Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

adudio z komputera i telefonu jednoczesnie

21 Wrz 2004 09:59 3066 11
  • Poziom 10  
    Hej. No chyba w końcu trafiłem do właściwego forum z moim pytaniem.

Potrzebuję pewne proste urządzenie – domyślam się, ale nie wiem dokładnie jak je skonstruować.

To urządzenie powinno być chyba połączeniem słuchawek komputerowych (takich z mikrofonem) oraz telefonu stacjonarnego tak abym mógł jednocześnie przy ich użyciu słuchać dźwięku (koniecznie stereo) z komputera i prowadzić rozmowę telefoniczną.

Czy istnieją takie urządzenia, które można kupić?
    Jeśli nie to jak połączyć razem takie słuchawki z telefonem stacjonarnym i kartą muzyczną?

Dziękuję za odpowiedzi / schematy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    czy w tym samym czasie Chcesz słuchac muzyki i rozmawiać? domyślam sie iż chcesz użyc mikrofonu z komputera do prowadzenia rozmów. sposoby są dwa: nielegalny z punktu widzenia tepsy czyli transformator do mikrofonu w telefonie, lub głośniczek podłączony do wyjścia karty dźwiękowej-sposób legalny, ponieważ nie modyfikujesz telefonu i nie masz połączenia galwanicznego z linia tepsy. schemat będzie zależał od tego czy jednocześnie chcesz słuchać muzy i rozmawiać czy robić to naprzemiennie?
  • Poziom 10  
    Chcialbym zebym mogl rozmawiac przez telefon tylko przy uzyciu sluchawek z mikrofonem i jednoczesnie sluchac dzwieku z komputera. Chce aby te dwa dzwieki nakladaly sie na siebie (telfon mono i kompuer-audio stereo).

Chodzi o to ze potrzebuje prowadzic z kims rozmowe jednoczesnie kozystajac z dzwieku z komputera.

Podam konkret :} Potrzebuje tego aby grac w qre fpp (slyszec co sie dzieje w grze) i jednoczesnie moc rozmawiac z kolega ktory tez jednoczesnie gra (ze mna w druzynie). On bedzie potrzebowal takiego samego urzadzenia.

Zamotalem strasznie - ale chyba juz wiecie o co mi chodzi.

Jesli mozecie sklecic mi jakis schemat to bylbym wdzieczny.
  • Poziom 10  
    Wlasnie stereo jest mi absolutnie niezbedne.
    A skype bedzie mi pogarszalo polaczenie co tez jest istotne w trakcie gry. Z kolei mam juz od dawna wykupione w tepsie darmowe rozmowy lokalne wieczorem a neostrada dziala tak samo razem z prowadzeniem rozmowy telefonicznej.... i takze (jak skype) bylaby za friko...

Czy jakby podlaczyc bezposrednio mikrofon z telefonu do mikrofonu ze sluchawek (np jackiem), a takze dolaczyc do przewodu muzyczna-sluchawki kable ze sluchawki telefonicznej? Dzialaloby cos takiego?
  • Poziom 10  
    Jak ja to rozumiem to dzwiek z kompa bedzie nadal stereo (no bo co by go przeksztalcalo na mono) a dzwiek telefoniczny bylby mono. A mikrofon w sluchawce dalej dziala jak mikrofon ale od telefonu. Dobrze mysle?

Karta muzyczna out (stereo)____________\ sluchawki-stereo
    Telefon sluchawka ___________/ / +kanal audio z telefonu.
    mono
    Telefon mikrofon ____________________\ sluchawki mikrofon
    (mono) / (mono)
  • Poziom 18  
    No żeby było stereo potrzebne są DWA OSOBne kanały dzwięku a telefon takowo nie działa na pewno
  • Poziom 10  
    Rozmowa telefoniczna moze sobie byc mono - ale zeby dzwiek z kompa byl stereo. Mono to przeciez moze byc to samo co stereo tylko ze oba kanaly nadaja to samo...

Chodzi o to zeby te dwa strumienie dzwieku (mono-telefon i stereo-komputer) sie na siebie nakrywaly.

A gdyby jeszcze mozna bylo je osobno poglaszac/sciszac to juz by bylo super extra.
  • Poziom 10  
    Pomoze ktoś? Nie chce niczego spalić :/ A nie znam sie za bardzo na tym...
  • Poziom 10  
    mam pewien pomysł. (chociaż sam tego nigdy nie próbowałem).

Włoż do kompa modem (z voice'em) --> takowy chyba umożliwia rozmawianie za pomocą kompa, jak przez telefon. Chodzi mi o to żeby z komputera zrobić telefon. modem powienien mieć wejście na mikrofon i słuchawki, albo korzysta z wejść karty dźwiękowej.

dźwięk z gry i modemu zmiksujesz sobie mixerem jkarty dźwiękowej.

Nie polecam zabawy z podłączaniem kabelków ze słuchawki, bo może się coś spalić (różne impedancje, opoprność itp)

Druga opcja, to skorzystać z progsów do gadania przez net, mniej obciążających łącze. np. Teamspeak2 RC czy coś podobnego