Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Travel Mate 4061 WLMi

Adrinow 06 Paź 2010 11:36 2271 9
  • #1 06 Paź 2010 11:36
    Adrinow
    Poziom 8  

Witam, jestem nowy na tym forum, zapoznałem się z regulaminem i liczę na pomoc obeznanych osób. Od razu napisze, że jako tako zielony w sprawach z komputerami nie jestem, mimo to mam kilka problemów z wyżej wymienionym modelem, a konkretnie:

Bluetooth- siedzę nad tym od kilku godzin, główkuję i nie daje rady, chodzi o to, że chce za pomocą Nokia PC Suite zgrywać zdjęcia za pomocą bluetooth. Są dwa przyciski na przodzie laptopa, jeden od bluetooth drugi od wireless, tak się domyślam, niestety obydwa nie działają. Odwiedziłem serwis Acera, ściągnełem odpowiedni dla mojego modelu sterownik, zainstalowałem, podczas instalacji nie wykrywał on urządzenia bluetooth. Przeczytałem sporo tematów nawet w angielskim języku, niestety pomocy nie uzyskałem. Czy mógłby mnie ktoś oświecić??

Wireless- Podobny problem jak powyżej, przycisk jest, niestety nie dzieje się nic po jego naciśnięciu, sterowniki wgrałem z strony acera, niby wszystko ok, niestety dojść nie mogę jak połączyć się z routerem który znajduje się pokój obok.

Dźwięk/Głośniki?- Sterowniki wgrane z strony producenta jak wyżej, muzyka pięknie gra ale dopiero gdy podłącze słuchawki, z głośników nie wydobywa się nawet najmniejszy szmer, czy ktoś może miał podobny problem? Bądź też wie czym może to być spowodowane?

System operacyjny oryginalny Windows XP Home Edition.
    Parametry mogę przepisać jeśli są potrzebne.
    Pozdrawiam serdecznie i proszę o szybką pomoc.

0 9
  • #2 06 Paź 2010 11:52
    Laptopstore
    Poziom 12  

Jeżeli nie masz Service Packa to pierwsze co zrób - zaktualizuj system do wersji SP2

Czy na pewno masz moduly WLAN i Bluetooth w swoim laptopie? Sprawdz to za pomocą programu Everest, podaj jaką masz kartę Wifi i jaki moduł bluetooth - te informacje masz w Evereście.
    Jak się nie mylę - masz w tym laptopie z przodu dwa przyciski koło siebie, pewnie przeźroczyste, po prawej jest Wifi po lewej bluetooth, jak klikniesz ten od wifi - powinien zacząć migać na pomarańczowo, jak się z siecią połączy to świeci nieprzerwanie na pomarańczowo, masz na pasku zadań ikonkę sieci bezprzewodowych?

Dodano po 1 [minuty]:

Możesz też sprawdzić czy masz Wifi poprzez zdjęcie zaślepki ze spodu laptopa -kwestia odkrecenia kilku srobek, jest tam gniazdo minipci, powinna byc w tym gnieździe karta, do niej podłączone dwa kabelki (biały i czarny)

Dodano po 39 [sekundy]:

A co do dźwięku to podejrzewam uszkodzenie gniazda słuchawkowego

0
  • #3 06 Paź 2010 11:52
    Adrinow
    Poziom 8  

Po naciśnięciu żadna z lampek się nie pali, nawet przez chwilę. Nie, wogóle nie mogę dojść do listy sieci bezprzewodowych w panelu sterowania doszedłem do momentu kreowania sieci bezprzewodowej nie dalej.
    Everesta już ściągam, 15 minut i edytuje ten post i dam odpowiedź. Dzięki za pomoc

Oto karta w everescie:
    http://s1040.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1...634219670803194072&id=367015864&vid=367015864

A Bluetooth znalazłem tylko w sterownikach windowsa:
    http://s1040.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1...634219670803194072&id=367015866&vid=367015866

Jeżeli chodzi o głośniki to jeżeli to kwestia nagrzewania/lutowania itp; to raczej się tego nie podejmę.

