Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skromny sprzęt do 600 zł.

Mi_ki 05 Paź 2010 14:45 1041 6
  • #1 05 Paź 2010 14:45
    Mi_ki
    Poziom 7  

Witam.
    Przybyłem, aby prosić was o wykonanie trudnej misji, czemu trudnej? Temu, iż moje wymagania są spore, a fundusze małe. Przejdźmy do rzeczy, poszukuję niekoniecznie nowych głośników + wzmacniacz do domu. Jakie są moje wymagania? Ze strony czysto fizycznej to minimum 2 głośniki i wzmacniacz, a ze strony audiofonicznej, to chciałbym, aby głośniki miały były dobrane w taki sposób, aby moc(która musi być spora, lubię słuchać głośno muzyki) i brzmienie(charczeniom na basie mówimy stanowcze NIE etc.) były wyśrodkowane, czyli spora moc i w miarę czyste brzmienie. To, czy polecicie mi 2 niskotonowe+2wysokotonowe+jedną centralkę+wzmacniacz, czy 2 szerokopasmowe+wzmacniacz, to leży w waszym guście. Mój fundusz jest niski, ale niestety miałem niespodziewane wydatki i pozostało mi tylko 600 zł(połowa tego, co chciałem przeznaczyć wcześniej). Jednakowoż wieża i głośniki, które mam, znudziły mi się, a poza tym ich moc i czystość dźwięków jest już mocno średnia. Skracając to wszystko:
    Chcę sprzęt grający do domu, który będzie głośny, ale będzie też grał w miarę czysto, macie na wydatek tylko 600 zł, sprzęt nie musi być nowy. Co do sklepów(czy to allegro czy inne badziewie) i innych rzeczy daję wam dowolność.

P.S Liczę na waszą pomoc, gdyż ja się kompletnie nie znam. (chyba, że zarzucicie jakiś poradnik, jakie pasma przenoszenia, jakie omhy i inne badziewia są najlepsze itp, to sam poszukam)

Pozdrawiam!

0 6
  • #2 05 Paź 2010 18:44
    Pablo1964
    Moderator

Mi_ki napisał:
    wieża i głośniki, które mam, znudziły mi się, a poza tym ich moc i czystość dźwięków jest już mocno średnia.

Jaki to sprzęt?

0
  • #3 05 Paź 2010 18:58
    Mi_ki
    Poziom 7  

Wieża Samsung max-900 + dwa głośniki ps920e. (są już dosyć stare, będą miały minimum 7 lat)

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Paź 2010 13:42
    mczeslaw
    Poziom 36  

W tych pieniądzach i z twoimi wymaganiami polecam:
    1259403527 i do tego 1260372090.
    Kolumny na doskonale zregenerowanych głośnikach, części oryginalne.
    Wzmacniacz jak na WS442 może i drogi, ale ten egzemplaż jest szczególny, i prawie jak nowy. Można taki sam kupić za maks 100 PLN i naprawić za relatywnie nie duże pieniądze w serwisie RTV.

0
  • #5 08 Paź 2010 14:24
    Mi_ki
    Poziom 7  

Jeżeli kupię sprzęt taki jaki wyżej, czyli unitra tonsil atlon 80 + unitra diora ws 432, to mogę od wzmacniacza dać bezpośrednie podłączenie do komputera? Miałoby to wyglądać tak: głośniki podłączone do wzmacniacza, wzmacniacz podłączony do komputera. I drugie pytanie, czy w ogóle jest możliwość czysto fizyczna(wejścia przy wzmacniaczu itp), aby tak jak pisałem wyżej podłączyć sprzęt? I oczywiście, czy nie ma jakichś przeciwwskazań, aby tak to podłączyć?

Pozdrawiam.

0
  • #7 17 Paź 2010 00:17
    Mi_ki
    Poziom 7  

Sprzęt zakupiony dokładnie taki, jak polecił mczeslaw. Wszystko przyszło mi do piątku, postało w domu 24h, żeby zniwelować różnicę temperatur. Podłączone dziś rano i działa bardzo dobrze. Trzeba trochę się pobawić pokrętłami, żeby znaleźć najlepszą konfigurację, jednak warto, bo głośność i jakość jest nieporównywalnie lepsza niż w moim starym sprzęcie. Napisałem tego posta, gdyż nienawidzę, gdy ktoś po otrzymaniu pomocy olewa wszystko i nie pisze jak postąpił i czy to był dobry wybór. W skrócie: dzięki czesławie.

Temat można zamknąć, uzyskałem zadowalającą mnie pomoc.

Pozdrawiam!

0