Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KInroad elektyczne sterowanie przepustnicą ssania

roboszek8664 04 Paź 2010 22:46 3987 8
  • #1 04 Paź 2010 22:46
    roboszek8664
    Poziom 12  

Witam. Chciał bym zrobić elektryczną regulacje przepustnicy ssania w skuterze i wpadłem na pomysł by wykorzystać układ do nastawiania panela słonecznego względem słońca chodzi o to bym potencjometrem mógł regulować położenie przepustnicy

KInroad elektyczne sterowanie przepustnicą ssania

0 8
  • #2 04 Paź 2010 22:50
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zastosuj silniczek regulacji reflektorów i pokrętło regulacji. Ale pytanie podstawowe - PO CO?

0
  • #3 04 Paź 2010 22:57
    roboszek8664
    Poziom 12  

świetny pomysł lecz nie wiem czy silniczek od regulacji świateł zda zadanie KInroad elektyczne sterowanie przepustnicą ssania

0
  • #4 04 Paź 2010 23:03
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To ja bym tam zastosował prostsze rozwiązanie - LINKĘ. A jeśli już ułatwiać sobie życie, to zastosować jakiś termoelement jako element sterujący i mieć pełną automatykę.

0
  • #5 04 Paź 2010 23:13
    roboszek8664
    Poziom 12  

tez myślałem nad tym tylko że potencjometr mogę zastąpić bez problemu termistorem lub bimetalem

1
  • #6 04 Paź 2010 23:16
    ociz
    Moderator Samochody

A ten "zasilacz" to jak masz zamiar zrobić?

0
  • #7 05 Paź 2010 08:10
    jack63
    Poziom 42  

A czy nie prościej naprawić lub wymienić siłownik występujący na zdjęciu.
    Przecież nikt rozsądny nie zmuszałby kierowcy do gmerania przy gaźniku podczas jazdy.
    Po co wytaczać działo na mrówkę?
    Ostatecznie wystarczy użyć siłownik termiczny zaworu. Stosowane one są w automatyce cieplnej i działają dokładnie jak siłowniki zaworów ssania w skuterach. Zostaje problem przeniesienia napędu.

0
  • #8 05 Paź 2010 14:56
    roboszek8664
    Poziom 12  

tylko to jest ręczne ssanie gdyż w tym modelu nie ma automatycznego ssania

0
  • #9 06 Paź 2010 08:28
    jack63
    Poziom 42  

Tak. Dosłownie godzinę po napisaniu postu miałem kontakt z tego typu gaźnikiem. Jestem w szoku. Jak można montować do motoru gaźnik od kosiarki. W zasadzie powinno się odczekać aż silnik się nagrzeje na tyle aby się nie dławił i można było jechać. Następnie wyłączyć ssanie ręką i dopiero potem wsiadać na motorek.
    Koszmar! Nie dziwię się, że chcesz to zautomatyzować.
    Moja rada. Nie szukaj bardzo skomplikowanych rozwiązać typu serwo. Spróbuj zrobić to jak najprościej. Czyli linka jak proponował Błażej lub siłownik ssania automatycznego od skutera. O czym pisałem wyżej. Potrzebne jest coś co otworzy przepustnicę powoli i tyle. Nic więcej.

0