0
  • #4 06 Paź 2010 12:21
    Laptopstore
    Poziom 12  

Ethernet to nie karta Wifi
    Wejdz w Evereście w - po lewej - komputer -> podsumowanie
    W spisie ktory się pojawi jak przewiniesz będzie kategoria Sieć - napisz co tam jest.
    Dodatkowo wejdz tez w:
    Sprzęt - urządzenia PCI i zobacz czy jest tam coś co ma w nazwie Wireless, WLAN lub WiFi

0
  • #5 06 Paź 2010 12:37
    Adrinow
    Poziom 8  

Sieć
    Karta sieciowa Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC
    Modem HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP

W sprzęt-> Urządzenia PCI znalazłem:
    Interl PRO/Wireless 2200BG 3B Network Connection

Co do SP2, czy mogę ściągnąć go z innego laptopa, przenieść pen drivem i zainstalować na tym Acerze?

0
  • #6 06 Paź 2010 12:51
    Laptopstore
    Poziom 12  

Możesz ściągnąć na inny komputer i potem skopiować na tego i wgrać, albo jak ktos znajomy ma windowsa XP Home SP2 to mozesz wlozyc plytke i zaktualizowac do wersji SP2.
    Ale wydaje mi sie ze nie masz w tym laptopie karty wifi, bo by była w zakładce sieć, a ta karta Intel Wireless, to moze przez to ze sterowniki instalowałeś sie pojawila, wez dla pewnosci odkrec ta klapke ze spodu laptopa i wszystko bedziemy wiedzieli czy jest czy nie, to chwilka roboty

0
  • #7 06 Paź 2010 12:56
    Adrinow
    Poziom 8  

Biorę się za ściąganie SP2, to trochę potrwa.
    Klapkę od spodu odkręcę dopiero popołudniu koło godziny 16-17
    Edytuję post zaraz po rozkręceniu i odpowiem, dzięki za zaangażowanie.
    Są jakieś pomysły w sprawie bluetooth?

0
  • #8 06 Paź 2010 14:08
    Laptopstore
    Poziom 12  

Sprawdzałem i wg producenta w twoim laptopie jest karta wifi - tak jak podałeś - ta którą everest znalazł.
    Pierwsze co zrób- to zobacz czy jest ta karta pod klapką,
    Drugie
    Usuń wszystkie sterowniki od bluetooth i wifi co wgrywałeś
    Trzecie, jezeli karta jest w laptopie to:
    sterowniki:
    Link

i to, ale może bez tego już się połączy:
    Link

bluetooth w tym modelu nie ma]Link[/url]

0
  • #9 06 Paź 2010 21:36
    Adrinow
    Poziom 8  

Zainstalowałem SP3, wykrył urządzenie, dołożyłem sterowniki wskazane przez Ciebi i ruszył bo wcześniej poprzez oprogramowanie Intela, miał problem.
    Pisze tego posta już z tego lapcia. Jestem niezmiernie wdzięczny.

Widzę, że posiadasz dobrą wiedzę, tak przy okazji może wiesz jaką pamięć musiałbym zamówić na allegro do laptopa Hp Pavilion dv6000 series. I czy jest to w miarę prostę jak w blaszakach? Tzn wczepienie tej nowej kości a później wykrycie tych kości przez system. System oryg Windows Vista z wszystkimi aktualizacjami.

Pozdrawiam

0
  • #10 07 Paź 2010 00:24
    Laptopstore
    Poziom 12  

Do Hp Dv6000 - pamięć DDR2, zasada taka jak w stacjonarnym pc - odkręcasz klapkę od spodu laptopa, instalujesz pamięć, odpalasz i śmiga. Najpierw zobacz czy masz wolne gniazdo na pamięć. Ile masz aktualnie pamięci w tym laptopie? szczegóły na pw wysłałem..

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo