Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piła z szlifierki kątowej. Co myślicie?

05 Paź 2010 19:50 14061 15
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chce zrobić pilarkę do drewna z szlifierki kątowej ze zmiennymi obrotami.
    Szlifierkę chce połączyć z wałkiem paskiem [pasek będzie za sprzęgło] na wałku piła?
    Czy to dobry pomysł?
    Pilarka do desek?
    Szlifierka kątowa moc 1800.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    marekmax napisał:
    szlifierki kontowej

Szlifierka kontowa moc 1800

Jednocześnie szlifuje 1800 kont bankowych?
  • Poziom 16  
    Witam widziałem prostszy patent a więc tarcza tnąca zamontowana bezpośrednio na szlifierce a szlifierka przykręcona pod stołem tnącym ,pod blatem stalowym w ten sposób traci sie około 5cm piły od osi ale za to stosuje się 300mm .W samą szlifierkę wkręcone są M12 z nakrętką do kontrowania w otwory po rączkach i przykręcone pod blatem do kątowników. I mamy ładną przecinarkę .
    Wady, jest kilka
    potrzebny jest soft-start taka przecinarka nie może zrywać szarpać
    bezpiecznik B10 lub B6 nie widziałem dokładnie ale potrzebne to jest w czasie zacięcia zatrzymania piły .
    padają łożyska kulowe i igiełkowe nie są co prawda strasznie drogie ale.
    opłaca się to tylko z lepszym sprzętem .

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Witam.
    Bezpiecznk B16.
    I t.z.w "mieki"start.
    Powodzenia.
  • Poziom 27  
    Hahaha przecież szlifierka kątowa ma czasami problem przeciąć kątownik 2mm grubą tarczą i potrafi wywalić jej przekładnię kątową albo uzwojenie a tu widzę tarcza 300 mm i drewno ... chyba że to drewno będzie z plasteliny :) ...
  • Poziom 16  
    Takie wykonanie widziałem i opisuje ,szlifierka 2000W nieustalonej marki
    cyt...
    Hahaha przecież szlifierka kątowa ma czasami problem przeciąć kątownik 2mm grubą tarczą i potrafi wywalić jej przekładnię kątową albo uzwojenie a tu widzę tarcza 300 mm i drewno ... chyba że to drewno będzie z plasteliny

Widzę że kolega nie używał takich szlifierek tylko szlifierki z plasteliny
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    ffff napisał:
    Takie wykonanie widziałem i opisuje ,szlifierka 2000W nieustalonej marki
    cyt...
    Hahaha przecież szlifierka kątowa ma czasami problem przeciąć kątownik 2mm grubą tarczą i potrafi wywalić jej przekładnię kątową albo uzwojenie a tu widzę tarcza 300 mm i drewno ... chyba że to drewno będzie z plasteliny

Widzę że kolega nie używał takich szlifierek tylko szlifierki z plasteliny

Używałem nie jednej szlifierki mocy 2500W i taką też potrafiłem "zjarać' ,poza tym nie napisałeś jakiej mocy chcesz wykorzystać szlifierkę ale... "nieokreślonej marki"mówi samo za siebie ... Dość często pracuje w lesie przy ścince drzewa, tnę je po zwózce cyrkularką z silnikiem 6kW szykując drzewo do sprzedaży .... co ty chcesz ciąć piłą zrobioną ze szlifierki kątowej?? chyba tylko boazerię ...
  • Poziom 16  
    Ja osobiście nic, a pracuję w technice kotlarskiej i też używam takich szlifierek oczywiście w granicach rozsądku zapytaj kolegę marekmax co planuje ciąć, może panele podłogowe? On zadał pytanie.
  • Poziom 34  
    Co chcesz ciąć?
    Na modelarnie może być ok.
    Na coś grubszego to silnik 4-5 kW.
  • Poziom 25  
    To ja się przyznam że na szlifiereczke 1200W założyłem tarcze od pilarki, służyło mi to do ciecia tworzywa czyli rur o średnicy powyżej 100mm i grubości ścianki do 50mm oraz zlepów poprodukcyjnych, sprawowało się to świetnie choć mocy trochę było mało i o samookaleczenie lub nagłą śmierć niezmiernie było łatwo bo używałem tego jako urządzenia ręcznego a nie przymocowanego na stałe, wszelkie tworzywa cięło jak masło nawet najtwardsze, z nie za grubym drewnem tez nie było problemu , podczciwa "krajzega" mogła się schować, tarcza była średnicy coś ponad 180mm obroty ok 6000-8000tys/min.(akurat tarcza miała takie obroty maksymalne pracy więc było ok ) nigdy więcej takiego numeru nie zrobię mimo pracy z osłoną na tarcze, za dużo można stracić.
  • Poziom 19  
    Ze szlifierką kątową, przerobiona na pilarkę trzymaną w rekach, jest taki
    "numer", że bardzo chętnie wyrywa do przodu przy najmniejszym błędzie
    w prowadzeniu, więc ta zabawa jest tylko dla naprawdę lubiących ryzyko
    (czytaj: niezbyt rozgarniętych). Też raz spróbowałem, więcej nie chcę
    po tym, jak wyrwała mi się z rąk i wylądowała dwa metry dalej. Na szczęście
    nie mam blokowania włącznika. Blokadę usuwam zaraz po zakupie szlifierki.
    Kumpel śmiał się z tego, ale przestał się śmiać, jak jego własna szlifierka z
    blokadą poharatała mu palce.
  • Poziom 22  
    Witam.
    Może nie o to chodziło autorowi pytania,ale ja zrobiłem sobie taką piłę z ręcznej pilarki tarczowej o średnicy tarczy 185 mm. Usunąłem fabryczną osłonę tarczy i przykręciłem ją "do góry nogami" do metalowego stołu z blaszanym blatem o grubości 4 mm. Oczywiście zrobiłem osłonę tarczy i wyłącznik. Grubość cięcia to ok. 50 mm. Do cięcia odpadów na opał sprawuje się świetnie. Chociaż sama pilarka podłej jakości, to pociąłem tym wynalazkiem kilka lub kilkanaście metrów odpadów z tartaku. Proste i tanie rozwiązanie.
  • Poziom 16  
    A jednak jak potrzeba to polak potrafi