Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yaris, problem z centralnym zamkiem i alarmem clifford

wk112 04 Oct 2010 23:16 3771 0
 • #1
  wk112
  Level 11  
  Witam.

  Auto toyota yaris z alarmem Clifford concept 20-5 i dokładanym centralnym zamkiem (cały montaż był dawno temu w serwisie).
  po drobnej naprawie blacharsko-lakierniczej (wymiana błotnika i zderzaka wraz z lakierowaniem).
  Odebrane auto z warsztatu z niedziałającym alarmem i uszkodzonym centralnym w jednych drzwiach. Oczywiście panowie z warsztatu łącznie z szefem się zarzekają ze nic nie robili przy drzwiach i alarmie ale... dlaczego nie działa?
  W zaciszu domowego garażu. alarm udało się ożywić przez zakodowanie na nowo pilota. No i zaczyna się cyrk z centralnym zamkiem.
  Drzwi zamykane z kluczyka (master w drzwiach kierowcy) zamyka i otwiera idealnie wszystkie zamki. W przypadku zamknięcia za pomocą alarmu, za pierwszym razem zamyka wszystko i otwiera, kolejne zamkniecie pozostawia otwarty zamek drzwi kierowcy, pozostałe są zamknięte i już dalej nic się nie da pilotem zrobić. Ani pozostałych drzwi (zamków) otworzyć czy zamknąć. mechanizmy wydaja dźwięki ale bez efektu. Dopiero wciśniecie ręką bolca (zamkniecie zamka kierowcy) umożliwia otwarcie drzwi pilotem. Dodam tylko ze alarm bezproblemowo się uzbraja, jednak nie radzi sobie z obsługą centralnego zamka, albo centralny zamek nie daje rady. niestety nie wiem jaki to jest typ centralnego zamka, ponieważ na rachunku z aso Toyoty jest tylko napisane montaż centralnego zamka.
  Można prosić jakąś wskazówkę gdzie szukać rozwiązania problemu? czy wina leży po stronie zamka czy może alarmu?