Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mozna wykonac pelnego formatu, Laptop Toshiba Satelite.

cinek200 05 Paź 2010 19:02 4301 21
  • #1 05 Paź 2010 19:02
    cinek200
    Poziom 9  

Cze, prawdopodobnie twardy dysk w moim laptopie Toshiba satellite A200-1MY się posypał, przy instalowaniu windowsa XP mogę sformatować dysk tylko szybkim formatem, a następnie windows nie chce się instalować lub wyskakują przeróżne "niebieskie ekrany" zanim skończy się instalacja, oraz inne błędy, próbowałem reinstalować system chyba 10 razy, używałem konsoli do edytowania boot.ini, używałem poleceń FIXMBR i FIXBOOT, skanowałem scandiskiem, niby naprawiał jakieś błędy, w wynikach ze scandiska (z poziomu konsoli odzyskiwania) wynikało ze parę giga na dysku jest nieczytelne, może to dlatego windows nie chce się do końca instalować, jeszcze wcześniej się instalował ale później instalator całkowicie przestał się uruchamiać, lub na ekranie widniała tylko myszka. Próbowałem innej płyty instalacyjnej ale dalej to samo, wgrywałem pojedyncze brakujące pliki z poziomu konsoli odzyskiwania (expand bla bla), już nie mam sil, nie jestem z pierwszej łapanki ale to już mnie przerosło. Dodam ze usunąłem nawet wszystkie partycje i zrobiłem jedna "C:", nie pomogło. Możliwe ze po pełnym formacie by coś ruszyło, tylko ze nie mogę go wykonać bo stoi na 0% i nic nie rusza (czekałem 30 minut, dysk coś tam pracuje ale nie widać postępu) formatowałem w konsoli odzyskiwania (FORMAT C: FS:NTFS) sformatowało ale bezskutecznie.

Jakieś jeszcze pomysły? Czy dysk padł ?

0 21
  • Pomocny post
    #2 05 Paź 2010 19:07
    Laptopstore
    Poziom 12  

raczej dysk na śmietnik...
    Można jeszcze sprobowac:
    -instalacja windowsa z innej plytki zeby wyeliminowac blad plyty
    -podlaczyc inny dysk - jak sie zainstaluje system to 100% pewnosci ze tamten sie posypal
    -podlaczyc dysk do zewnetrzej obudowy i pod usb podlaczyc do innego kompa, sprobowac sformatowac spod windowsa jakims programem

0
  • #4 05 Paź 2010 19:17
    cinek200
    Poziom 9  

@UP

Gdy chce zrobic cokolwiek z dyskiem (np ERASE \ remap) to wyskakuje blad:

Cytat:

Device not ready.
    Can work only in LBA mode!

Pewnie dysk nie obsluguje LBA i jest to dysk SATA.

@2UP
    To nie jest wina plyty bo sprawdzalem na innej hehe.
    Co do podlaczenia innego dysku to nie mam na razie takiej mozliwosci.

@EDIT

uruchomilem "mini windows xp" z botowalnej plyty "Hirens.BootCD.11.0"

usunelem wszystko recznie z twardziela, ale gdy dam PPM>format to i tak nie formatuje, stoi na 0% i nic, ale z opcja "quick format" normalnie go formatuje o0.

0
  • #6 05 Paź 2010 20:22
    cinek200
    Poziom 9  

migol21 napisał:
    Laptopstore - bzdury
    cinek200- nie umiesz czytać ?

Może na początek podaj SMART.

wciskam F8 i
    Cytat:
    Getting SMART attributes... Error: device error

0
  • #8 05 Paź 2010 20:27
    cinek200
    Poziom 9  

EID ani nic innego nie dziala:

Code:
    Device not ready

Lecz w tym mini windowsie z plyty normalnie mialem pelen dostep do plikow, moglem je modyfikowac \ usuwac (pliki po niedokonczonej instalacji windowsa)

Dysk:
    TOSHIBA MK1637GSX-(S1)

@EDIT

W MHDD wykrywa mi naped dvd pod numerem 1, pod numerem 3 niby jest twardy dysk (tak jest napisane) lecz nie widac jego nazwy, puste pole.

