Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 98 SE - Konta użytkowników z ograniczeniami

lamator 21 Sep 2004 17:02 1892 3
    lamator
    Level 12  
    Witam ! Mam dośc irytujące :) pytanie, mianowicie: Jak ustawić konto użytkownkia w Windows 98 Se z ogranieczniami uprawnień np. zeby nie można było zaglądac do panelu sterowania, instalować sterowników, zmieniać rozdzielczości itp. tak jak jest w Windows XP. Chodzi mi o to żeby było jedno konto administratora i on mógł administrować ustawieniami komputera. Wiem, że to troche lamerskie pytanie, ale nigdzie nie moge tego znaleźć. W pozycji użytkownicy w Panelu sterowania w Win98 SE jest tylko dodwanie nowych kont i nic poza tym. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam !
    miro36
    Level 12  
    bazując na samym windowsie 98 SE nic takiego nie zdziałasz. Tylko windy z linii NT wzwyż, mają względnie dobrze działające funkcje admiinistracyjne. Musisz poszukac jakiegoś, programu, który będzie zarządzać logowaniem użytkowników, dostępem do zasobów itp, bądz przesiąść sie na inny system :> Nie podam Ci nazwy konkretnego programu, gdzyż szczerze to nie znam czegoś takiego. pozdrawiam
    Platon
    Level 42  
    hmm do windowsa 98 - program poledit (zdaje sie nazwa pelna to "edytor zalozen systemowych") - jest na plycie w katalogu \other\reskit lub w okolicach.
    Da sie zablokowac te funkcje o ktorych mowisz, wlaczyc liste mozliwych do wlaczenia programow (np tylko notnik i word), wylaczenie omieniecia logowania na haslo itp. Musisz tylko wylaczyc bootkeys i ustawic botowanie z dysku w biosie (+haslo admina na bios)

przykladowe porady http://www.enter.pl/archiwum/tekst.asp?p=/2001/09/klub_twierdza.htm
    lamator
    Level 12  
    Wielkie dzięki za pomoc Platon. Dzięki tobie nie musze się już bać, że ktoś mi namiesza w systemie !! Dzięki jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam !!