Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć subwoofer do wzmacniacza?

06 Paź 2010 18:25 6952 10
  • Poziom 2  
    Witam jak podłączyć subwoofer do sony TA FE600r,

proszę o szczegółowe informacje, http://www.subwoofery.pl/page9.php PA11.1 to jest mój wzmacniacz :)

głośnik to Tonsil GDN 30/120/1 czy będzie się nadawał do tego wzmacniacza ? prosze o rady

• Poziom 25  
    Podłączasz taki konwerter do wyjść głośnikowych wzmacniacza a wzmacniacz subwoofera do wyjść RCA tegoż konwertera. Poziom sygnału regulujesz na nim zależnie od mocy wzmacniaczy.
    Ten wzmacniacz powinien wystarczyć do tego głośnika. Jednak zależy to głównie od aplikacji (typu i zestrojenia obudowy).
  • Poziom 34  
    Edison przecież wzmacniacz PA11.1 ma już wbudowane wejście wysoko poziomowe. Więc nie widzę potrzeby narażania kolegi stereosystem6969 na kolejne wydatki.

• Poziom 25  
    Jak ma jak nie ma? Na linku załączonym przez autora tematu widać że panel PA11.1 (w sumie to żaden z PA) nie jest wyposażony w wejście wysokopoziomowe.
  • Poziom 11  
    Panowie, co wy? Po co te wsie dywagacje? Po pierwsze, jedyna możliwość podłączenie tej końcówki (podnego suba) do podanego wzmacniacza, bez żadnych dodatkowych elementów, to podpięcie się do „rec out” z „ tape/dat”. Tyle że, co z tego, skoro trzeba będzie za każdym razem oddzielnie (na słuch) regulować aktualne nastawy głośności wzmacniacza i suba (odzielnie). Po drugie to bez sensu w takiej „dostępności możliwości połączeń”.
    Sub ma wejścia wysokopoziomowe (jak to nazywacie), a raczej szerokopasmowe. Ogólnie ma dwa wejścia: 1/ niskopoziomowe (na kanał „0.1” z amplitunera) i 2/ wyskopoziomowe/szerokopasmowe (input stereo). Problem polega na tym, że wzmacniacz, nie ma wyjścia „pre out”, czyli regulacja głośności na wzmacniaczu Sony nie będzie wpływać na głośność suba.
    Kwestia tego, czy zapodany wzmacniacz suba wysteruje głośnik „Tonsil GDN 30/120/1”, to pewnie, że wysteruje, tyle, że do tego Tonsila trzeba jeszcze obliczyć i zbudować obudowę (jak wspomniał edison).
    Ogólnie, na pytanie „jak podłączyć” . . . w takim zestawieniu . . . nijak. Chyba, że pytanie brzmiałoby „co zrobić, żeby to połączyć”.
  • Poziom 34  
    edison cytat z linku:
    Code:
    Na elewacji wzmacniacza znajdują się również gniazda CINCH :AUDIO INPUT i AUDIO OUTPUT dla 2 kanałow stereo. Daje to możliwośc podłączenia sygnału normalnego sygnału audio z dowolnego wzmacniacza lub innego żródła z równoczesną możliwością sterowania tym samym sygnałem innego urządzenia. 

Wiem że jest bo mam w domu PA15.1

• Poziom 25  
    Chyba się nie rozumiemy. Wyjście wysokopoziomowe to takie które umożliwia podłączenie sygnału z wyjść głośnikowych wzmacniacza. A żadne z opisanych gniazd RCA nim nie jest. To co pisałeś to wejście liniowe (tzw. LINE) do podłączenia wzmacniacza z wyjściem pre out.

Cytat:
    (...)jedyna możliwość podłączenie tej końcówki (podnego suba) do podanego wzmacniacza, bez żadnych dodatkowych elementów, to podpięcie się do „rec out” z „ tape/dat”.(...)

Bez dodatkowych elementów tak. Jednak za pomocą zaproponowanego konwertera można "pogodzić" wzmacniacz bez wyjścia sub out z subwooferem aktywnym bez wyjść wysokopoziomowych, nie tracąc nic na funkcjonalności.
  • Poziom 2  
    nic z tego nie rozumiem, potrzebuje jasnej odpowiedzi CO JAK I GDZIE.

kupiłem do tego kabel RCA - RCA http://allegro.pl/item1262216822.html

chce podłączyć 2 kolumny pod ten wzmacniacz i sub (mógłby być sterowany ze wzmacniacza)
  • Pomocny post

Poziom 25  
    Prościej się nie da.

• Poziom 2  
    możesz jeszcze raz bo nie mogę powiększyć
  • Poziom 11  
    Rzeczywiście, pomroczność spowodowała zapomnienie znaczenia "wysokopoziomowe" - przepraszam. A co do „co zrobić, żeby to połączyć”, to w tej sytuacji tak jak pisze edison.