Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie Panasonic KX-TA616

MrBrzoza 06 Paź 2010 11:43 2069 4
  • #1 06 Paź 2010 11:43
    MrBrzoza
    Poziom 9  

Witam Serdecznie,

Mam gorącą prośbę o pomoc w zaprogramowaniu centralki KX-TA616.
    Centrala wyposażona jest w DISA. Podłączone są dwie linie CO1 i CO2.
    W budynku będą dwie firmy, pierwsza będzie korzystać z wew 101-108 a druga z 109-116.

Potrzebuję zaprogramować centralę tak aby przy dzwonieniu CO1 dzwonił wew 101 i 102 z opóźnieniem a przy CO2 wew 109 i 110 z opóźnieniem.
    Przy wyjściu na miasto z wew 101-108 wybierana jest tylko linia CO1 a przy wyjściu z wew 109-116 tylko linia CO2.

Czy da się w DISA nagrać dwie zapowiedzi i jedną przypisać do CO1 a drugą do CO2? Jeżeli tak to jak to można zrobić.

Bardzo proszę o podpowiedzi jak zaprogramować centralę żeby uzyskać w/w efekt.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Leszek

0 4
  • #2 06 Paź 2010 15:27
    Jack14
    Poziom 37  

Kolego mam nadzieję, że nie oczekujesz od "nas gotowca"
    Proszę wezwać odpowiedni serwis przyjadą, zaprogramują, skasują odpowiednią kwotę i już. Serwis będzie zadowolony i klient też, że ma tak jak chciał zaprogramowaną centrale.
    Nie oczekuj, że ktoś będzie Ciebie prowadził za rączkę krok po kroku co należy zmienić gdzie zmienić co ustawić czyli "jak zaprogramować moją centralkę od podstaw".
    Proszę dobrze się zastanowić nad tym co napisałem.

0
  • #3 06 Paź 2010 17:28
    MrBrzoza
    Poziom 9  

Witaj kolego,

Po to jest forum, żeby sobie pomagać, a nie pisać bezsensowne posty w stylu "wezwać odpowiedni serwis przyjadą...".

Zastanawiać się nie muszę. Nie chcesz pomagać to nie pomagaj, a przede wszystkim nie marnuj czasu na pisanie nic nie wnoszącego posta.

Nie oczekuję prowadzenia za rękę i instrukcji krok po kroku. Wystarczy podpowiedź, z resztą myślę, że sobie poradzę.

Dla bardziej zainteresowanych pomocą. Poradziłem sobie już z zaprogramowaniem linii i wewnętrznych. Została mi tylko DISA.

Jeżeli ktoś jednak jest chętny pomóc, to proszę o jakieś informacje.

Pozdrawiam,

Leszek

0
  • #4 06 Paź 2010 21:13
    instalatorPBS
    Poziom 27  

W tej centrali można nagrać 2 zapowiedzi i używać ich w takim trybie jak opisałeś. Trzeba włączyć tylko odpowiednią funkcję.
    Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji instalacji. Jeśli z wewnętrznymi sobie poradziłeś, to ten drobiazg nie powinien stanowić dla Ciebie problemu.
    Dla inforamcji, parametry funkcji DISA zaczynają się od programu 500.
    Ja bym tylko dla logicznego rozróżnienia firm zrobił wewnętrzna na np 11x i 12x lub na 1x i 2x lub na 1xx i 2xx ( gdzie x to dowolna cyfra od 0-9 oczywiście ).
    Wszystko zależy od Twojej inwencji i wersji programu centrali.
    RP

0
  • #5 27 Cze 2011 00:15
    MrBrzoza
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc. Problem rozwiązany.

0