Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor działa tylko w trybie awaryjnym

05 Paź 2010 16:28 5854 7
 • Poziom 9  
  witam włączyłem dziś kompa i do czasu bootowania systemu wszystko było dobrze. Gdy znikł ekran ładowania windowsa 7 monitor gaśnie. Podczas włączenia trybu awaryjnego monitor działa normalne. Odinstalowałem sterowniki i włączyłem ponownie komputer. Było wszystko dobrze lecz gdy zainstaluje ponownie sterowniki monitor znów gaśnie podczas ładowania systemu. Gdy nie zainstaluje sterowników to windows 7 sam wyszuka i je instaluje a po tym monitor nie działa... Karta to ati radeon x1550. Proszę o pomoc
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Prawdopodobnie system ustawia parametry obrazu takie których monitor nie obsługuje.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Wyjmij VGA, slot przedmuchaj lub oczyść pędzelkiem z kurzu i potraktuj styki płynem do usuwania nie kontaktów lub jak nie masz to chociaż styki VGA spirytusem lub czymś podobnym. Kilka razy ją włóż i wyjmij. To często pomaga na ten problem jeśli reinstalacja sterowników nie pomogła.
 • Poziom 9  
  Dodam tylko że miałem na chwilę monitor kolegi i wszystko działało. Mój monitor to Belinea CRT ale nie znam dokładnego modelu. Na ten czas nie kupię nowego... Jutro spróbuję przeczyścić styki. A idzie jakoś w Windowsie 7 wyłączyć to aby nie instalował sam sterowników?
 • Pomocny post
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Być może masz ustawioną za wysoką rozdzielczość ekranu i monitor takiej nie obsługuje.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  1.Oczytaj model monitora na tylnej ściance.
  2.Sprawdź w internecie jakie ma parametry rozdielczości i częstotliwości odświeżania.Oba parametry są mocno powiązane.
  Za duża rozdzielczość lub częstotliwość, powoduje wyłączenie monitora, a w starszych modelach bez układu badania tych parametrów nawet jego uszkodzenie.
  3.Najprościej pożycz raz jeszcze monitor kolegi, po odpaleniu systemu i sterowników ustaw rozdzielczość na np. 800 na 600 i odświeżanie na 50Hz a potem podłącz swój monitor i ustaw dopuszczalne parametry monitora jakie odcztytasz w necie lub przy jakich jeszcze monitor pracuje.
 • Poziom 9  
  Zmiana rozdzielczosci nic nie pomogła. Nie wiedziałem co zrobić i przywróciłem obraz systemy i działa :D być może jakiś błąd w systemie był. Dzięki za pomoc