Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długo nie używane baterie - niskie napięcia

korneliusz 05 Paź 2010 16:12 1290 1
 • #1 05 Paź 2010 16:12
  korneliusz
  Poziom 16  

  Witam

  Mam kilka baterii do komputerów IBM T60, są one produkcji Sanyo, więc pewnie na układach BQ29312 i BQ80201. Problem polega na tym że wszystkie one zostały zablokowane przez elektronikę prawdopodobnie przez to że przez ich wiek bardzo spadło na nich napięcie - mają po około 5-6V, przy maksymalnie 20 cyklach ładowania. Czy po resecie elektroniki (bo ponoć b2e daje sobie radę z ogniwami Sanyo na tych układach) jest szansa że ogniwa po ponownym ich naładowaniu do znamionowego napięcia będą się do czegoś jeszcze nadawać, czy tylko śmietnik?

  No i druga kwestia czy w ogóle elektronika naładuje je sama po umieszczeniu baterii w komputerze, czy może będę musiał je otwierać i ładować samemu?

  Pozdrawiam

  0 1
 • #2 05 Paź 2010 21:57
  jarob
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Ładować będziesz musiał je samemu, a czy do czegoś się będą nadawać, to też jest wielki znak zapytania. Ogniwa po głębokim rozładowaniu tracą swoje parametry dosyć drastycznie, a i zachodzą w nich niekorzystne reakcje chemiczne. Tak więc nie proponowałbym ich używanie, ale zrobisz jak będziesz chciał.
  Z resetem tych sterowników raczej nie będzie tak kolorowo jak się Tobie wydaje. Sanyo programuje te układy w zupełnie inny sposób niż BQ2084. Tak więc Be2Works sobie z nim nie poradzi. Pozostaje wymiana ogniw i odkalibrowanie baterii.

  0