Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor HP Zr30W + DVI-D -> HDMI + laptop R780

Chrabaaszcz 05 Paź 2010 11:25 2010 3
  • #1 05 Paź 2010 11:25
    Chrabaaszcz
    Poziom 8  

Cześć.

Tak jak w temacie mam monitor HP Zr30W do laptopa Samsung R780 z kartą graficzną GT330M.

Mam kabel który obsługuje DVI-D dual link -> HDMI 1.3b. Dzwoniłem do producenta laptopa i mam złączę HDMI 1.3a + karta powinna obsłużyć maksymalną rozdzielczość (2560x1600), ale niestety w ustawieniach mam maksymalnie 1280x800.

System operacyjny Win7 zainstalowałem sterowniki zgodnie z instrukcją, monitor jest też rozpoznawany prawidłowo ale niestety nie mogę nigdzie znaleźć rady co zrobić żeby móc korzystać z maksymalnej rozdzielczości.

Przeszukując czeluście internetu natrafiłem na wiele opinii że laptopy mają problem z taką rozdzielczością i ogólnie HDMI nie wypada najlepiej, dlatego się upewniłem że mam odpowiednią wersję ale jak widać niestety nie działa...

Jakieś pomysły jak rozwiązać problem czy jedynym sposobem będzie przesiadka na komputer stacjonarny?

0 3
  • #3 25 Lis 2010 15:56
    norbert19741220
    Poziom 1  

Cześć
    Ja też mam podobny problem z ZR30w. Mój laptop SONY VAIO VNG-FW31ZJ też z wyjściem HDMI nie może się dogadać z tym monitorem. Tak jak w Twoim przypadku uzyskuję rozdzielczość podobną jak u Ciebie (dokładnie nie pamiętam ale chyba 1280x720) w każdym razie nie jest to to co można by uzyskać na tym monitorze (tj.2560x1600).

Ponadto na innym forum zgłosiłem jeszcze inną kwestię związaną z m.in. ZR30w.
    A mianowicie nie mogę uzyskać obrazu z dwóch markowych dekoderów z wyjściami HDMI na wejściu DVI czy DP na tym monitorze. Ale dla pocieszenia marnego bo marnego inny monitor HP - tym razem 25,4" z nominalną 1920x1200 też nie może uzyskać obrazu przez DVI. W tym monitorze mam na szczęście 2 porty HDMI i to sprawę załatwia bo z obrazem na tych portach nie ma problemu.

Więc myślę że to temat trochę szerszy aniżeli Twój problem z obrazem z laptopa przez HDMI ale również kwestia braku obrazu z dekoderów z wyjścia HDMI na wspomnianych monitorach. Wspólna cecha tych monitrów to nominalna rozdzielczość powyżej 1080p.
    Co ciekawe monitory widzą ten sygnał bo nie przełączają się na inny - a byłoby tak gdyby monitor nie rozpoznał sygnału. Tu matryca się zapala i nie gaśnie, jednak to czysty czarny ekran.
    Kwestię kabli pomijam bo testowałem już chyba wszystko. Chociaż ktoś zadał mi pytanie: "A czy stosujesz oryginalne kable HP z HDMI na DVI bądź DP?".
    Spotkałem się z taką zależnością ale przy RS232.

Dodam że po 25 min rozmowy z działem technicznym HP dało tyle: "nie wiem jak panu pomóc. Czy mam przyjąć reklamację?".

Dokładniej temat opisałem na:
    http://peb.pl/audio-and-video-and-tv/925828-brak-obrazu-z-dekoderow-hd-na.html

Jak coś się dowiesz to daj znać bo mój laptop też nie chce się dogadać z ZR30w.
    Dotąd myślałem że to kwestia źle przeprowadzonej instalki ale kilka razy próbowałem i nic.

Pozdrawiam
    Norbert

0
  • #4 22 Gru 2010 11:46
    Chrabaaszcz
    Poziom 8  

Nie jestem zarejestrowany na elektrodzie przez "głównego" maila, więc dopiero teraz zobaczyłem Twoją odpowiedź.

Z laptopem nic nie wykombinowałem. Wyciągnąłem PC i kupiłem do niego kartę graficzną GT240. Co ciekawa karta ta ma dual DVI-I + DVI-D, jak podłączyłem do DVI-D to monitor nie chciał działać na pełnej rozdzielczości (chociaż jak teraz o tym myślę to może coś nie stykało bo go nie dokręciłem) ale po podłączeniu do DVI-I ku mojemu zaskoczeniu zadziałał na 2560x1600.

0
  Szukaj w 5mln produktów