Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana IP wewnętrznego kompa, kupno kompa i blokada konta :(

05 Paź 2010 23:03 5521 19
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    złóż reklamację.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kkarols16 napisał:
    po kilku tygodniach zablokowali mi konto z powodu że używam kilku kont

2.12.
    Użytkownik może posiadać więcej niż jedno Konto, jednakże nie może ich wykorzystywać do dokonywania jakichkolwiek czynności stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu. Niedopuszczalne jest w szczególności:

a. uczestniczenie w licytacji w ramach jednej Aukcji przy użyciu więcej niż jednego Konta,

b. składanie ofert we własnych Aukcjach, Aukcjach osób bliskich bądź osób wspólnie zamieszkujących albo w Aukcjach innych osób, z którymi składający ofertę pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Aukcji w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami,

c. dokonywanie kolejnej Rejestracji w celu unikania zapłaty opłat i prowizji należnych za dotychczasowe działania w ramach Allegro,

d. używanie Kont do nieuczciwego zawyżania kwot oferowanych w licytacji.

Swojego regulaminu nie znają? :D
  • Poziom 15  
    Przecież to jest nie realne co piszesz, Nie ma czegoś takiego jak wewnętrzne IP komputera, które było wysyłane do allegro.

Problem zdaża się przy dużym dostawcy neta np. radiowego, gdy wszyscy mają to samo IP, nie daj ktoś o tym samym IP coś zalicytuje u ciebie.

Z tego co poznałem allegro, to jak coś przeskrobałeś, przyznasz się do błędu np. z powodu nie znajomości regulaminu, przeprosisz i obiecasz, że już więcej nic nie sknocisz konto odblokują.
  • Poziom 40  
    Jakieś orwell'owskie wizje
    kkarols16 napisał:
    chyba mogą sprawdzic ze z tego kompa ktos sie logowal ponad 100km odemnie

Niby jak to maja sprawdzić? I po co?

Cytat:
    zablokowali mi konto z powodu że używam kilku kont

Cytat:
    Muszą przy logowaniu mieć też jakiś ip kompa oprócz tego ip neta bo jest zmienny to i tak jakbym za kazdym razem zakladal nowe konto to by byl nowy ip i by nie doszli ale nie o to mi chodzi, chodzi o to ze wyciagaja z kompa jakis nr i po nim dochodza ze ktoś juz wczesniej na danym kompie się logował, nie chodzi tu o ip neta tylko o jakis inny nr ktory wyciagaja z kompa mozliwe ze ID dysku, sam juz nie wiem i tak główkuje sobie.

Chyba w ogóle nie rozumiesz dlaczego zablokowali ci konto i dodatkowo tworzysz jakąś dziwną teorię pobierania numerów.

Po prostu np w trakcie licytacji sprawdzają czy z jednego IP nie licytuje paru różnych allegrowiczów. Chodzi o to żebyś nie uczestniczył we własnych aukcjach.

Najprawdopodobniej ktoś z playa licytował na twojej aukcji z innym nickiem a z tym samym IP/ lub nie zapłacił za towar lub ... - patrz regulamin (fragment przedstawiony wyżej przez kolegę WojtasJD) i to jest powodem blokady.

To co nam piszesz napisz im. Tzn że nie znasz tych kont, masz net od play'a który różnym osobom przyporządkowuje te samo IP i tyle - czekaj na ich łaskę.

Ewentualnie spróbuj założyć konto u kumpla który ma innego dostawcę netu - z tym że wchodząc na swoje konto przez Play znów może zostac ono automatem zablokowane.
    Aby cię przekonać że nie ma innej identyfikacji jak IP weź swój komputer do kolegi z innym dostawcą netu - najlepiej stacjonarnym (inny IP) i załóż za pomocą swojego kompa nowe konto. Przekonasz się że żadne inne numery nie są przekazywane do alegro.
  • Poziom 14  
    Może być prostsza przyczyna:
    Czy czasem nikomu nie podawałeś swoich loginów do Allegro?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Zamiast wypisywać niestworzone historyjki pokaż nam swoją korespondencję z Allegro.
  • Poziom 22  
    A po zakupie formatowałeś dysk tego kompa? Jak nie to to zrób.

