Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Compaq N600c- brak pod¶wietlenia matrycy

nitrojogurt 04 Oct 2010 22:16 1615 3
    nitrojogurt
    Level 11  
    Witam. Laptop prawdopodobnie po upadku, w ¶rodku pęknięte parę elementów obudowy. Wszystko oprócz ekranu pracuje prawidłowo, obraz jest wy¶wietlany, brakuje tylko pod¶wietlenia matrycy. Karta graficzna jest ok, sprawdzałem na zewnętrznym monitorze. Po wł±czeniu laptopa przez ok 1-2 s ekran jest pod¶wietlony na czerwono, zwłaszcza w dolnej czę¶ci i następnie ga¶nie Został wymieniony inwerter, przez parę minut monitor był prawidłowo pod¶wietlony, nie licz±c czerwonawego pod¶wietlenia i problem się powtórzył. Podczas ruszania wtykiem ta¶my (prawdopodobnie od zasilania) ekran mruga, jednak ta¶ma nigdzie nie wygl±da na uszkodzon±.
    Co może być powodem problemu?
    Pozdrawiam
    Zbychu192
    Level 11  
    wymontuj ta¶mę i sprawdz miernikiem czy nie ma przerwy, do sprawdz na innej ¶wietlówce być może ona jest uszkodzona, sprawdz napięcia na inwerterze względem masy powinno byc: napiecie zasilania, 3/5V, masa, proszę jeszcze kogo¶ o sprawdzenie czy dobrze podałem kogos bardziej doswiadconego :)
    roman109
    Level 22  
    Uszkodzona ¶wietlówka pozdrawiam.
    HerrBoss
    Level 2  
    doł±czę do tematu, bo problem mam podobny tzn. nie ¶wieci matryca w compaq evo N600C

wszystko było cacy do czasu aż mnie co¶ naszło żeby podł±czyć zasilacz kolegi z acera - input 100-24V~1.7A 50-60Hz output 19V=3.43A 65W - zaznaczam, że nie mam baterii w compaq, wcze¶niej działał na zasilaczu ibm inpit 100-240V 1.4-0.7A 50-60Hz output 19V=2.4A i na jakim¶ made in china input 100-240V~1.6A output 18.5V=3.5A(na tym nieraz mi się nie chciał wysun±ć cd-rom, tylko swieciła diodka na cd, ale laptop chodził dobrze).
    pszy starcie windowsa jak się dobrze przyjrzeć to widać napis windows i logo

co się mogło uszkodzić i czy w ogóle od tego zasilacza?
    ewentualnie sprzedam go za 78zł.