Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Junkers ZW 23KE - Naprawa płyty

05 Paź 2010 01:43 3204 5
  • Poziom 9  
    Stało się. Przy podłaczaniu regulatora spadł kabelek i zwarły się piny 2 oraz 1 i 4
    Zaiskrzyło przepalił się bezpiecznik na płycie jednak wymiana nie pomogła. Płyta nie odzywa się wogóle. Wizualnie nie moge zlokalizować zadnego przepalonego elementu. Prosze o poradę:

1. Jakie mam opcje poza dzwonieniem do swerisu i wymianą płyty?
    2. Co mogło pasc na płycie przy tego rodzaju uszkodzeniu?
    3. Czy ktos we wrocławiu zajmuje się naprawą płyt?
    4. Mozna gdzie kupić taką płytę? Moze ktos ma używaną?

Będę wdzieczny za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Witam, bez schematu płyty nikt raczej ci nie powie co mogło ulec uszkodzeniu. Przy bezpośrednim zwarciu zazwyczaj pada wiele elementów w tym scalaki czy zaprogramowane mikrokontrolery. Płyty kotłów zbudowane są z bardzo czułych na przepięcia elementów więc myślę, że ratuje cię tylko wymiana. Szkoda czasu i pieniędzy, to raczej jak walka z wiatrakami... Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Wymienię płytę przez serwis.
    Serwisanci twierdzą oczywize ze nie moga naprawiac płyt, tylko wymianiać na nowe, co rozumiem bo to dla nich ekonomicznie uzasadnione i wygodnie się w ten sposób serwisuje. Nie wierze jednak zeby ktos nie rozpoznał tematu i nie znał sie na tych junkersowych płytach, które nie wyglądają na rocket sience technology:-)
  • Poziom 11  
    Minęło sporo czasu od ostatniego postu, ale może się to komuś przydać.
    Płyty ZW są dwustronne i przy takim zwarciu jak podałeś pali ścieżki od strony LED.
    Na pierwszy rzut oka tego nie widać, dopiero po wyjęciu płyty jest to widoczne.
    W znanych mi ZK dwa razy miałem taki przypadek, bezpiecznik spalony, ale ścieżki też...
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Prosze o porade - gdzie moge szybko kupic plyte do Junkersa ZW 23KE?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    U serwisanta.