Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z internetem z Multimedii i router linksys WRT54GC

06 Paź 2010 12:11 2489 14
  • Poziom 2  
    Mam problem. W wynajmowanym mieszkaniu mamy z kolezanką internet z Multimedii. Kolezanka jako pierwsza podlaczyla laptopa do sieci i internet dziala idealnie. Gdy przekladam kabel do siebie, wciaz pobiera adres sieciowy. A wiem ze moj laptop jest sprawny. Skoro nie zadzialal mi kabel to stwierdzilam ze skonfiguruje router i bedziemy odbieraly bezprzewodowo. Router linksys WRT54GC przywrocilam ustawienia fabryczne i zaczelam konfiguracje wg wskazowek ze strony http://tomaszwisniewski.com/linksys-tutorial-konfiguracja-routera/ Wydaje mi sie ze wszystko zrobilam poprawnie. Pokazuje moja siec, wpisuje haslo, łaczy się ale internetu nie ma.
    Czytalam cos na forach o klonowaniu adresu MAC ale nie za bardzo wiem o co chodzi i jak to zrobc.
    Prosze o pomoc, bo ja nie wiem co zrobic:)

Czy to mozliwe ze tylko jeden komputer moze byc podlaczony do internetu z kablowki Multimedii??
  • Poziom 43  
    Hmm teoretycznie gdyby pierwsze podłączenie kompa do netu pobierało jego adres MAC i zapisywało w bazie jako ten z którego można się tylko łączyć poprzez ten modem to tak.

Zrób tak wepnij ten komp do modemu w którym był internet teraz start/uruchom/cmd
    wpisz komendę [ ipconfig /all ] pokaż wynik dodając obrazek poprzez przycisk (dodaj obrazek)
  • Poziom 30  
    Zapomnij o klonowaniu. Ip zostało przydzielone koleżance - ty musisz po wpięciu zresetować modem (wyjąć zasilanie na 30 sekund) i się połączysz. Tak za każdym razem zanim nie skonfigurujesz routera.
  • Poziom 16  
    Ewentualnie podłącz router do komputera koleżanki zaloguj się i postępuj następująco:
    - Setup -> MAC Address Clone
    ustaw "Enable" i kliknij "Clone My PC's MAC"

Po zapisaniu ustawień i podłączeniu drugiego komputera powinien być internet.
  • Poziom 30  
    I dwa MAC w jednej sieci ? Co wy z tym klonowaniem ? - "Wojna Klonów" :)
  • Poziom 16  
    Jeden MAC w jednej sieci. Sklonuje MAC'a na router z komputera, który już miał internet. Router jest widziany jako "stary komputer", a za routerem są już dwa komputery.
  • Poziom 30  
    Po co ? Czy wiesz co piszesz czy ściągasz od Bogiego (celowa przeróbka uzytkownika forum którego cenię za aktywność w tematach sieciowych) ? Jej router jej zasady nikt nie filtruje MAC. Będą 2 komputery 2 IP i jeden MAC ?
  • Poziom 43  
    Pierwszy twój post rozumiem doskonale narkoholik i to dość sensowne wyjście jeśli jest z tym modemem tak jak piszesz ale pozostałe to już kompletnie. Dużo pytań zero odpowiedzi.
    Cytat:
    Czy wiesz co piszesz czy ściągasz od Bogiego ?
    A z tym to o co chodzi??
  • Poziom 2  
    hermes-80 napisał:
    Hmm teoretycznie gdyby pierwsze podłączenie kompa do netu pobierało jego adres MAC i zapisywało w bazie jako ten z którego można się tylko łączyć poprzez ten modem to tak.

Zrób tak wepnij ten komp do modemu w którym był internet teraz start/uruchom/cmd
    wpisz komendę [ ipconfig /all ] pokaż wynik dodając obrazek poprzez przycisk (dodaj obrazek)

Dane z kompa w ktorym jest internet :

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Administrator>ipconfig/all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : comp
    Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
    Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
    Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
    Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros L2 Fast Ethernet 10/100 Base
    -T Controller
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1D-60-09-8F-20
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
    Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 217.172.233.204
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.248.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 217.172.232.1
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.80.228
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 217.172.224.160
    89.228.7.226
    Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 6 października 2010 15:46:14
    Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 6 października 2010 16:46:14

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej:

Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : Karta sieciowa Broadcom 802.11g
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1D-60-19-E4-23

Dzieki ze staracie sie pomoc, jutro bede w mieszkaniu to bede starala sie zrobic to co napiszecie...
  • Poziom 16  
    Jeden komputer ma internet (ten który został podłączony pierwszy). Drugi komputer po wpięciu tego samego kabla nie ma internetu. Być może jest zastosowana filtracja MAC. Można to sprawdzić zwalniając dzierżawę IP ipconfig /release z komputera koleżanki, a później podłączyć 2-gi komputer i wykonać polecenie ipconfig /renew . Jak uzyska dostęp do siec to dostęp nie jest przypisany d danego MAC adresu.

Jak skorzysta z routera i sklonuje MAC komputera koleżanki to sieć będzie "widziała" cały czas komputer koleżanki. A za routerem będą dwa komputery z innymi adresami MAC oraz z innymi adresami IP (będzie to już sieć LAN). Na "zewnątrz" oba komputery będą miały taki sam adres IP.
    Będą 2 komputery, 3 IP (1 zewnętrzny oraz 2 wewnętrzne), 2 adresy MAC (1 adres routera będzie zgodny z adresem komputera koleżanki) oraz router.

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz zrób to samo na swoim komputerze.
  • Poziom 43  
    00-1D-60-09-8F-20 To trzeba wpisać w konfiguracji routera w zakładkę Setup MAC Address Clone ale pierwsze wypróbujcie sposób narkoholika.
    Czyli w cmd wpisz w kompie w którym masz internet [ipconfig /release *]
    włącz teraz router i sprawdź czy dostaje adres w zakładce wan.
  • Poziom 30  
    Ostatni post bo nie mam siły :) (Bogiego wyjaśniłem w edycji postu).

Multimedia Nie widzi komputerów ani routera - widzi modem. (pomijam niuanse). Modem nadał IP wewn. a po resecie odnowi je na dowolnym sprzęcie.
    Ale tylko jeden komputer będzie działał stąd koleżanka zastosowała router (istnieje mozliwośc udostepniania przez 1 komputer na 2 ale obydwa muszą być włączone)

Router wystarczy tylko ustawić w co sie nie wtrącam bo nie znam wszystkich routerów i musiałbym czytać i czytać.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Z tym się zgodzę bo sam go cenie. Ale nie na miejscu jest prawienie takich docinek bo w końcu to forum jest po to by się czegoś dowiedzieć.
    A modem czasem nie jest w trybie bridge skoro od razu przydziela zewnętrzny IP.
  • Poziom 16  
    Też ma nadzieję ostatni post, bo nie mam siły :)
    Jak już koleżanka ma router to raczej chce korzystać z internetu niezależnie od innego komputera. Najprawdopodobniej chcą jednocześnie korzystać z łącza dlatego wykorzystują router.
    Wszystko więc znosi się do konfiguracji routera.
    Wnioskuję z Twojego postu narkoholik, że ruter nie będzie musiał mieć sklonowanego MAC'a wystarczy go wył. i wł.

P.S.
    Tyle postów, a chodzi o to samo :)
    Niestety bywam dość rzadko na forum i nie znam Bogiego.
  • Poziom 43  
    A ja mam siłę i jak panią będę mógł pomóc to nie omieszkam.