Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neckar N19 - naczynie wzbiorcze do wymiany?

06 Paź 2010 14:03 3787 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Od 3 lat mam piec Neckar N19. W tym roku w trakcie przeglądu i konserwacji serwisanci stwierdzili, że naczynie wzbiorcze jest uszkodzone, nienaprawialne i należy je wymienić, koszt bagatela ponad 500 zł. Ponieważ nie było mnie przy przeglądzie a mam ograniczone zaufanie do róznych panów serwisantów, poprzez syna poprosiłem o czas do namysłu. Wczoraj dokonałem oględzin i stwierdziłem, że po naciśnięciu zaworka w górnej częci naczynia woda nie wycieka, nie słychac też wydobywającego sie gazu. Znajomy serwisant podpowiedział mi, że prawdopodobnie uszkodził sie zawór, azot wyleciał i metoda naprawy to wymiana zaworu(typowy, od ogumienia samochodu) i napompowanie powietrzem do 1,5 bara. Przerabiał ktoś z Was ten temat? Co o tym myślicie?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Od tego nalezy zacząć . Tylko do wymiany tego zaworu musisz kocioł odciąć od instalacji i spuścić z niego wode . Pompuj je też bez wody w kotle .
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej. Pompuj do 1 bara , pamiętaj żeby zawór spustowy był cały czas otwarty podczas pompowania(woda z naczynia musi zostać usunięta a w jej miejsce powinna wytworzyć się poduszka powietrzna). Jeżeli nie zdołasz wytworzyć ciśnienia w naczyniu przeponowym kup w sklepie naczynie przeponowe (80-120 zł) o takiej samej lub większej pojemności i zamontuj je na instalacji CO(możesz je podłączyć wężem elastycznym w dowolnym miejscu na powrocie CO np. do grzejnika).
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    No i po kłopocie, kasa pozostała, przybyła satysfakcja z naprawy. Postąpiłem tak jak pisałem wcześniej i radzili koledzy serwisant73 i szymonjasiu za co serdeczne dzięki. Wodę z pieca wypompowałem, wymieniłem zawór, napompowałem naczynie powietrzem i praca pieca jest o.k. Irytować może ,,fachowość" serwisu(z litości nie wymienię nazwy) - pójście po najmniejszej linii oporu kosztem klienta. Nie jest to serwis z Kalisza, mieszkanie mam w Piasecznie.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Pomogło do czasu wyciągnięcia powietrza przez separator powietrza.Uszkodzony zawór -mało prawdopodobne ,jest poza tym zaślepiony i zamalowany raczej mebrama.Co do serwisu ,serwisant proponuje wymianę uszkodzonego elementu na nowy żeby tacy klienci jak ,,pawelroman ,, po trzech miesiącach nie reklamowali jego usługi .Nawiasem mówiąc proponowałem ostatnio klientowi dostawienie dodatkowego naczynia do instalacji zamiast wymiany oryginalnego i się nie zgodził.