Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Ardo CO23B-2H przestała mrozić

04 Oct 2010 21:58 4942 6
  • Level 15  
    Witam,

Niestety w dniu wczorajszym moja lodówka (i zamrażarka) odmówiły posłuszeństwa i przestały mrozić.
    Generalnie prąd do lodówki dochodzi, bo po otworzeniu drzwi pali się światełko, ale to by było na tyle. Funkcja chłodząca kompletnie nie działa.

Niestety średnio się znam na lodówkach, więc nie mam nawet za bardzo pomysłu od czego zacząć i jak tu problem ugryźć.

Pomyślałem, że spytam tutaj na forum; być może jakiś fachowiec jest w stanie z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić co może być nie tak, czy podpowiedzieć co można zrobić aby ją wstępnie zdiagnozować i zobaczyć czy ewentualna naprawa ma sens.

Dodam tez że tylna kratka (znajdująca się za lodówką), która (o ile dobrze pamiętam) zawsze się troszkę nagrzewała, tym razem się nie nagrzewa i ma temperaturę pokojową.

Lodówka jest firmy ARDO, ok. 8-letnia.
    Dokładnego modelu nie jestem niestety w stanie podać. Jedyne miejsce na którym był on zapisany to sticker z przodu lodówki który został zniszczony. Poza tym nigdzie więcej nie ma żadnych oznaczeń (oprócz oznaczeń na kompresorze: Electrolux, HLY 75 AA). Instrukcja obsługi gdzieś w domu pewnie jest, ale przypuszczam, że nie uda mi się jej raczej zbyt szybko znaleźć.

I jeszcze jedno: od jakiegoś czasu otworek do odprowadzania wody, znajdujący się wewnątrz lodówki, na tylnej ściance, był zapchany i nie dał się przetkać.
    Czy fakt ten może jakoś rzutować na to co się stało z lodówką?

Z góry dzięki za podpowiedzi / sugestie.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Artur
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    Trzeba zacząć od tego czy słychać kompresor?
    Rurka zatkana nie ma wpływu na nic innego jak na niemiły zapach, co prawda skropliny spływaja do pojemnika który jest chyba? na kompresorze i ten podgrzewa go a parowanie absorbuje nieco temp. z obudowy kompresora, ale dla mnie jest to pomijalne.
  • Level 38  
    Czy do agregatu dochodzi prąd?
  • Level 15  
    Mały update: przed chwilą trochę się pobawiłem lodówką i stwierdzam, że:

- po włączeniu lodówki do prądu kompresor pracuje. Słychać szmer przepływającej wody

- znalazłem model lodówki. Jest to: Ardo c023b-2h
  • Level 29  
    Witam.
    Po tylu latach pracy chłodziarki w układzie chłodniczym ( pomiędzy plastikiem w środku chłodziarki, a pianką z tyłu ) robią się dziurki i gaz ucieka. Do wymiany.
  • Level 15  
    rychomuch wrote:
    Do wymiany.

Masz na myśli, że lodówka do wymiany? Dobrze rozumiem?
  • Level 24  
    Agregat pracuje , brak chłodzenia czyli brak gazu w układzie.8 lat więc szukaj nowej.