Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
W2 Usługi badań i pomiarów
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim kablem podłączyć Neostradę "za oknem"?

06 Paź 2010 15:33 1993 9
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Zamówiłem usługę Neostrada o prędkości 20Mb/s.
    Chcę podłączyć modem dobrych kilka metrów od gniazdka telefonicznego, a problem polega na tym, że kabel muszę "puścić za oknem" (z jednego okna do drugiego odległość to około 5 metrów + po dwa metry z każdej strony w mieszkaniu. Niestety nie mam możliwości podłączenia tego kablem w domu.

Pytanie:
    -jakim kablem to podłączyć, żeby nie było problemów przy ciężkich warunkach atmosferycznych (zima-mrozy).
    -czy taka odległość od gniazdka do modemu ma wpływ na prędkośc neostrady? Na jej funkcjonowanie?
  • W2 Usługi badań i pomiarów
  • Poziom 35  
    Potrzebujesz zwykłego kabla telefonicznego. Podpinasz do gniazdka i ciągniesz aż do modemu.
  • W2 Usługi badań i pomiarów
  • Poziom 10  
    Tak jak kolega napisał wyżej. Problemów z takim kabelkiem być nie powinno.
  • Poziom 27  
    Wystarczy jakikolwiek kabel dwużyłowy
  • Poziom 9  
    Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Skoro mówicie, że zwykły kabel telefoniczny wystarczy... tak też zrobię:) Mam nadzieje, że mi nie zamarznie internet przy -20 w zimie hehe:)
  • Poziom 33  
    Dobrej jakości a na dowód masz zdjęcia z pomiarów nie szło 6Mb/s
    przed wymianą też ok 7mb,przy 20Mb/s ma być wykonane lepiej niż perfekcyjnie!!!! i cała linia od centrali przemierzona!!
    po wymianie na ekranowany 3x2x0.5
    specjaliści od klawiatury pomiary !!!!
    i wnioski.
    Zobaczcie SNR czyli S/N t/j 4.5km od centrali
    a w szczególności dla kolegi który moje posty kasuje hi.
    grzewoj-grzecznie przypominam o pomiarach ... elektryczny ? bo i tak widziałem podłączany internet hi u znającego się na wszystkim elektryka.
    Pozdrawiam!!
  • Poziom 29  
    Cytat:
    po wymianie na ekranowany 3x2x0.5

Bez jaj, całość idzie po zwykłym XzTKMXPw, a ty proponujesz kabel ekranowany i to na przedłużenie od gniazda do gniazda, wystarczy kabel YTKSY 2x2x0,5mm, ale należy połączyć pary, a nie kolory, np. biało-niebieski lub biało-pomarańczowy, błędem jest parować kolory lub białe jako para, wtedy następują duże zakłócenia szumów. Kable mają po to skręt żeby go używać.
    Albo użyć skrętki internetowej, ma lepsze parametry, ale jest trochę droższa.
  • Poziom 21  
    Cytat:
    wystarczy kabel YTKSY 2x2x0,5mm, ale należy połączyć pary, a nie kolory, np. biało-niebieski lub biało-pomarańczowy, błędem jest parować kolory lub białe jako para, wtedy następują duże zakłócenia szumów. Kable mają po to skręt żeby go używać.

Ja swego czasu próbowałem podłączyć pary zgodnie ze skrętem. Niestety ale zostałem przy stały podłączeniu (niemożliwe było zidentyfikowanie par przy dwóch białych przewodach) i tak w całym domy jeden sygnał od TP idzie przewodami kolorowymi a sygnał od drugiego operatora przewodami białymi. Opisywałem to w jednym z wątków na forum i tłumienie mam ok 0,0 do 0,5 db. Przewód to YTKSY 2x2x0,5 + płaski czterożyłowy od gniazdka, przez UPS do modemu.
  • Poziom 33  
    A pomiary o czym mówią hi właśnie bez jaj trzeba ćwiczyć hihi.
    To co przyrząd zgłupiał ? Po wymianie przewodu i spięciu glowera z przyłącza z ekranem uzyskałem jakość sygnału z drugiego zdjęcia. Dlaczego ekranowany -słyszeliście o napięciu RMS (zakłócenia od zasilaczy impulsowych m/i z komputera) na parze abonenckiej które zakłóca sygnał ADSL-stop klatki i zamrażanie obrazu jest tego efektem.
    Asmax a czym mierzyłeś bajki opowiadasz bo podejrzewam że nie wiesz jak to zrobić ,do 1.5 km od centrali idzie wytrzymać ale powyżej 6Mb/s czy telewizję.Zależności wcz mam dobrze opanowane w swoim czasie stroiłem radary ,urządzenia N/O itp to jest coś bardziej rozrywkowego niż wcz na parze abonenckiej.
    Tylko gdzie i w jakiej szkole teraz tego uczą hi.
    Do gadania to wystarczy i drut kolczasty hi.
    Zamilknę......... 73!
  • Poziom 29  
    Cytat:
    (niemożliwe było zidentyfikowanie par przy dwóch białych przewodach)
    Możliwe, ale nie wszyscy wiedzą jak to zrobić, chyba mieszkasz blisko centrali i poziom tłumienia i SNR masz wystarczająco dobre, że wszystko pracuje bez zarzutu, gorzej jak jest dalej i wtedy każdy decybel się liczy.
    Cytat:
    Do gadania to wystarczy i drut kolczasty hi.

I z tym jak najbardziej się zgodzę.
    Szerokie pasmo ma swoje wymagania, ale po co kabel ekranowany może lepiej od razu światłowody i parametry wtedy byłyby na pewno lepsze.