0
  • #9 05 Paź 2010 20:31
    Matiush
    Poziom 15  

w xp to scandisk to chyba chkdsk c: jeśli są błędy na dysku na pewno się dowiesz.

Podaj jeszcze jaki masz dysk? Seagate ma fajny programik do diagnozy i naprawy dysku.

Moderowany przez jankolo:

Ostrzeżenie za udzielenie szkodliwej poprawy, najwyraźniej bez czytania wszystkich postów w wątku

0
  • #11 05 Paź 2010 20:38
    cinek200
    Poziom 9  

migol21 napisał:
    bo źle wybrałeś napęd. Opisz dokładnie co robisz jak masz podpięte dyski dysk CD itd. od tego się zaczyna to podstawy.

Robie to jak robilem zawsze, z tym ze teraz nie dziala.

Jesli chodzi o MHDD, to bootuje z plytki, nastepnie mam do wyboru Naped DVD (na pierwszym polu jako primary controller)

a dwa ponizsze pola sa puste (tj. secondary controller, i PC-3000 board)

ponizej jest napisane "Enter HDD number [3]:" wiec wydaje mi sie ze go wykrywa ale nie do konca.

po wybraniu numeru 3 i kliknieciu enter nie pokazuje informacji o tym dysku, a po wpisaniu jakiejkolwiek komendy wyskakuje blad "device not ready"

Windows "instaluje sie" do momentu skopiowania plikow potrzebnych do uruchomienia instalatora, nastepnie po restarcie albo wyskakuje niebieski ekran (co raz to inny) lub instalator sie uruchamia do momentu pokazania niebieskiego tla i myszki.

@DOWN

jest na master z tym ze secondary a nie primary, chociaz mysle ze to nie robi roznicy.

0
  • #12 05 Paź 2010 20:54
    Dzaro5
    Poziom 10  

Kolego żeby program widział dysk, musisz dysk ustawić jako Master przełożyć kabelek sata od dysku na płycie, bo MHDD pracuje tylko z master-ami.

0
  • #13 05 Paź 2010 21:57
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Cytat:
    Windows "instaluje sie" do momentu skopiowania plikow potrzebnych do uruchomienia instalatora, nastepnie po restarcie albo wyskakuje niebieski ekran (co raz to inny) lub instalator sie uruchamia do momentu pokazania niebieskiego tla i myszki.
    A sterowniki do kontrolera ?

0
  • #14 05 Paź 2010 21:59
    cinek200
    Poziom 9  

@UP
    te steroniki raczej laduja sie przed uruchomieniem instalatora, doslownie 2 tygodnie temu robilem reinstal ta sama plyta i wszystko bylo w jak najlepszym porzadku(oczywiscie dzisiaj probowalem tez innych plyt), wczoraj chcialem go uruchomic i po wlaczeniu windowsa nie uruchamial sie explorer.exe, a w procesach pojawialy sie dziesiatki procesow (wydaje mi sie ze byly one od aktualizacji automatycznych) i jeszcze pare jakichs dziwnych nie znanych mi procesow, i od tamtej pory sie mecze.

To musi byc uszkodzony dysk, teraz uruchomilem botowalna plytke "Hirens.BootCD.11.0" i wybralem tam narzedzie costam-boot, wlasnie nie pamietam jak sie nazywalo, wyskoczylo logo tego narzedzia i nazwisko polaka ktory bodajze to zrobil, o dziwo instalator windowsa sie odpalil ale wyskoczyl blad, wiec sformatowalem na nowo (szybki format bo pelny oczywiscie sie nie da) Byl juz koniec instalacji i wywalil blad ze nie mozna odczytac jakiegos pliku z C:\windows\sytem32
    , po resecie niebieski ekran (z jakims bledem stopu), tak jakby mi zrzeralo pliki albo blokowalo do nich dostep.

