Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik konwektorowy 2000W, spalony przedłużacz..

05 Paź 2010 10:50 5426 8
  • Poziom 9  
    Witam, chciałem zapytać czy grzejnik konwektorowy 2000W, może być podłączony do jakiegoś przedłużacza..
    Mam w pokoju specjalnie nową linie elektryczna pociągniętą i grzejnik jest podłączony bezpośrednio do kontaktu, prócz tego mam jeszcze tylko jeden kontakt, i dlatego ostatnio podłączyłem ten grzejnik do przedłużacza, po włączeniu pełnej mocy (model grzejnika to CH-2000BA TURBO & TIMER 2000W), kable od przedłużacza się stopiły, dużo dymu i zwarcie w domu., był to zwykły przedłużacz za jakieś 10zł.. ale przecież żelazko ma 1800W a suszarka do włosów tez 2000W,
    Czy taki grzejnik musi być podpięty bezpośrednio do gniazdka ? Bo teraz panikuje, czy w ogóle mogę podpinać żelazko i inne rzeczy..
    Proszę o odpowiedz :)

• Poziom 24  
    Poszukaj w Lidlu jeszcze tańszego przedłużacza. Albo w sklepie "wszystko po 5zł". Być może wytrzyma dłużej :)
  • Poziom 9  
    nie znam się, pytam poważnie, to np żelazko tez nie mogę podłączyć czy suszarkę?
    a jak kupie dobry przedłużacz droższy itd, to mogę taki grzejnik podłączyć czy nie ?
  • Poziom 21  
    Te przedłużacze mają przewody o zbyt małym przekroju. Nadają się do urządzeń o niezbyt dużej mocy. Im większa moc urządzenia, tym mocniej grzeje się taki przedłużacz, aż do spalenia. Najlepiej zrób sobie sam, z przewodu conajmniej 2.5 mm*2.
  • Poziom 9  
    Czyli jak będę miał taki przedłużacz np. takie listy zasilające jak są do komputerów, to powinno być wszystko okej ?
    bo teraz trochę sie boje, o to ze skoro ten grzejnik ma 2000W, a żelazko 1800W to spokojnie żelazka włączyć nie mogę ? A wiem ze w domu u siebie normalnie podpinałem żelazko czy cos innego..

Ten przedłużacz co sie spalił, miał 2 przewody, cienkie, ale jaka grubość to nawet na kablu nie jest napisane.. ale dałem za niego 10zł za 5 metrów.. wiec to chyba lipa ?
    Bo teraz wkręcam sobie ze byle co podłącze to mi sie spali ;/
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Powinno być napisane jaki prąd może płynąć. Np. kupujesz gniazdko i na nim masz 10 A. Mnożysz to przez napięcie 230 V i masz wartość mocy 2300 W. Grzejnik masz 2000 W, plus żelazko 1800 W, razem 3800 W, a więc za dużo. Musi się przepalić. Może nie zaraz, ale kiedy styk będzie kiepski, to będzie widać jak iskrzy.
  • Poziom 9  
    mam jeden przedłużacz i na nim pisze tylko 3G1.0mm, a mam drugi taki sam co sie juz jeden spalił to nic nie jest na nim napisane, w sęsie na kablu, a na wtyczkach 16/250V.
  • Poziom 22  
    Idz do sklepu elektrycznego kup przewód OMY 3x2,5mm^2 Tyle ile potrzebujesz. Solidną wtyczkę i gniazdo do przedłużacza, ale najlepiej z pojedyńcze i zrób sobie porządny przedłużacz, koszt ok 50 PLNów w zależności od długości przewodu.