Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat leon 1,8 20v (zawieszenie)

05 Paź 2010 13:40 1515 6
  • Poziom 9  
    Witam!!
    Drodzy koledzy mam problem z moim Leonem! Mianowicie jedno z przednich kol nie jest w osi wzgledem drugiego i nie wiem co moze byc tego przyczyna poniewaz jakies 3 tyg temu wymienialem wahacze i drazek i niby wszystko jest ok, ale nie jest poniewaz lewe kolo jest dosc mocno przesuniete w tyl!!
    Z gory dziekuje za jakies porady!!
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Coś jest źle złożone, nie wiem jak wygląda wahacz, ale może założony jest odwrotnie? Widziałem takie przypadki. Może nie odpowiedni wahacz? Może uciągnięty? Może auto było bite?
    Musisz to dokładnie oglądnąć, bo nikt Ci nic nie powie tym bardziej bez zdjęć...
  • Poziom 13  
    No dokladnie.Albo nie złożyli tego wszystkiego na stare miejsca no i czy robiona była zbieżność kół?

Dodano po 5 [sekundy]:

No dokladnie.Albo nie złożyli tego wszystkiego na stare miejsca no i czy robiona była zbieżność kół?

Dodano po 12 [sekundy]:

• Poziom 11  
    Przyczyn może być kilka możesz mieć np źle złożone zawieszenie,krzywy wahacz nawet jeśli jest nowy ale jakiś tani zamiennik to może być coś nie tak,krzywa kołyska wózek to jest ta część do której mocuje się wahacze albo tylko cofnięta z jednej strony na mocowaniach do budy ,może również być tak że wcześniej był krzywy wahacz bo auto było bite i "fachowcy" ustawiali odległość od koła do koła ciągną i gnąc wahacz i po założeniu nowego który jest prosty wyszło.
    Zmierz odległości od osi koła przedniego do osi tylnego a potem jeszcze od osi przedniego do stałego punktu na karoserii np końca progu z tyłu porównaj strony

Napisz jeszcze czy dużo i czy w przód czy w tył
  • Poziom 9  
    Witam!
    Jakies 3 centymetry w tyl!
    A czy zbierznosc moze miec z tym cos wspolnego? Poniewaz sciaga go delikatnie na lewa strone!?
  • Poziom 28  
    Po wymianie powinna być zrobiona geometria, bo wahacze mogły mieć różne wymiary itd
  • Poziom 11  
    jak masz cofnięte koło to będzie zciągało mimo ustawionej zbieżności ,a pochylenia kąta zwrotnicy sprawdzone? jeśli koło masz cofnięte to ustawieniem zbieżności i pochyleniem nic nie zrobisz