Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Accent 1.3 2001r. kontrolka check

06 Oct 2010 12:55 7313 3
 • Level 10  
  Witam !
  Zapaliła się kontrolka "check". Silnik na niższych obrotach przy dodawaniu gazu jakby lekko się przydławia. Następuje kilka "szarpnięć" i później pracuje normalnie.
  Pojechałem na diagnostykę, i komputer wyświetlił następujące błędy: P0141- sonda, 0136-sonda, P0300-wypadanie zapłonu, P0303-cylinder 3 wypadanie zapłonu. Gość na diagnostyce powiedział :Sonda lambda martwa, cewka zapłonowa 3i4 cylindra do wymiany. Drugi mechanik stwierdził żeby najpierw wymienić przewody do świec ,bo są oryginalne od nowości i świece które mają ok.2 lat. oraz wymienić uszczelkę pod pokrywą klawiatury (lekki wyciek) bo z tego powodu sonda może niedomagać. Po wykasowaniu błędów jechałem do domu ok. 10 km silnik pracował bez zarzutu. Kiedy na drugi dzień odpaliłem silnik znowu zapalił się "check" i objawy przerywania się powtarzają. Proszę o pomoc w interpretacji tych błędów i objawów bo koszty wymiany sondy ,przewodów i świec ,to ok 1000 zł. a nie ma pewności czy aby na pewno w tym tkwi problem. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
  Pozdrawiam !
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  Level 42  
  Skoro wywala zapłony na 3 garze to najpierw z tym zrób porządek. Jeśli przewody mają faktycznie 10 lat to należało by im się dać już odpocząć... Czy cewka... Kumaty diagnosta podmieniłby cewy miejscami i zobaczył czy błąd przeskoczy na 1 lub 2 gar...
  Jeśli rzeczywiście cewka trafiona to nie ma rady, trza podmienić. Sondę zostaw na koniec
 • Helpful post
  Level 33  
  tam przewody zabijaja cewkę zobacz czy nie ma mocnego przebicia
 • Level 10  
  Witam !
  Problem rozwiązany. Rozpięta wtyczka sondy lambda (Na warsztacie wymieniono mi część układu wydechowego). Po wymianie świec i przewodów el. wszystko jest ok.
  Pozdrawiam !