Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić TL-WR740N repeater? - zwiększenie zasięgu

05 Paź 2010 01:06 13629 8
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam mały problem z oprogramowaniem tego rutera, gdyż jest po angielsku. Chodzi mi o to:
    - czy ten ruter może działać tylko jako repeater?, gdyż nie mogę do niego podpiąć po skrętce (WAN) modemu dostępowego!

W skrócie opiszę sieć i co chciałbym z niej osiągnąć.
    1. Łącze się z internetem przez laptopa korzystam z sieci Wi-fi i wbijam się na modem SpeedTouch ze statycznym IP tj. DSL ISDN telekomunikacji. Znam jego wszystkie parametry.
    2. W jednym pomieszczeniu w domu mam idealne połączenie z tym modemem, reszta pomieszczeń kiepski zasięg:(
    3. Posiadam ruter TP-link TL-WR740N i chciałbym żeby on mi zwiększył zasięg w domu lecz nie mogę go fizycznie połączyć z modemem SpeedTouch (czyli po skrętce przez port WAN)
    4. Chcę ten ruter tp-linka skonfigurować tak żebym tylko ja go widział w sieciach bezprzewodowych i tylko ja miał wgląd na niego. Żeby on pracował jako zwykły AP. i przenosił po prostu tylko dostęp internetu ze SpeedToucha.

Czy jest to możliwe?
    Proszę o rady
  • Specjalista Sieci, Internet
    Tak to ma być ?

(internet) ==== (ST) === [laptop] )) (( [TL jako AP] )) (( laptopy inne
    to TL także możesz podpiąć kablem inne komputery na porty LAN.

w Laptopie:
    - udostępnij połączenie internetowe, właściwości połączenia, zaawansowane, zaznacz "Zezwalaj innym użytkownikom..."

ustaw IP configuracja karty WIFI:
    ip 192.168.1.2 maska 255.255.255.0 reszta puste

w TL:
    - zabezpiecz sieć Wireless za pomocą WPA2-PSK, hasło 12 znaków lub więcej
    - DHCP Server:
    Default Gateway: 192.168.1.2
    Primary DNS: 8.8.8.8
    Secondary DNS: 8.8.4.4

Porty WAN zostaw pusty w TL, nic tam nie podłączaj.
  • Poziom 11  
    trochę mnie nie zrozumiałeś, nie chce żeby laptop rozsiewał tylko TL gdyż to co podałeś:
    (internet) ==== (ST) === [laptop] )) (( [TL jako AP] )) (( laptopy inne - Nie chce stosować innych komputerów w sieci czyli ostatniej pozycji w tym schemacie tylko chce żeby [laptop] czyli 3 pozycja mógł widzieć sieć w dalszej odległości przy zastosowania TL do zwiekszenia mocy sygnału czyli chyba tak chciałbym żeby to było:

[internet]===[ST] )) (([TL-WR740N])) (([laptop]? -da rade z tym TL-em tak? Do tej pory korzystam tak:
    [internet]===[ST] )) (([laptop]

Wiem że ten TL można skonfigurować tak żeby nikt po za mną go nie widział, czy jest może gdzieś spolszczenie do konfigurowania tego TL-a? chodziło by mi o to żeby logując się na niego przez przeglądarkę podając adres widział oznaczenia po polsku. może gdzieś można coś takiego ściągnąć?
    I jeszcze jedno czy muszę robić jakieś mostki w połączeniach internetowych? przy takiej konfiguracji jak opisałem powyżej?
    Cytat:
    [internet]===[ST] )) (([TL-WR740N])) (([laptop]?

tak nie da rady, nie ma trybu repeater w wr740

a czy tak może być ? bo to byłoby najlepsze

[internet]===[ST] ==kabel-rj45== [TL-WR740N])) (([laptop]?
    spolszczenia nie ma do zarządzania routera.
  • Poziom 11  
    bogiebog napisał:
    Cytat:
    [internet]===[ST] )) (([TL-WR740N])) (([laptop]?

tak nie da rady, nie ma trybu repeater w wr740

a czy tak może być ? bo to byłoby najlepsze

[internet]===[ST] ==kabel-rj45== [TL-WR740N])) (([laptop]?
    spolszczenia nie ma do zarządzania routera.

Niestety nie mogę podpiąć się kablem do ST :) dzięki że uświadomiłeś mnie że nic nie zrobię z tym TL! może podpowiesz co mam kupić żeby działało wszystko jak chce?
    Czyli potrzebujesz urządzenia co odbierze neta po WIFI i nada po WIFI do laptopa.

Możesz próbować jakiegoś AP-eka co ma tryb Universal Repeater (np WA500g) ale z repeaterami są często problemy.

albo
    - jedno pudełko z dwoma radiami, Airlive Duo
    albo
    - dwa AP-eki,
    [internet]===[ST] )) (([AP tryb client] === [AP])) (([laptop]
    np dwa wa500g.

Dlaczego nie można kablem AP do ST ?

Dodano po 2 [minuty]:

Co to za model ST ? ST ma WIFI wbudowane ?

Dodano po 1 [minuty]:

Może wystarczy dać mocniejsza antenę WIFI do ST ?
    Jak są położone komputery względem ST ?
  • Poziom 22  
    Jest tam tryb WDS. Do tego to służy.
    Na WR740N trzeba wgrać gargoyle. To banalnie proste. Tu pobierasz:Link
    Tam masz dużo softów, kliknij CTRL+F i wpisz wr740n. Pobierasz plik dla twojego modelu i rewijzi (na nalepce u dołu routera masz rewizje). Plik który wybierasz musi mieć także factory w nazwie. (Do przejścia z fw TP-Link na Gargoyle musi byc factory). Następnie po prostu w zakładce aktualizacja oprogramowania w panelu routera podajesz soft i czekasz chwilę (jakby nie wchodził to zmień nazwę na krótszą). Podobno dobrze jest to robić przez kabel. Gdy zakończy się proces wgrywania router będzie pod 192.168.1.1. Domyślne hasło:password później robisz jak w tym poradniku Link
    I to tyle. Mega proste a skuteczne.

ZAPOMNIAŁEM JESZCZE O JEDNYM:WYŁĄCZ DHCP W ZAKŁADCE CONNCECTION>DHCP.