końca rozumiem jak usługodawca może przypisać nowy Adres MAC, nie jest on przypadkiem nadawany przez producenta danej karty podczas produkcji?
    Powinien być właśnie wpisany.Ale da się wpisać w ustawieniach zaawansowanych w karcie sieciowej adres mac.
  • Poziom 11  
    Powinien być? No i był do czasu aż właśnie nastąpiło przegrzanie, możliwe że karta uległa jakiemuś uszkodzeniu mechanicznemu. Czyli nic więcej nie da się z tym zrobić?