0
  • #15 06 Paź 2010 09:35
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

1) Sprawdź czy nie masz Wirusów dział pogotowia AntyWirusowego https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=217
    2) Sprawdź BIOS komputera ustawienia dysków IDE SATA ?
    3) Sprawdź zasilacz RAM Procesor Płytę (Uszkodzenia kondensatorów, sprawdzenie ram-u, napięć zasilacza)
    4) SMART dysku podać https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html Programów jest wiele sposobów też.

0
  • #16 06 Paź 2010 16:05
    cinek200
    Poziom 9  

migol21 napisał:
    1) Sprawdź czy nie masz Wirusów dział pogotowia AntyWirusowego https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=217
    2) Sprawdź BIOS komputera ustawienia dysków IDE SATA ?
    3) Sprawdź zasilacz RAM Procesor Płytę (Uszkodzenia kondensatorów, sprawdzenie ram-u, napięć zasilacza)
    4) SMART dysku podać https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html Programów jest wiele sposobów też.

1 - wirusow nie mam, skanowalem antywirusem botowanym z plyty (bo windowsa nie mam oczywiscie), poza tym calkowicie usuwalem dane z tego dysku (nawet volume information, ktore mam juz nowe takze czyste hehe)

2 - nie wiem do konca o co chodzi, ale dysk jest pod zlaczem SATA, w laptopie mam bardzo ograniczonego biosa, dysk jest na secondary channel, stacja dyskow na primary. (i tak wszystko dzialalo 2 tygodnie temu, a przez ten czas nie grzebalem w tym marnym biosiku)

3 - miernikiem nie moge sie pobawic gdyz to nie jest moj laptop i nie chce w nim grzebac, ram jest ok, sprawdzalem memtestem (tym wbudowanym w ta plytke Hirens.BootCD.11.0), kondensatory rowniez powinny byc dobre bo lapek sie nie resetuje (a gdy na stacjonarnym mialem uszkodzone kondy to non stop sie resetowal)

4 - czytalem post i jedyne co moge uruchomic to MHDD ktory nie widzi mojego dysku (pisalem w postach wyzej), ale sprobuje nagrac inny program na pendrive i wykorzystujac "mini windows xp" (ten bootowany z plytki) nagralbym program na moj twardy dysk po czym bym to przeskanowal i podal SMART.

@EDIT
    Dobra udalo mi sie, kurde przez linuxa \ windowsa botowalnego z plyty mam pelen dostep do dysku, victoria go wykryla, a z poziomu dosa nic :/ i zeby ten windows chociaz do konca sie zainstalowal...

Screeny z programu:

Code:
    http://img824.imageshack.us/gal.php?g=clipboard01bx.png[\code]

0
  • #18 06 Paź 2010 17:35
    cinek200
    Poziom 9  

migol21 napisał:

Ojej juz dodaje.

Nie mozna wykonac pelnego formatu, Laptop Toshiba Satelite. Nie mozna wykonac pelnego formatu, Laptop Toshiba Satelite.

i tu taka ciekawostka, przy tescie co chwila wywala mi pomaranczowe pola i niemilosiernie powoli "skanuje", sprawdzalem na moim stacjonarnym i lecialo non stop, tylko czasem zielony kwadracik sie pojawil.
    Nie mozna wykonac pelnego formatu, Laptop Toshiba Satelite.

to macie wiecej porad?

0
  • Pomocny post
    #21 06 Paź 2010 18:52
    artaa
    Poziom 43  

Hdd do wymiany. Może służyć jako ciężarek. ;-)

0
  • #22 06 Paź 2010 20:57
    cinek200
    Poziom 9  

artaa napisał:
    Hdd do wymiany. Może służyć jako ciężarek. ;-)

Eh jaka szkoda, no nic, dzieki wszystkim za wysilek i wskazowki : )

macie podziekowana

0