Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

35m2 kocioł elektryczny C.O.

tomolot 05 Paź 2010 22:50 3398 6
  • #1 05 Paź 2010 22:50
    tomolot
    Poziom 13  

Witajcie ,czy podpowie ktoś jakiej mocy piec jest potrzebny do mieszkania w kamienicy 35m2 .Okna plastiki . Ogólnie założone będą 4 grzejniki .2 w dużym pokoju ,1 w sypialni , 1 w łazience .
    Panowie doradźcie proszę jaką moc zakupić oraz czy za 2 tys coś się już kupi sensownego ?.
    Zapomniałem dodać ,że piec dwufunkcyjny ,ma również służyć do ciepłej wody.

z góry dziękuję .

0 6
  • #2 07 Paź 2010 12:17
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze

tomolot napisał:
    Witajcie ,czy podpowie ktoś jakiej mocy piec jest potrzebny do mieszkania w kamienicy 35m2 .Okna plastiki . Ogólnie założone będą 4 grzejniki .2 w dużym pokoju ,1 w sypialni , 1 w łazience .
    Panowie doradźcie proszę jaką moc zakupić oraz czy za 2 tys coś się już kupi sensownego ?.
    Zapomniałem dodać ,że piec dwufunkcyjny ,ma również służyć do ciepłej wody.

z góry dziękuję .

Normalnie się przyjmuje ok. 80W/m2 przy ocieplonych pomieszczeniach.
    Załóżmy, że u Ciebie ściany nie będą ocieplone to można przyjąć 120W/m2
    Daje Ci łączną moc 4200W.
    Według mnie zakup elektrycznego kotła CO jest bezsensem.
    Lepiej jest kupić ze 2-3 grzejniki konwekcyjne z programatorami i termostatami po 150zł za sztukę.
    Mają tę przewagę, że mogą się włączać o określonych godzinach i grzać tyle ile potrzebujesz i tam, gdzie potrzebujesz. Ogrzewanie kotłem już tak łatwo nie daje się sterować.
    Pozostaje jeszcze ciepła woda. Tu proponuję bojler elektryczny 60-80 litrów.
    Z całością inwestycji mieścisz się w 1000zł + 200zł za podłączenie bojlera. Grzejniki chyba podłączysz sam :)
    W przypadku kotła elektrycznego sam kocioł to nie wszystko. Potrzebne są grzejniki, pompa, trochę rur, zawory, odpowietrzniki itp. Łączny koszt wyniesie Cię przynajmniej z 5-6 tys. zł bez robocizny.

0
  • #3 07 Paź 2010 13:09
    tomolot
    Poziom 13  

Mam przygotowaną instalację pod kocioł .W kuchni są już rurki jak i w całym mieszkaniu ,które jest po kapitalnym remoncie ,wszędzie są już grzejniki na ścianach ,jedyne co pozostało to podłączyć kocioł w kuchni .Więc jakiej mocy Kocioł jest potrzebny ?
    Mieszkanie ogólnie docieplone ...

0
  • #4 07 Paź 2010 13:30
    Plumpi

tomolot napisał:
    Mam przygotowaną instalację pod kocioł .W kuchni są już rurki jak i w całym mieszkaniu ,które jest po kapitalnym remoncie ,wszędzie są już grzejniki na ścianach ,jedyne co pozostało to podłączyć kocioł w kuchni .Więc jakiej mocy Kocioł jest potrzebny ?
    Mieszkanie ogólnie docieplone ...

Samo centralne już Ci wyliczyłem ok. 4,2kW
    CWU - jezlei ma grzać przepływowo to musi to być conajmniej 10kW
    Jeżeli z dodatkowym zbiornikiem to do mocy CO trzeba by dołożyć ok. 2kW dla CWU
    Łącznie ok. 6kW

P.S.
    Zdajesz sobie sprawę z tego, że to jest najdroższy sposób ogrzewania ?

0
  • #5 07 Paź 2010 13:31
    tomolot
    Poziom 13  

Ok dziękuję za podpowiedź .Czy są jakieś sensowne piece w cenie do 2 tys ?

0
  • #6 07 Paź 2010 13:38
    Plumpi

tomolot napisał:
    Czy są jakieś sensowne piece w cenie do 2 tys ?

Tu już nie jestem w stanie Ci pomóc, bo nie montowałem pieców elektrycznych z wiadomych przyczyn (wysokie koszty użytkowania). Nie trafił mi się jeszcze taki klient, dlatego nie mam doświadczenia w użytkowaniu takich kotłów. Montowałem tylko podgrzewacze przepływowe, ale to inna bajka oraz kotły gazowe i węglowe.

0
  • #7 07 Sie 2012 22:40
    djvolt
    Poziom 12  

Witam.

Odkopuję.

Proszę o wypowiedź osoby znające temat oraz osoby posiadające kocioł elektryczny

Posiadam mieszkanie

Metrarz: 38,5m2
    Wysokość: 3,5m
    Okna: plastiki podwojnie uszczelnione, szyba podwojna, po stronie poludniowej
    Sciana: 65cm pelna cegla

Po obu stronach oraz na gorze sasiedzi, korytarz cieply.

Jakiej mocy potrzebuje piec? Ciepla wode mam poprzez przeplywomierz Siemens 21kW 400V.

Grzejniki pozostaly po starej instalacji C.O. weglowej, od ktorej wszyscy lokatorzy sie odcieli...

Instalacja gazowa cala do wymiany jesli bylby piec gazowy, strasznie wysokie koszty instalacji...

Ogolnie mieszkanie cieple przy -10 w mieszkaniu jest +18

Zastanawiam się nad kociolem Polskiej Firmy Elterm...

0