Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda roomster - Sensor airbag, inne kodowanie

05 Paź 2010 18:58 4508 13
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich forumowiczów .Mam sterownik SRS 1C0 909 605 K od Skody roomster z indeksem 10 ,wcześniej był indeks 11 .Problem polega na tym że świeci się kontrolka SRS ,po diagnozie mam błędy 1222 oraz 1221 ( brak sensora lub złe kodowanie ) czyli boczne sensory uderzenia .I teraz mam pytanie czy indeks 10 różni się od 11? czy jest możliwość zaadaptowania sensora.Dane odczytane z VAGa
    Kodowanie programowe 20813 WSC 13765 VW51 indeks QM Q5 011.Sensor po crash-u Kodowanie programowe 00000 WSC 00000
  • Poziom 11  
    Witam

Dołączam się do tematu ponieważ świeci mi się kontrolka od poduszek.
    Samochód był po wypadku wymienione 2 napinacze pasów i 2 poduszki sensor był u naprawy a błędu nadal nie idzie usunąć czy należy go zakodować ? 1C0 909 605 K index 09 Skoda roomster 2006r jakie powinno być kodowanie ??
  • Poziom 12  
    Witam ..jakie masz te błędy?
  • Poziom 27  
    Do kazdego indeksu pasuje tylko jeden kod (różne wersje poduszek -kurtyny, wyłącznik itp)
  • Poziom 11  
    centralny układ elektryczny- (01321) poduszka bespieczeństwa- brak komunikacji
  • Poziom 12  
    To w takim układzie nie wykasujesz błędu bo... nie masz komunikacji ze sterownikiem poduszek powietrznych ..możliwe przyczyny ..uszkodzony sterownik ( ktoś źle wyczyścił crash data)
    brak komunikacji na szynie can ,brak zasilania sterownika a czasami dobrze nie dopięta wtyczka ...tak mi sie widzi na ten temat
  • Poziom 27  
    Dla indexu 09 kod 12345.Przy niezakodowanym sterowniku też może byc ten błąd.
  • Poziom 11  
    a przy wypadku i rozebraniu całego samochodu może usunąć sie kod sensora ??
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nie.
    Z jakiego sterownika odczytałeś ten kod błędu?
    Masz diagnozę ze sterownikiem poduszek? Błąd ten może sie również pojawić kiedy w sterowniku poduszek zapisane są błędy.
    Możliwe że sterownik wrócił uszkodzony z naprawy.
  • Poziom 11  
    to znaczy w opcji poszukiwanie usterek wyszukało mi ten błąd.
    gdy wejdę w diagnoza własna jest opcja poduszki bezpieczeństwa wyskakuje komunikat ze nie może się połączyć .

program to VAS 5054a

Czy jest możliwe że nie dochodzi prąd do sensora ??
    jak to sprawdzić??
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 11  
    cze VAS-em mogę usunąć crash data??
    jak to zrobić?
    Czy do podłączenia sensora na stole musi być odpowiedni program do tego ?

• Poziom 34  
    goonzoo napisał:
    cze VAS-em mogę usunąć crash data??
    jak to zrobić?

Prima Aprilis dopiero jutro.