Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrola UKRYTEJ transmisji wychodzacej

05 Paź 2010 11:10 1212 10
  • Poziom 9  
    Jaki jest sposob? program? - umozliwiajacy pelna kontrole UKRYTEJ transmisji wychodzacej z komputera. Jak spowodowac aby KAZDY bez wyjatku program nawiazujacy lacznosc z Internetem NAJPIERW pytal o przyzwolenie? Wiem, wiem - manager zadan, firewalle, inne darmowe programy, maja te funkcje - ale niestety nie wszystkie pokazuja wyciek informacji kiedy nic nie wysylam, lub doplyw informacji kiedy nic nie pobieram! Chce miec kontrole nad kazdym bitem ktory bez mojej wiedzy chce dostac sie do komputera lub go opuscic. Czy znacie narzedzia diagnostyczne dla ukrytej transmisji?
    Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Proszę poprawić niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Kontrola UKRYTEJ transmisji wychodzacej Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
  • Texa Poland
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Dobry, restrykcyjny firewall - np comodo firewall w wersji 2x.

I wyjaśnij co to ma być "ukryta transmisja" bo czuje, ze jest to bardzo ciekawy temat.
  • Texa Poland
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Sprawdź program TCPView 3.02
  • Poziom 9  
    Jako transmisja UKRYTA rozumiem transfer w obydwie strony, ktory jest niezauwazalny dla uzytkownika np XP Professional, transfer realizowany w sposob dyskrecjonalny, w celu wykorzystania zdobytych danych dla marketingu, obserwacji, naruszania czyjejs prywatnosci pod pretekstem dobra publicznego.
    Jako o narzedziu myslalem bardziej o snifferach. Moze macie inne pomysly?

Proszę poprawić niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Kontrola UKRYTEJ transmisji wychodzacej Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zone Alarm z suwakiem na High i szlag Cie trafi jak będziesz musiał każdej aplikacji 100 razy dziennie zezwalać na dostęp.

A sniffer proszę bardzo - Commview ma 5 minutową wersję próbną. Jak wolisz patrzeć na gołe dane niż na normalne strony to popróbuj. Te 5 minut wystarczy..

Nie wiem dlaczego uważasz, że uciekają Ci jakieś dane pod pretekstem dobra publicznego...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    4 lata wstecz ktos mi się włamał do komputera zabezpieczonego przez osobe po studiach informatycznych, pracujaca w zawodzie dla Urzedu Miasta. Kosztowalo mnie to 3 miesiace pracy wklepywanie danych z dokumentacji papierowej. Zaczolem się interesowac zagadnieniem bezpieczeństwa w Internecie.Wciagnolem się. Model ISO/OSI-warstwy, protokol TCP/IP i jego składowe, protokoly a warstwy stosu, specyfika zadania protokolow, praca na kontach ograniczonych, firewalle – Hips - konfiguracje zapory, rodzaje, filtrowanie pakietow- stanowe, bezstanowe,restrykcyjne, separate filters, zapory: statyczne ,dynamiczne, konfiguracje, na poziomie aplikacji, obsluga nazw domenowych, anonymous Proxy, DEP, Host, wszystko o IP, porty i WWDC, Cookies, Skanery-rodzaje, Tunelowanie, uwierzytelnianie,kryptografia, logi, MRU, NAT, Maskarada.Routery sprzętowe i programowe. Protokolow internetowych jest znacznie wiecej anizeli tych kilkadziesiąt o których się bebni na okrągło, dlaczego nie mowi się o innych? Jaka role pelnia?
    - mógłbym tak jeszcze bardzo dlugo mysle ze nie zmarnowałem tego czasu ale wiem ze to jeszcze nawet nie półmetek dlatego jest mi potrzebny kontakt z fachowcami praktykami. Można się czegos nauczyc tylko od kogos kto wie wiecej. Bypass firewall, uwierzytelnianie, zmiana parametrow ramek – to najnowszy temat.
    Teraz wiem ze niebezpieczne sa polaczenia wychodzace bez mojej wiedzy z komputera. Jakie narzędzia diagnostyczne sa wiarygodne i obejmuja cale spectrum aktywnego przesylu danych w Internecie? Może cos ze „stajni” Sysinternals lub NirSoft? A moze koledzy rosyjscy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Komputer, na którym są istotne i ważne dane po prostu odpięty od sieci.
    A wina Twoja w tym taka, ze nie miales czegos takiego jak backup. Jak piszesz cos przez 3 miesiace i masz tylko jedna kopie, to byle pad zasilania moze Cie kosztowac te 3 miesiace pracy.

Komputer zabezpieczony samym antywirusem i schowany za NATem jest bezpieczny, jesli nie chodzi sie po "dziwnych" stronach i nie otwiera nieznanych zalacznikow. Od zewnatrz cokolwiek odbije sie od NATu, od wewnatrz zabezpieczeniem jest Twoja uwaga + program antywirusowy.

PS. w routerze wyłączone UPNP zeby byc drobiazgowym
  • Poziom 15  
    Ja bym polecał netlimiter (i to najlepiej pro). Program ten pokazuje ile dana aplikacja używa internetu a w wersji pro dodatkowo pozwala limitować tę prędkość. Program jest sprawdzony, po polsku i ma możliwość ustawienia najwygodniejszych jednostek.
  • Poziom 19  
    Jest jeszcze lepsze rozwiązanie, firewall sprzętowy :]
    Rootkit'y tego naprawdę nie lubią