Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naświetlony wałek optyczny

21 Wrz 2004 15:23 1302 8
  • Poziom 12  
    Witam, mam problem posiadam drukarke Panasonic KX-P6150, i czyszcząc separator papieru, wyciągnołem drum, ale nie pomyślałem żeby go schować w jakieś ciemne miejsce. W momencie drukowania widać poziome ciemne pasy co jakieś 7cm. Toner jest nowy ma 3-mc, czy istnieje jakaś możliwość przywrócenia wałka do stanu pierwotnego, za wyszystkie odpowiedzi serdeczne dzięki. :)
  • Poziom 20  
    Teoretycznie proces jest odwracalny, przynajmniej w pewnym stopniu. Trzeba przechowywać bęben w całkowitej ciemności porzez kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Jeśli nic mu się nie poprawi to będzie tylko do wymiany.
  • Poziom 29  
    Mam podobny problem z tą samą drukarką. U mnie skolei co ok. 10 cm w poprzek z jednej strony do ponad połowy kartki pojawia się blady pasek. Rozbierałem bęben czyściłem elektrody, wywoływaczka dobrze nakłada toner. Nie robi ciemnych ani jasnych pasków wzdłuż. W poprzek tak. Żadzej zdaża się to co 5 cm. Co można na takie zachowanie poradzić? Słyszałem, że bęben nie jest tani. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Dzięki za informacje bęben schowam w całkowitej ciemni ale czy to coś pomoże ???
  • Poziom 19  
    witam
    Też miałęm taki przypadek z tą drukarką - wymieniełem toner i zaczęła drukować idealnie, niewiem dlaczego ale pomogło
  • Poziom 15  
    W trakcie pracy drukarki bęben jest ładowany. Nie sprawdzałem tego w drukarkach, ale w kserokopiarkach bęben po takim rozładowaniu "dochodzi do siebie" po kilkunastu stronach odbijania białego tła (czasami więcej). W tym przypadku proces rozładowania jest odwracalny.
  • Poziom 12  
    Po podstawieniu samego wałka optycznego z innej drukarki też Panasonica występuje zjawisko białej stronu tylko w poziomym pasku około 3cm widoczy jest delikatny druk bradzo blady. Ale podstawiany wałek ma inny kolor nie zielony tylko niebieski, czy kolor wałka ma jakiś wpływ na zastosowanie go do kąkretnego modelu??
  • Poziom 29  
    Może ktoś ma na to patent?
  • Poziom 29  
    Może ktoś z serwisu panasonica wie dlaczego pojawiają się blade(prawie białe paski). W połowie odbitki wyjąłem kartkę na bębnie był obraz jednakowy a na kartce w jednym miejscu bledszy. Elektrodę można wykluczyć - jest czysta i nie robi białych pasków w poprzek przez całą kartkę tylko na max 3/4 - końsówka ze strony lewej ok. Czyli pasek 1/3 wzdłuż całej kartki jest super. Coś z kertridżem, ale nie wiem co. Optyka też chyba nie ten objaw. Pomocy. Pozdrawiam.