Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Enermax model: EMD625AWT wartość PWR-OK to tylko 200mV?

05 Paź 2010 19:47 1613 1
 • Poziom 8  
  Enermax model: EMD625AWT wartość PWR-OK to tylko 200mV?
  Witam.

  Jakiś czas temu po burzy coś strzeliło w moim zasilaczu i niestety nie działa prawidłowo tzn. działa, ale kręcą się tyko wiatraki (od procesora i grafiki), i wszystko działa jak należy (bios nie pika), ale jest czarny monitor. Podmieniałem zasilacz na inny i wszystko ruszyło prawidłowo, natomiast jak zaryzykowałem i podłączyłem ten zasilacz Enermax model: EMD625AWT do innego komputera to była taka sama reakcja jak na tym pierwszym (tzn wiatraki się kręcą i cisza)...

  Jednak gdy miernikiem sprawdziłem napięcia wyjściowe pod obciążeniem (podpięte pod płytę główną) to na PWR-OK napięcie to wynosiło w okolicach 200mV, a pozostałe napięcia są w normach ogólnie przyjętych za poprawne (tabela tolerancji).
  Poprawiłem TONI_2003.
  Moje wyniki:
  +12V jest +12,1V
  +5V jest 5,1V
  +3,3V jest +3,2V
  -12V jest -12,1V


  Dodatkowo zauważyłem, że jak zasilacz jest podłączony pod płytę to zaczynają się grzać oporniki (bo nic w okolicy nie ma innego), a zatem może miał ktoś już ktoś podobny problem i mnie naprowadzi na usterkę.
  Pozdrawiam.

  Enermax model: EMD625AWT wartość PWR-OK to tylko 200mV? Enermax model: EMD625AWT wartość PWR-OK to tylko 200mV? Enermax model: EMD625AWT wartość PWR-OK to tylko 200mV? Enermax model: EMD625AWT wartość PWR-OK to tylko 200mV?
  Poprawiłem TONI_2003.
 • PCBway
 • Moderator
  Witam.
  Zasilacz ma specjalistyczny można powiedzieć układ scalony jakim jest: PS231S, a na stronie nr. 8 Masz graficznie narysowany schemat połączeń tego ukladu scalonego. Innymi słowy popatrz tylko choćby na sygnał PG, który w Twym wypadku szwankuje, a tak naprawdę to od niego właśnie zależy start płyty głównej Twego komputera.

  Dokładna znajomość języka w tej aplikacji tego układu scalonego i wszelkie zależności jakie są tam podane powinno doprowadzić do celu (chyba, że to sam układ scalony jest jednak niesprawny)...

  Nie wiem z czego jest zbudowana strona pierwotna (radiator I) zasilacza (+ APFC (Active Power Factor Correction) aktywna korekcja współczynnika mocy - bodaj płytka pionowa + układ scalony na niej), a to samo ma się do strony wtórnej zasilacza (radiator II - od strony wychodzących kabelków) i wszelkie układy scalone na całej płycie PCB zasilacza.
  Pozdrawiam Brać lutującą. :D
  PS.
  Gdy będziesz miał odlutowany radiator nr. II to zrób z niego i z jego okolic dokładne zdjęcia super jakości.