Moderowany przez jankolo:

Porada tej klasy wymaga nagrody. Masz ostrzeżenie

• Poziom 22  
    Chociażby po to, żeby się pozbyć wirusów, trojanów i innych robali szpiegujących, które mogły pozostać po poprzednim właścicielu.
    (Info dla moderatora, który wystawił mi upomnienie za poprzedniego posta, Dzięki, facet jesteś wielki i powala mnie twoja wiedza o komputerach i nie wiedza piszących posty, przeczytaj odpowiedz na mój post za który dostałem ostrzeżenie)
  • Poziom 19  
    Allegro nie blokuje po numerach MAC (niepowtarzalny numer sprzętowy zazwyczaj karty sieciowej), a właśnie MAC ci się pomylił z 'wewnętrznym IP', ogólnie to póki nie masz cookies albo spisanego np. apletem Javy numeru MAC albo przegięcia rodem z czaterii (User ID na podst. numerów sprzętowych) to kwestia dostarczyciela sieci bo to dostarczyciel sieci odpowiada za przypisanie ci IP (a jak jesteś np. w kablówce to gdy jakiś oszołom zarobi ban to reszta użytkowników może z nim owego bana współdzielić) :) O hot-spotach w sektorach uczelni nawet nie wspomnę.
    Niemniej blokowanie po samym IP to już przeszłość bo IP można anonimizerem albo TOR'em obejść, więc IP wykorzystuje się tylko razem z dodatkowymi danymi (system, język, cookies z ID sesji, albo inne mało powtarzalne dane).

Jak chcesz to "wewnętrzne IP" a raczej MAC zmienić to zmień kartę sieciową i po kłopocie :)

Zła wiadomość to taka że allegro nie cuduje z MAC tylko po imieniu nazwisku i adresie leci przy blokadach konta - coś w rodzaju czarnej listy, czy to nie opłacone rachunki czy to za dużo negatywów lub inne przekręciki.
    Przytocz dokładniejsze dane o co poszło to można będzie skojarzyć co jest grane.
  • Poziom 43  
    Zmiana MAC nic nie da bo adres IP ten sam.
  • Poziom 40  
    kkarols16 napisał:
    ... Po drugie skoro IP jest zmienne i jak twierdzicie po czym innym nie mogą dojść jak tylko po IP to po nowym połączeniu (z nowym IP) zakładam nowe konto na allegro nawet na inny adres! I za kilka dni konto jest zawieszone, ....

Już ci to raz napisałem. Owszem założyłeś konto na innym IP (i działało) ale zapewne po paru dniach wszedłeś na swoje konto ze starym (zablokowanym) IP i tyle. Allegro odnotowało że ten klient łączy się przez IP z czarnej listy i zablokowało użytkownika.
  • Poziom 19  
    Cookies z identyfikatorem sesji rozpoczynanej w chwili logowania się (klasyczny mechanizm uwierzytelniania). Dam ci radę - najprościej wyjaśnij o co BOK Allegro ma pretensje - bo to ich teren, ich podwórko i ich zasady, na siłę się nic tam nie zdziała. A IP z czarnej listy no cóż... nie wiem czy to się jeszcze stosuje, raczej rzadko kiedy i to raczej ograniczanie rynku, samo IP za wiele nie daje, a ban na IP często całe osiedla odcina od serwera więc mało skuteczny bo mało precyzyjny.
    Prędzej zmienne systemowe+IP+ jakaś dodatkowa unikatowa zmienna by uwierzytelniać sesję.
    Czasami ciekawostki są jak wynajmujesz akademik a poprzedni lokatorzy wałki cięli na alledrogo np. nie płacąc za sprzedaż i alledrogo adres wpisało na czarną listę, zmieniło się imię i nazwisko po zmianie lokatorów ale... adres z czarnej listy pozostał.
    W każdym razie po IP tylko amatorzy blokują bo blokada IP to droga donikąd z racji dostępności anonimizerów.
  • Poziom 14  
    a nie łatwiej pogadać z adminami na allegro ?? dowiesz się za co dokładnie ci zablokowali, a nie będziesz wymyślał coraz to nowe teorie :D znam wiele przypadków takich że na 1 kompie używanych jest kilka kont na allegro i jeszcze nikogo za to nie zablokowali, u mnie w domu jest używane 3 konta na 1 pc i nic się nie czepiają już jakieś 4 lata :P